• futbolcusu sergen olan at
  • karadenizde (doğusunu bilmiyorum da orta karadeniz diyim ben) evin bir bölümü, bir de sergen altı denilen yerler vardır, ocağın bulunduğu (evin içinde ocak vardır, sac ve odun ocağı) odaya yakın bir bölüm, orası sıcak olur, yeni doğan danalar (düve) oraya alınır, anası soğuğa ve dışarıya alışkın olduğu için ona dışarısının havası pek koymaz ama yavru fazla duramaz. düveye bir süre orada bakılır.
  • bulgaristan muhacirlerinin kullandığı mutfak rafı anlamına gelen kelime. ya da sadece bizim ailede kullanılıyor. bilemedim.
  • pek çok ailede kullanılmaktadır...özellikle köy evi mutfaklarında porselen tabaklarının olduğu tahta raflar için kullanılır...
  • (bkz: raf)
  • sözcük anlamının raf olduğunu öğrendiğimde neden insanların çocuklarına raf yakıştırması yaptıklarına uzun süre anlam veremediğim ve hala garipser dururum. bunun yüzünden her gördüğüm veya tanıdığım sergen isimli insanları rafla iliştirmeye çalışırım.bir de muzaffer ve ayhan ismini taşıyan bayanların durumu da beni baya bir düşündürmüştür konuya alakası varmı bilmiyorum ama yazayım dedim
    yıllar sonra gelen düzeltme: cümle düşüklüğü
  • yeğenimin adı. annesi hem badim hem can kardeşim. gerçek kardeşim değil ama bazen onlardan öte.

tatlı, oynak ve güleryüzlü bir bebek. annesi videolarini gönderiyor, izleyip izleyip gülüyorum. allah sağlıklı ve uzun ömürlü etsin. en kısa zamanda yanina gideceğim ve yanaklarini sıkarak sevecegim.
  • kirklareli'nin bir kasabasi.
  • aynı zamanda diyarbakır'ın hani ilçesine bağlı bir köy.
  • bergen ismiyle sağlam bir ikiz kombinasyonu oluşturabilir.
hesabın var mı? giriş yap