712 entry daha
  • nyc'deki ilk senelerimde izlediğim diziler deyince bunu da yazmak lazım.

bu diziyi de istanbul'da eski dergici arkadaşlarım, matah bir şey gibi anlatıyorlardı hala dergilerde o dönem.

ben ise, o sırada manhattan'da dizide yaşananları neredeyse ayniyle vaki yaşadığım için, dizideki hiçbir şey (fashion kısmı hariç) çekici gelmiyordu bana. izledim elbette yayınlandığı dönem, ama hiçbir cazibesi yoktu benim için. insan ilişkilerinin gerçekçiliğine vakıftım o yaşta artık çünkü.

gerçeklikle karşılaşmış insanlara diziler bir masalın içinde kaybolmak istemedikçe keyif vermez.

dizinin yazarı candace bushnell de aslında ana karakterin, yani carrie bradshaw'un kendisidir, ama gerçek hayatı diziden biraz daha farklıdır.

bushnell, 2002-2012 arası kendisinden 10 yaş küçük, new york city ballet'in baş dansçısı ile evliydi.

dizilerin genelinde olduğu gibi, bunu da gerçekçilikten uzak olduğunu bilerek izlerseniz sorun yok.

sex and the city'nin devamı gibi çekilen 'and just like that'e de başladığında şöyle bir göz atmıştım, ama izlenecek gibi değildi, saçmalık doluydu.
hesabın var mı? giriş yap