• sözlerini yıldız tilbe bacımızın yazdığı aha şu mısralarda gizlidir (rober hatemo'nun söyleyişine az dikkat edersek daha da anlaşılır);

"bende sevdiğin çok şey var adı aşk değil"

bu kadar yıldız tilbe'ce söylenmez yahu... ayıp... aa aa aa... hadeee.
  • "neden o zaman bana şarkı yazdın" şeklinde soruyla cevaplanması gereken şarkı.

hatemocum kusuruma bakma ama senden de cok var.
  • yılbaşı gecesi duyup yarım yangalak aklımda kalan sözleri ile ağzıma yapışmış rober hatemoyu tekrar gündeme getirecek şarkı.
    ben yine de mırıldanırken etraftan duyarlarsa yanlış anlıcaklar diye korkuyorum."yerim çok dar" özellikle tehlikeli bir cümle olmuş.hadi kırpkırmızı giyinebilen rober hatemoya gidiyorda bana pek iç açıcı durmadı...
  • rober hatemo nun artık düğünlerde çokca çalınacağı ve duyulacağı garanti olan şarkısı. yeni dale don dale.
  • sözleri ahmet çakar tarafından yazılmış gibi duran rober hatemo şarkısı.
  • normal insanların aklında bir defada kalan nakarata sahip şarkı. (kaç adet insan evladı söz konusu sarkiyi ust uste 35 defa dinleyip de hala biiiiiiiiiiir diye şarkıya başlayıp sonra yanındaki zavallıya dönüp "1 neydi lan?" diye sorar? - ben bir tane tanıyorum)
  • yıldız tilbe nin üzerine söz yazdığı yunan parçası.
  • kimsenin sözlerindeki anlama yönelmediği underrated mükemmel ötesi eserdir.

bakın burada anlaşılıyor ki söz yazarımız kendine aşık olan birinden bıkkınlığını anlatıyor.

yıldız hanım diyor ki "seni bir arkadaş dostum gibi sevdim." ne demek bu friendzone...

"bende sevdiğin çok şey var adı aşk değil" yani bizimkisi alışkanlık sen beraber çok takıldığımız için benden hoşlanıyorsun.

"seninle akraba gibi olduk uzaktan" yani biz bacı-gardaşız aynı yatakta da yatar döner uyuruz diyor.

"elimi uzatsam tutar alırdım çoktan" ne demek bu? ben seçilmem seçerim, aramızda bir şey olacak olsa çoktan ben yapardım bunu demek.

"biiir... çok sıkıldım
    ikiii yerim çok dar
    ooooohh... senden çok var
    beni mi buldun şimdi?
    çok işim var"

yani diyor ki senin aşkını istemiyorum, yarattığın bu tuhaf durum beni darlıyor, dışarda senin yaptıklarını yapacak arkadaş da çok... ben senin aşkını istemiyorum, kariyerime odaklanıcam.

işte kimse bu "eller havaya" şarkısındaki derin anlamları göremiyor efendim.
  • çıktığı dönemde edindiğim iş arkadaşımla aklımıza mukayyet olmamızı sağlayan şarkıydı. gizli bir kod gibiydi bu şarkının nakaratı bizim için, daraldığımız bir anda öylesine söyler gibi patlatıveriyorduk. bir çalışma ortamı düşünün ki bu şarkı sizi sakinleştirsin. vasıflı-vasıfsız deliler, tepeden inme patron gülleri vs. damdan düşeceklere tümdensıçış yaparsak: medya/tv/prodüksiyon. hayde!
  • spotify listemi karışık çaldığım zamanlarda karşıma çıkan şarkı. joe dassin, ankaralı namık, ash gibi bir ara gelmesi mümkün olmayan tatların harmanlandığı bir listede pek tabii bu şarkıya da şaşırmamak lazım.

ne zaman dinlesem bu şarkıyı: kendimi annan planını tartışıyor halde buluyorum, kafamda “abi kokoreç yüzünden abye giremiyoruz” muhabbetleri devr-i alem etmeye başlıyor. pür nostalji.

ve tabii o harika bitmek bilmeyen “ah”lama sekansı. üf üf, muazzam.
hesabın var mı? giriş yap