• kuzey ırak'ta mahsur kalan 50 çalışanını alman hükümeti, alman silahlı kuvvetleri (bundeswehr) ve bağdat yönetimi ile işbirliği yaparak helikopterli bir operasyonla kurtarmış, güvenli bir bölgeye sağ salim ulaştırmış ülke, pardon firma.

http://www.spiegel.de/…ebiet-gerettet-a-975308.html

http://www.focus.de/…gebiet-im-irak_id_3926310.html

adam 'çalışanına' nasıl değer veriyor, ki orada bir enerji santralinin modernizasyonu için çalışan adamlar üst düzey dahi değillerdi muhtemelen, 3-5 işçi için yaptığı operasyona bak. bir de elçilik, konsolosluk, musul, falan, filan, neyse.

türk pasaportu taşıyacağınıza siemens'te çalışın.
  • 2010 yılında zaymıns'ta çalışan alman kardeşlerimiz toplamda 8800 patent başvurusu yapmışlar.

karşılaştırma olması açısından, 2010 yılında bölgesel küresel güç türkiye'mizden çıkan toplam patent 6244.

(bkz: hayırlısı be gülüm)
  • almanya'nin elektrik sektöründeki devlerinden bir tanesi,haftada 35 saatlik calisma sözlesmesi vardir ve bu saatler tamamen esnektir,patronunuzla anlasmaniza bagli olarak hangi gün kac saat calisacaginiz siz belirleyebilirsiniz,yilda 30 is günü tatil hakkiniz vardir,yalniz bu 30 is günü 4 haftaya degil 6 haftalik bir tatile tekabül eder,almanya'da bavyera eyaletini cok güzel parsellemislerdir ve almanya'daki bircok siemens tesisleri bu bölgede yer alir,giris maaslari yillik 50.000 avronun üzerindedir,yani uzun lafin kisasi elektrik sektöründe calisabilceginiz en muazzam firmalardan bir tanesidir
  • bir yılda 8200 irili ufaklı buluş yapan hayvan bir ar-ge'ye sahip olan şirket. iş gününe 36 buluş düşüyor yaklaşık. allah akıl fikir versin ne diyim
  • werner von siemensin 1847 de johann georg halske ile birlikte kurdugu sirket. türkiyenin ilk telgraf ve telefon hatlarini kuran , dünyadaki tüm fabrikalarda herhangi bir elektrik malzemesinin bulunmasi kuvvetle ihtimal devasa kurulus
  • turgay şeren: ... siemens de zaten iyi kaleci ...

17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçı devre arası yorumundan..

(bkz: david seaman)
  • gebze çayırova'daki fabrikasında endüstriyel otomasyon yazılım projeleri yapan bir arge ekibi vardır. almanya ile sıkı fıkılardır, devamlı oradan birileri gelir, buradan birileri oraya gider. c, c++, c# ve bilimum endüstriyel otomasyon cihazının kendine has dillerini kullanarak yazılım yaparlar. bu fabrikadan floryaya kadar servis vardır. yaptıkları özel sağlık sigortası eş ve çocuğu kapsar.
  • almanya'da ki çalışanlarına verdiği ücretin beşte birini vermesine rağmen türkiye'de ki ücretleri bahane göstererek call-center'ını güney afrikaya taşıyan şirket...
  • kaliteli diye tüm beyaz eşyayı siemens aldık.
    çamaşır makinesinde de arıza çıktı. buzdolabı da +4 derece olması gerekirken +23 dereceyle tüm yiyeceklerin bozulmasına sebep oldu. sadece bulaşık makinesi arıza vermedi, hayret!!
    kesinlikle tavsiye etmiyorum; evlenenler, evini yenileyenler siemens'e bulaşmasın derim.
  • müşteri hizmetleri ve servis hizmeti çok kötü olan, müşterisine değer vermeyen, saygısız ve kimseye de tavsiye etmeyeceğim firmadır.

iki kapılı buzdolabım ikinci senesini bile doldurmadan, yaklaşık 2 ay evde olmadığımız bir dönemde bozuldu. sebebi buzlukta oluşan aşırı buzlanma sonucu, soğutma kısmının soğutmayı bırakmasıydı. bu arıza 6 ayda bir yaklaşık 5 sene boyunca tekrarladı. çoğu zamanda evde uzun zaman olmadığımız anlara denk geldi. eve girince duyduğumuz bozuk et kokularını hala hatırlarız ve midemiz bulanır. bilenler bilir, aynı sebepten belli sayının üzerinde arıza halinde iyi markalar buzdolabı değişimi yaparlar, siemens yapmadı. 6. senede servis başka bir parçanın değişmesi gerektiğini söyledi. o parça değiştiğinden beri buzdolabı arıza vermedi. olan benim servis paralarıma, evde servis beklediğim zamanıma ve bozulan yiyeceklerime oldu. hatalı arıza tespiti ve eksik tamirat sebebi ile yaşatılan mağduriyetimiz için bir özür bile dilenmedi.

buzdolabının travmasının üzerinden zaman geçti, kapı yönü değişimini yaptırayım dedim. servis kaydı oluştururken müşteri hizmetlerine üzerine basa basa ücretin ne kadar olduğunu ve ek parça gerekip gerekmeyeceğini sordum. servis ücreti 95 tl'dir, başka parça da sipariş edilmesine gerek yoktur dendi. özellikle sormamın sebebi, ek parça gerekiyorsa sipariş ediliyor, ne servis boşuna gelsin ne de ben boşuna işten izin alayım ve elbette çok maliyetli olacaksa bu pandemi döneminde maaşlarımız yarı yarıya azalmışken keyfi bir harcama yapmamaktı. bu bilgiyi teyit ettikten sonra servis kaydını oluşturdular. dün eve gelen teknisyen ek parça gerektiğini, sipariş edeceğini söyledi. sonuç olarak bir işlem yaptırmak için sorduğum, özellikle kontrol ettiğim halde ikinci kere işten izin alarak eve gelmek ve ek parçaya da 50 tl vermek durumunda kaldım. müşteri hizmetleri henüz beni aramadı bile bu konuyla ilgili şikayetime rağmen, arasalar da önceki yıllarda olduğu gibi burunlarından kıl aldırmayacaklar.

evde buzdolabından başka kahve makinemiz siemens, bulaşık makinemiz bosch. bu makinelerin yenilenmesi gerektiği zaman net olarak samsung/wmf tercih edeceğim. bir daha siemens-bosch türkiye'de tercih edeceğim bir marka olamaz. (türkiye'de diye belirtmemim sebebi milano'da yaşarken aynı markanın servis ve müşteri memnuniyetini tecrübe etmem, burada yaptıkları gibi işi savsaklamamaları, müşteriyi mağdur ederlerse buradaki gibi ali kıran baş kesenlik yapmadıklarını bilmemdir)
hesabın var mı? giriş yap