• aşkın nur yengi'nin ikinci albümünden bir şarkı. uzay heparı bestesidir.
  • şu şekil sözlere sahip şarkı:

karanlığın içinde
    yandı gözbebeklerim
    ilk önce gözlerini gördüm
    ilık rüzgarlar misali sesin değdi tenime
    belki bin defa yanıp yanıp söndüm
    bir yanda sen, bir yanda tövbeler
    bir yanım karşı koyar bir yanım ister

serserim benim, deli dolu sevgilim
    kor gibi sıcak yada sular gibi serin
    gelme uzak dur korkuyorum çok
    çılgınlık bu halim yok
  • bu şarkıyı sezen aksunun bir dönemler aşk yaşadığı idda edilen uzay heparı için yazmış olduğu söylenir.
  • aşkın nur yengi'nin en güzel ve hiç eskimeyen şarkısı. yeniden sanki 17 yaşındaymış gibi aşık olmayı özleten.
  • sadece saksofon solosu için bile dinlenebilecek güzellikteki şarkılardan biridir.
  • cok ama cok guzel bi sarki, insani buyuten, yeni her yasinda yaninda olan sarkilardan biri..

bana nedense her dinleyisimde sezen aksu sarkiyi zaten uzay hepari icin, tamamen onu dusunerek yazmis, uzay hepari da muzigiyle karsiligini vermis gibi gelir.

ama bu sarkiyi soylemek her zaman askin nur yengi'ye ayri yakisir.
  • sözleri sezen aksu, bestesi ile beraber düzenlemeleri de rahmetli uzay heparı'ya ait nostaljik bir şarkı.
  • hakkında entrynin bu kadar az olması çok büyük şok benim için.

yılın bu zamanlarından başlamak üzere tüm kış kendine yer buluyor bu şarkı. gelmiş geçmiş en yeri doldurulmaz türkçe sözlü hafif batı müziği eserlerinden biri. bizim evin marşlarından biridir, bağırarak söylerim zamanı gelince. muhatapsız da muhataplı da harika.

diğer yeri doldurulamaz şarkıları da hemen özetlemek istiyorum, bakın bu saydığım şarkılardan daha güzelleri vardır belki, daha çok sevdiklerimiz, daha kalitelisi vardır belki, ama bir tane daha bunlardan bulamazsınız. ele geçirir ve bunun gibi dinleyeyim dersiniz de yerini dolduramazsınız. daha kalitelisi de az da bence, yine çok da otorite gibi konuşmayayım. buyrun liste şöyle;

1. sezen aksu- geri dön
    2. tarkan - dön bebeğim
    3. aşkın nur yengi - serserim benim
    4. levent yüksel - medcezir

sevgiler.
hesabın var mı? giriş yap