• sevgilisinin de arabanin icinden uzanip onun kapisini acmasini bekler.. naiftir.
  • sevgiliye kapiyi kapatma sansi vermek istemiyor da olabilir. ben o kadar parayi sen kapiyi carpasin diye vermedim zalımın kızı.
  • ılıktır..
  • gereksiz hareketler ya, eh eh tipe bak dangoz der geçerim.
  • 1 ay içerisinde kiro ve maco biri için kız tarafından terkedilecek olan erkektir.
  • annesine bile kapı açan erkek için normal bir davranıştır.. sevgili, arkadaş, kuzen ya da anne.. fark etmiyor.. hepsine açıyorum ben..

yapıştırma bir nezaket değilse, doğru yapan erkektir.
  • bugüne kadar hayatımdaki tüm kadınlara yaptığım ve yaparken hiçte gocunmadığım hareket. annem, teyzem, kuzenim, yengem, halam, annanem, sevgililerim ya da kız arkadaşlarımın hepsine ayırt etmeden bu hareketi yaptığımda, yüzlerinde oluşan mutluluk ve hafif gülümseme bana yeterde artar bile. onları hayatımızın en değerlileri olarak görüyorsak, neden onları birazda olsa şımartmıyalım ki ?
  • (bkz: sevgilinin ellerinin dolu olması)

düşününüz :)
  • bazı yerlerde islam peygramberi hz. muhammed'in, hanımının deveye binmesi için yardımcı olması olayına benzetme yapılarak, eşine araba kapısını açması ve kapamasının da sünnet ya da en azından güzel bir yardım etme olayı olduğu, müslüman erkeğin bu şekilde bile olsa eşine yardımcı olmasının hoş bir şey olduğu tavsiye edildiği görülüyor.

açıkçası bazen arabanın konumu itibariyle kapıyı açmak zor olabiliyor, kapı ağır ve arabanın meyili kapıya ters ise bayanlar (ve hasta ve yaşlılar) kapı açmak ve arabaya binmekte zorlanıyorlar. bu bağlamda yardım olduğuna katılıyorum.

diğer yandan sadece romantizm uğruna bu hareketin arada bir yapılması güzel jest oluyor.

ama her zaman bu jesti yapmak işkence haline gelebilir, o yüzden bence hanımlar bunu istemesin ve beklemesin fakat erkekler arada bir yardımcı olmak amacıyla yapsınlar. herkes mutlu olur.
hesabın var mı? giriş yap