• çok yetenekli değil ama fenerbahçe kadrosunda en saygı duyduğum oyunculardan bir tanesi. belki de birincisi. sebebi de şu: bu adama yapılmayan kalmadı ama asla duruşunu bozmadı. şöyle bir göz atarsak
    -almanya ikinci ligi'nde gol kralı oldu. euro 2020 kadrosuna şenol güneş tarafından alınmadı.
    -fenerbahçe'ye transfer edildi. kulübün eski başkanı aziz yıldırım tarafından "ali koç, almanya ikinci ligi'nden serdar'ı almak sana yakışmaz." denilerek aşağılandı.
    -üçüncü forvet olarak düşünüldüğü sezonda berisha'yı da valencia'yı da kulübeye yolladı. az sürede, galatasaray dahil rakiplere takır takır gol attı. (ligde 15 gol)
    -milli takıma seçildi. her milli maç üst üste goller atıyor hatta milli takım tarihinin en golcü oyuncuları listesinde üst sıralara tırmanmaya başlıyordu.
    -sonra jesus geldi. sistemime uymuyor deyip yüzüne bile bakmadı. rotasyonda 5. tercihti. hepi topu 790 dakika süre aldı. 4 gol 5 asist sığdırdı.
    -yedek kalınca milli takımdan da oldu. ama geçen sezon boyu neredeyse hiçbir maçı oturarak izlemedi. her maç kenarda sahadakilere destek verdi, her türlü mevzuda ilk o koştu. gollere en çok o sevindi. trip atmayı geçtim yüzünü bile asmadı.
    -ismail kartal geldi. dzeko geldi. "hah şimdi pivot forvet var. ben de yedeği olurum en kötü ihtimalle" diye düşünürken takımdan gönderildi.
    -devre arası tekrar takıma dahil edildi. geldi diye sosyal medyada linç yedi.

ama çıktı, ilk maçında giden maçı aldı geldi.
    helal olsun.
  • 90+1'de kaleye doğru giden topa ayak koyarak golü ofsayta çeviren troll. bir de süüü sevinci yapıyor akşam akşam bir fenerli olarak önce sövdüm sonra güldüm.*
  • 0 ego, herkesin rezil oynadığı sezonda neredeyse bizi şampiyon yapacak bir performans, azami derecede trollük, hafif saflık, ne olursa olsun takıma ve başarıya bağımlılık… on numara topçu.

biz vallahi senden razıyız. yolun açık vurduğun şut gol olsun ağabey. en çok da siü çektirmeyi özleyeceğiz.
  • attığı gol hariç letonya defansını allak bullak etmiştir o girene kadar al gülüm ver gülüm oynayan letonya gerçek bir santraforla tanışınca amı götü dağıttı.

indirdiği kafa toplarını,hakemin bakmadığı anlarda rakip stoperlerle it dalaşı yapmasını saymıyorum çünkü mevkisi orjinal santrafor olan biri bunları yapar.

umarım adil olurlar ve hakkı olan millli takım onbirinde yerini alır.
  • gs maçında 90 dk boyunca pres yapan, alanını kapatan, attığı golün bile hazırlayıcısı olan , maç boyu marcao-nelson gibi iki beygirle boğuşan , 0 bonservisle gelmiş ama eleştirilmekten kurtulamayan bahtsız forvet. yedekte lewandowski bekliyor da biz mi görmüyoruz acaba ?
  • fener iyi ki almış bu adamı. yoksa milli takıma falan giremeyecekti herhalde. yaş 30 olmuş almanyada golleri sıralarken bile seçilmedi. karakterli bir oyuncuya da benziyor ilk milli maçında çok kritik yerde golünü de attı takıma gaz verdi. o en iyi döneminde bile milli takıma alınmayan adam, neredeyse 100 senedir üstün gelinemeyen letonya maçının seyrini değiştiren kişi oldu.
  • arda her zamanki gibi bitiş düdüğüne dakikalar kala oyuna girince bir şeyler yapayım derken paniklemeye başladı. üst üste iki gol kaçırdı. sonra serdar reyis, kaleyi cepheden gördüğü çok net bir pozisyonda vurmak yerine görece daha zor pozisyondaki arda'ya pas verdi ve arda golü attı. büyüklük budur. abilik budur.

adamsın adam.
  • önedit: haha milli maç başlamış da bitmiş aq adam 2 gol atmış. bu entry'i maçtan haberim yokken yazdım. helal.

10 maçta 20 gol atan forvetle övünmek için fenerli değil insan olmak lazım aqdumun fanatik götleri sizi. sizin yüzünüzden milli takımda kenan karaman izledik. her yerden elendik. adama bencil diyenler, her şey gol değil diyenler de çıkmış. lan ne yapsın olm adam futbolda golden başka ne var forvetin yapması gereken? göze hoş gelmeyen kıro bir tipi var diye sevmiyorsunuz. bu ülkenin insanı böyle bilader ne yapalım. adam benzema çakması yerli milli forvet. alternatifi yok. senelerdir böyle forvet gelmemiş bu ülkeye daha ne yapalım.

fener maçlarında da bencilliğiyle sövdürüyor kendine ama takımı ligin 2. yarısında zirveye ortak etti. attı mı atıyor. sürekli gol pozisyonunda. daha ne yapsın.

yürüyedur dayı çocuk.
  • cebelitarık’a lüksemburg’a letonyaya falan gol atması da önemli iştir.

çok seviyoruz böyle küçümsemeyi. eleme maçlarında alt seviye takımlara puan vermemek grubun favorisini yenmek kadar önemlidir. toplumca balık hafızalıyız, içerdeki karadağ ve letonya maçlarını kazansaydık şu an dünya kupasındaydık.

o yüzden bırakalım tatavayı. evet rakip portekiz, ispanya, almanya gibi top class takımlarsa alternatif planlar üretilmeli. ama lüksemburg letonya gibi takımlara karşı forvete serdar dursun yazılmalı etrafı ona göre doldurulmalı ki canımızı yakmasınlar.
  • düşünüyorum da bu akşam bu arkadaşın yaptığını feghouli yapmış olsaydı neler olurdu *
hesabın var mı? giriş yap