• atv yayınlarsa frank'in yaptığı en büyük en büyük itlik cumayı kaçırmak olur.
  • bir odada hitler, stalin ve debbie olsaydı ve benim de iki kurşunum olsaydı; debbie'yi iki kez vururdum.
  • karen frank'le sikişip lip'i tarumar etti ama kız zaten acımasız kevaşenin tekiydi,
    frank'in bipolar karısı başka karıyla kaçtı ama zaten kendinden başka kimseyi düşünmeyen bir manyaktı,
    mickey, ian'ın aşkına layık olamayıp gitti rusla evlendi ama onu buna babası ve çevre baskısı zorladı,
    fiona mike'ı kardeşiyle aldattı ama kız zaten hep hoppalık bağımlısıydı, edepli gömleği hiç yakışmamıştı,

la peki bu mandy milkovich size ne etti gardaşım?

herkesin hayran olduğu lip denen piç, şimdi beni iyi dinle:

senin mandy'ye yaptığın haksızlığı kimse kimseye yapmadı bu dizide..

o mandy ki; el kadar kız iken anasız öksüz kalmış,
    o mandy ki; abiler sayko kriminal, tımarhane gibi evde büyümüş,
    o mandy ki; serhoş babasının tecavüzüne uğrayıp gebe bile kalmış ama gözünden düşen tek bir damla yaş,

ve yine o aynı mandy ki; tüm bunlara rağmen hala yılmadan hayata tutunmuş, kocaman kalbini sevdiklerine sonuna kadar açmış, seni kayıtsız şartsız sevmiş, sana her koşulda destek olmuş, onu terk edeceğini bile bile potansiyeline yazık etmene gönlü razı olmayıp senin o okula girmeni sağlamış, senin için cinayet işlemeyi bile göze alıp karen'ı arabayla çiğnemiş; çiğnemiş ve dönüp ardına bakmamış bile..

peki sen lip efendi;

şimdi bir gece onun sayesinde okuduğun okulun yurdunda zıbarmaya çalışırken "yıllarımı verdim amın oğlu, derbeder ettin, bıraktın gittin beni" diye sonuna kadar haklı olduğu bir sms atsa ne diyeceksin bu dünyalar güzeli kıza?

"immanuel kant'tan 77 aldım, yanımdaki yatakta da sikiş dönüyor, moralim çok bozuk, bn ytyrm, ii gclr sna" mı yazacaksın deyyus köpek?

kalleşsin lip,
    nankörsün lip,
    allah belanı versin,
    mandy milkovich'e ettiklerin fitil fitil burnundan gelsin lip..

beni mandy milkovich gibi seven bir kız bulursam bir gün...

bulamam ki..

sen de bulamayacaksın..
  • - s03e07 için konuşuyorum-

çok yaratıcı çevirmenlere sahip bir dizi.

frank gallagher'in ağzından çıkan cümle: "fuck you very much."

uygun görülen türkçe karşılık: "çok taşşakkürler."

saygı duydum valla. adffafda
  • bunu izleyip akp ile yaşamak çok sikik bir durum.
  • şikago'ya gittiğimde gallahager' ların evini görmek için south side'a da uğrayarak bir nebze içine girdiğim dizi.

https://3.bp.blogspot.com/…wacew/s1600/img_6942.jpg

https://4.bp.blogspot.com/…dgcew/s1600/img_6941.jpg

bu da , kev ve v'nin evi

https://1.bp.blogspot.com/…qclcb/s1600/img_6945.jpg

siz siz olun kıçınızı kollayarak gidin o mahallaye, pek tekin değil.
  • türkiye uyarlaması en olmayacak dizidir. ne olacak frank'i canlandıran adam "shame" olarak cumadan mı kaçacak? ya da ne bileyim fiona nişan mı atacak? carl'i canlandıran çocuk da okulda arka sırada falan oturur kesin. güzel bir şeyi bozmayın lütfen. hayır tutup kutsi'yi falan sokarlar işin içine bir de. düşünsenize kev'in yerine kahve işleten bir kutsi var.
  • --- s05e09 spoiler ---

sean: how's your brother ?
    fiona: which one ?
    sean: pablo escobar

--- s05e09 spoiler ---
  • --- spoiler ---

dizinin ana karakteri abla olan fiona araba çalıp satan bir adama aşık oldu. ardından küçük zenci kardeşine kokain vermekten hapse girdi. kocasını eski sevgilisiyle aldattı. bir küçük oğlan hiper zeki olmasına rağmen haytalık peşinde. bir ufağı gay ve mahallenin azılı belası olan oğlanla beraber. bu oğlanın ayrıca bir rus karısı ve ondan bebeği var. bir küçükleri kız eski sevgilisini içirip içirip tecavüz etti. onun bir küçüğü olan carl da babasının bacağını üzerinde zıplayıp kırıp sigortadan para almasına yardım etti. şimdi uyuşturucu satıcılığı yapıyor. en ufak çocuğun da kokainin etkisinden kurtulabileceği meçhul. baba ayyaş, alkol yüzünden öldü dirildi ve karaciğer nakli oldu ama en son vukuatı yeni karısının evinin bodrumunda bira imal ederken evi patlatması oldu. ayrıca birayı yapmak için gerekli malzemeleri beleş almak karşılığında en büyük kızını hurdacıya pazarladı.

tüm bunlara rağmen dizipub da dizinin altına yapılan yorum şu
    --- spoiler ---

senin hayatının gerçeklerini sikiyim ben!
    neyse ben bişi demiyom ya.

üstteki amca da bence haklı.
  • 1. sezon 5. bölüm ile frank gallagher gülmekten yerlere yatırmıştır.

--- spoiler ---

kanser destek grubunda, göğüs kanseri olan bir hatunun konuşmasının hemen ardından frank şunları söylemiştir; cicikleriniz yüzünden öleceğinizi bilmek iğrenç bir şey.benimki hayalarımda.en azından bunlar boş yere kızmamış.iki bacağın arasına sıkışıp kalmış, göt deliğine yakın yerde duruyorlar.doğru düzgün oturmanın imkanı yok, onları bir yerde tutmak için hiçbir iç çamaşırı bulunmamış.biçimsiz uzantılardan ibaretler.bir şey daha ekleyeyim; işte bu yüzden akıllı tasarım meselesine inanmam, tanrı diye birşey yok.hepimiz öleceğiz.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap