• eski bilgisayar firmam 4 yillik emegimin sonucunda ceketimi alip cikmak zorunda kaldigim el emegim goz numurum. (bkz: aminiza koyayim hepinizin)
  • bi türlü kullanamadığım kelime. ama takipteyim, yeri geldiğinde yapıştırıcam skala'yı. işte o andan sonra gözüm açık gitmem, arkama bakmadan ölüme koşabilirim. şu hayatta tanrıdan dilediğim bir şey varsa o da bana skala kelimesini kullanmayı nasip etmesidir. seviyorum seni skala, bambaşkaymışsın.
  • derecelendirme anlamında olmasına karşın, biraz tuhaf bir düşünce yapım var.
    zihnimde artı sonsuzdan eksi sonsuza dek upuzun bir skala var. bu güne dek kiminle karşılaşmış olursam olayım,
    kişiyi o sklada belli bir noktaya koyarım. bu eksi sonsuzdan sıfır noktasına, sıfır noktasından artı sonsuza dek bir yer olur.
    genellikle ve özellikle çok ama çok sevdiklerim hep artı sonsuza doğru yerleşmişlerdir.
    gözümde, kalbimde, zihnimde yerleri özeldir. ve o kişilere sınırsız sevgi, güven ve saygı duyarım.
    ve bu sınırsızlığı göstermekten de hiç çekinmem. çünkü sevgi ve saygı paylaşıldıkça güzelleşir ve çoğalır.
    şimdiye dek yaşamımda zihnimdeki bu skalada bulunduğu yerden düşen altı yedi kişi olmuştur elbet.
    ha bu yaşa dek altı yedi kişi çok az bir sayı diye düşünmeyin.
    eş, dost, arkadaş, akraba, değer verdiğiniz her kim olursa olsun
    her birisi sizin kalbinizde özel yeri olan bir kişi bile o skala aşağılara doğru hızlı bir düşüş gösterdiyse, yüreğiniz parçalanır, beyniniz dağlanır.
    zihninizde aşağılara doğru inen kişi sayısı değildir aslonan. sizde yarattığı acı önemlidir.
    çok ilginç olan şu ki; şimdiye dek kimi nereye koyduysam zihnimde orada hep oldukları yerde kaldılar.en ufak bir iniş çıkışları olmadı..
    ancak hep " acaba " diye düşündüğüm halde, " olsun belki yanlış düşünüyorum " diye kendimi kandırıp çok çokkkk yukarlarda yer verdiğim kişiler
    bir gün benim haketmedikleri halde koyduğum yerden apar topar aşağı indiler.
    işin ilginci benim yapım gereği indiklerini hiç farketmediler.
    güler yüzüm hiç değişmedi tarzım tavrım hiç değişmedi. ben gene eski bendim. ama zihnimde o kişi artık o eski kişi değildi.
    şimdi artık şunu öğrendim.
    kimseye sindiremeyeceğinden, taşıyamayacağından fazla sevgi vermemek gerek.
    hatta sevsen de çok fazla göstermeyeceksin. ya da hak ettiğini düşündüğün kadar göstereceksin.
    hak edene de sınırsızca sevgi saygı gösterecek ve güveneceksin....
  • ing: scale
    belirli bir araligin dilimlere bolunerek paylasilmasina denir. mesela bir pasta on esit parcaya bolunmus ve ben bunun yarisini yemissem skala:=5 olmustur.
  • cagdas yunanca da merdiven anlamına gelir.
  • her sayfasında bedri baykam ve sibel baykam ciftinin isimlerine rastlayabileceginiz, sırf tasarımıyla değil, kullandığı dille de lise dergilerini anımsatan, ailevi sanat(!) haberleri derlemesi.
  • yunanca bir kelimedir.anlamı ''basamak''tır.
  • (bkz: scala)
  • bu kelimeyi kullananlar muhakkak ki rakam kelimesini yanlış kullanmak eyleminin öncüsüdür, onların ağzına yaraşır. (bkz: skala beni yar)
  • (renklerde) bir rengin belirli bir tonunun saga dogru giderek artan miktarda beyaz ve sola dogru giderek artan miktarda siyah katilarak elde edilebilecek turevlerini gosteren cetvele denir.
hesabın var mı? giriş yap