• gölge, bir şeyin yalnız kenar çizgileriyle tek renk olarak beliren görüntüsü.
    güneşin önünde duran bir kişinin çekilen fotoğrafı da siluet olarak çıkar.
  • bu saatte de bu entry için kasılır mı demeyin... bu da ikarusun-gözüne uyku girememiş-kanatları işte...
    efenim... etienne de silhouette , 1700lü yıllarda yaşamış eski bi fransız maliyecidir.
    bunun maliye bakanlığı esnasında alınan tasarruf tedbirleri nedeniyle soyluların yağlıboya portreler yerine * gölge çizimleriyle yetinmek zorunda kalmaları sebebiyle bu tekniğe adı malolmuş*tur.
    kısıtlı bütçeyle yapılan gölge çizimidir aslında siluet
  • yöneticilerinin tecavüzüne uğradığı ülke olarak; türkiye, şehir için; istanbul. kafası ile başka bir uzvu yer değişmeye görsün insanoğlu çok ibretlik bir varlık olur. veyahut kayınço ile yeğenden kültür ateşeliği beklemek çok aptalca bir şey. ülkemiz dayı yeğen ve köprü olayı çağında hâlâ ve yazık ki her değerimiz ile ahvalimiz bu embesil tutum üzere. dokusuna tecavüz edilmiş en güzel şehir istanbul! göğüne öncesinde ulaşılmıyordu, göğünü kirletmeye beton yığını ile kimsenin götlüğü yetmiyordu. fakat eskide kaldı her şey. parası olan her angut şehrin istediği gibi anasını beller! ki kucağında olur hep idareciler. sultanahmet minarelerinin gölgesinde kaldığı zeytinburnu'ndan göğe uzanan kazık, süleymaniye'nin duruşunu bozan o metro ve perşembe pazarında satılan el arabaları, tornavidalar, onaltı onyedi anahtarlar göz yumanın ile çanak tutanın içine girsin! şehrin içini nalburiye dükkanına çeviren zihniyete, tüccar kafasıyla şehir yöneten koltuklu göt heriflere ne kadar küfretsem az yemin ediyorum. madem ne kadar küfretsem az, o vakit susmak farz! yemin ederim muteber küfür külliyatım namusuzlukları karşısında âciz kalıyor. yahu bir zihniyet, yaratıcının en değerli kıldığı kafasını göt cebinde taşır mı? taşıyor. adamların uzuvları belediye seferi yapan otobüsler gibi git gel yaşıyor. daha doğrusu gidiyor ama gelmiyor. kafa oluyor göt, göt kafa seviyesine çıkamıyor, kafa göt ile koyun koyuna olmaya meyyal!

sur dipleri de imara açıldı! hadi hayırlı olsun, yatacak bir yer yoktur zelzele olsun!

derdimi seveyim. o değil emekli askerler gibi hissettim kendimi. saz ile sözden ancak aklımız başımıza geldi değil, şiir bahşeden şehir bugün şiiri üzerinde değildi. belki de ben kendimde değilim! unkapanı köprüsü ve millet caddesini araç mezarlığına çeviren sebep; perşembe pazarı cadde üzerinde park edilmiş bir el arabası! bildiğimiz el arabası. galata kulesi de tanık olur her gün cereyan eden maskaralığa. bu şehir bunu hak etmiyor.
  • tdk'ye göre doğru yazılışı silüet olan kelime.
  • 1/500 sokak cephesi ile elde edilen konturlu cizim.
  • 1 ara buddha da calan iyi 1 grup..
    sonra kemancida cikmaya basladilar galiba..
    hatta 1 rivayete gore keman calan kusel hatun teomanin arkasinda caldi..
  • eskişehirde yerel bir grup.
  • "...ben ben değilim artık
    sûretim başka bir sûret
    ismim bir başkasının ismi
    gönlüm ne yöne akar
    ben ne yöne
    verdiğin emaneti yitirdim yollarda..."
  • stilistlik ve moda tasarımcılığında, canlı modelin verdiği pozun artistik bir forma sokulup, akıcı ve kıvrak çizgiler kullanılarak çizilmiş halidir. şöyle ki; normal bir insan vücudu ortalama olarak sekiz kafa boyundan oluşurken siluetler, çizen kişinin tarzına göre değişiklik gösterse de genel olarak oniki kafa boyundadır. siluette yapılan bu uzatma tüm boyda orantılı olarak uygulanmalıdır.siluetler aynı zamanda "moda figürü" adıyla da anılır.moda figürleri, üstünde giysi modelinin sunulması amacı ile çizilir. bilinçli olarak çizilen bir moda figüründe çekicilik ve zarifliğin yanısıra denge ve hareket gibi özellikler bulunur.artistik ve akıcı çizgiler basit bir giysi modelini bile çekici yapabilir.modelin verdiği poz ile giysi arasında uyum sağlanması önemlidir.
  • garip. dogulu gibi (arabi, farsi) duruyor ama batili bi kelime.
hesabın var mı? giriş yap