• bugun gittigim ve beni hoplattiklari bagcilar lokantasi.

valla kimse kusura bakmasin cok daha iyi yerlerde daha ucuza yedigim gibi, daha kalitesini daha salas yerlerde yedim.

para cokomel egrisine gore kazikci mekandir.

ulan esimle toplasan 200 gram et yemedik 265 lira hesap odedik. cesit cesit bulgurlardan yaptiklari mezeleri yigmislar. teyallam.
    (bkz: edep ya hu)
  • lahmacunu 35 tl ve mekan bağcılar'da.
    diyecek başka birşey yok.
  • lahmacun fiyatına bakarak enflasyon endeksi çıkarılabilir restoran. sayın yazarlar gayet güzel takip etmişler, üşenmedim toparladım, ara ara da güncelliyorum burada.

seraf lahmacun endeksi:
    17.03.2020 22tl
    05.11.2021 35tl
    03.12.2021 45tl
    22.02.2022 55tl
    03.06.2022 70tl
    01.09.2022 85tl
    26.10.2022 95tl
    e: 22.12.2022 lahmacun 105tl
    e: 11.03.2023 lahmacun 125tl
    e: 17.04.2023 lahmacun 130tl
    e: 10.07.2023 lahmacun 150 tl
    e: 09/09/2023 lahmacun 180 tl
    e: 23/12/2023 lahmacun 200 tl
    e: 12/04/2024 420 tl (vadi istanbul)

hey maşallah be.

bir de kendi deneyimlerimi yazayım:

(çok kötü-kötü-orta-iyi-çok iyi)

yemek dizaynı: iyi
    yemek lezzeti: orta-iyi (bazen iyi ama kesinlikle çok iyi değil)
    sunum: klasik güzel (tabaklama ve meze tabaklarının seçimi iyi)
    servis: orta-iyi. türk işi ("ne vereyim abime"ci garsonlara denk gelmek mümkün)
    mekan: iyi+
    içki servisi: yok
    fiyat: yüksek (genel kanıya katılıyorum.)
    lahmacun: orta
    çorbalar: kimi zaman uyduruk olabiliyor. orta
    kıyma kebapları: iyi
    salatalar: orta-iyi
    tatlılar: standart (iyi)

şu servis işini çözemedik bizim memlekette; zira servis yapanlar kendileri bu hizmeti almıyorlar/alamıyorlar, müşteriye empati yapamıyorlar. tamamen sosyo-ekono-kültürel bir açmaz. kibarlıkları ve nezaketlerinin zorla olduğunu hissedebiliyorsunuz. illa siz(müşteri) üst perdeye geçip baskı kurmalısınız.
  • daha önce defalarca gidip beğenmiştim fakat bugünkü “zımbalı sütlaç” spesiyallerini ilk defa denedim. şaka değil gerçekten zımba vardı üzerinde…

kız arkadaşım yabancı ve ailesi ziyarete geldi. daha önce tadım menüsünü de, kuzu tandır menüsünü de beğendiğim için ailece oraya gittik. iki menüden de birer tane söyledik ve ikisi de eskisine göre kırpılmıştı. önceki gelişlerimde yediğim her şeyden haz alıyordum fakat bu sefer kuzu bile vasattı. çaktırmamaya, yemekleri övmeye çalışırken sütlaç geldi ve üzerindeki fındıkların arasından zımba çıktı.

velhasıl özür vs dilendi uzatmadık fakat normalde böyle bir restoranda bu olay karşısında hesap bile ödemez kimse ama burda sadece özür dilediler. tamam sorun yok dedim ama doymuş, yiyemeyecek olsak da sırf şov için müesseseden deyip bi meyve tabağı falan koyarlar dedim ama yapmadılar.
    ne özür baabında bir şey ikram etmeyi denediler, ne bi indirim uyguladılar. hatta zımbanın parasını bile ödedik muhtemelen.

açıkçası yeni şube açtıklarını gördüğümde gitmesem mi diye geçmişti içimden ama geç olmuştu. “yeni şube turnusolu” yine çalıştı.

edit: tesadüftür ki gecesine bir tek ben zehirlendim :(
  • herşeyi vasat fiyatları über!
  • michelin yıldızı almadı. almasına da imkan yok. sadece tavsiye listesine girdi. ayrıca alkolsüz restoran konsepti nedeniyle orta doğu kokuyor.
  • altınbaş üniversitesi karşısında bir lokanta. binası yeni, içi temiz, beyaz örtüler serili masaları ile müşterilerini karşılıyor.

yanlış bilmiyorsam kadın bir şefin yönetiminde. fiyat bulunduğu bölgeye göre yüksek ama sanırım üniversite hocalarından oluşan bir müşteri kitlesi var.

kendi fırınlarında yaptıkları ekmek ve zeytinyağı gezdirilmiş süzme yoğurt masaya oturduğunuzda hemen servis ediliyor. ben her ikisini de beğendim.

zeytinyağlı ve mezelerden özellikle mevsiminde gitmişseniz enginarı ve soğan dolmasını tavsiye ederim. süryani içli köftesi çok lezzetli, çok övülen lahmacun ise bence tam bir hayal kırıklığı. belki bana denk geldi ama sinirleri alınmamış etten mamuldu ve kıkırdak çıktı. garsona gösterdiğimde hiç bir şey demedi.

sonuç olarak o bölgedeysem zeytinyağlı yemek için gidebilirim ama et yemeği yemem.
  • lahmacun endeksi yeni fiyatı 150 tl olup, menüsü alttadır.

https://qr.finedinemenu.com/…4c9ba984baa40014e03a18
  • 1 lahmacun 131 tl, 200 gramlık porsiyon 250-400 tl civarı.

tamam, michelin tavsiyeli restaurantta mahalle kebapçısı fiyatları beklemiyoruz da en azından yemekleri güzel olsaydı. cidden o lahmacunun neden 131 tl olduğunu çözemedim ki türkiye'de 40 çeşit lahmacun yemiş olabilirim. kebapları kötü diyemem ama 1 numara göremedim. açıkçası irmik helvasını anlata anlata bitiremediler, onu hiç çözemedim. sanırım benim ağız tadımda bir mesele var.

neticede, kötü olmayan ama bence gereksiz şekilde abartı övgü alan bir mekan. muadili çok, övgüler sebebiyle gereksiz pahalı.
  • instagram'daki içeriklerine aldanıp gittiğim restoran. her şeyin tadına bakmak için meze tabağı istedim, içinden sadece humus ya da benzeri olan şey fena değildi, diğerleri ortalama altı diyebilirim.

yemek olarak keşkek üzeri incik yedim porsiyon azlığı bir yana büyük bi ihtimalle kuzu değil koyundan yapılmıştı, ortlama bi restoranda bile kuzu etinin bu kadar koktuğunu görmedim, ayrıca böyle bi işletmeye göre porsiyon da aşırı küçük.

içli köftesi fena değil ama o da koyun eti kokuluydu. 1 adet lahmacunu ikiye bölüp yedik, puanlamak gerekirse 10 üzerinden 6 verebilirim, (lahmacun güncel fiyatı 70 tl bu arada) çok daha iyi lahmacunlar yedim, tavuk şişin de tadına baktım, herhangi bir şehirde, herhangi bir kebapçıda yenilebilecek tavuk şişten eksiği var fazlası yok.

ben ki güzel yemek için mesafe ve paha sınırı tanımayan biriyim ki zaten bu işletme de bu kişilere hitap ediyor görünümlü bi yer ama maalesef hiçbi şeydin tadını beğenmedim. zaten içeri girdiğimde sadece 1-2 masa doluydu, yöresel ürünleri başarılı yapan yerlere randevusuz gidildiğinde genelde çok sıra beklenir, büyük bi ihtimalle benim gibi gidip deneyenler bir daha uğramıyor.

olumlu yanları, garsonları çok naif ve iyi insanlar.
hesabın var mı? giriş yap