• oscar törenindeki selfie yüzünden insanların kalabalık çekilmek şart gibi düşündüğü fotoğraftır.

danaya girer gibi selfie'ye girmeyin.
  • yaygınlaşmaması gereken korkunç bir sözcük.

(bkz: kendimcik)
  • (bkz: ing) facebook vb. sanal ortamlara yüklenmek üzere kişinin kendisini çektiği fotoğraflara verilen genel ad.
  • bütün salakça şeyler hızla moda oluyordu, birinciliği buna verdiler.
  • biri selfie mi dedi.?

türk yıldızları
  • yer kadıköyde bir mcdonalds. lanet hamburgerin öyle pek tutkunu olmasam da canım çekti girdim tükkana. aldım menümü oturdum, taktım pipeti kolama, höpürdete höpürdete içiyorum. derken karşıma tahminim lise son öğrencisi 2 tane kız oturdu. allah affetsin ikisi de mankenliğe emin adımlarla ilerliyolar. ikisi de sarışın lepiska saçlı, 180 boyunda kız. koydular menülerini masaya bana arkalarını döndüler ve selfie çekmeye başladılar. ama öyle masum selfieler değil. efenim dudak dudağa öpüşürken, yanaktan öperken, boyundan öperken, dil dile falan. salon da bomboş. dedim aha genç dimağlar dayanamayıp sevişecekler. fazla da bakmamaya çalışıyorum ayıp olmasın diye. sonra bi gözüm takıldı. o çektikleri selfielerin hepsinde ben de gözüküyorum. 2 tane lepiska saçlı sarışın lolita, arka derinlikte kıllı bıyıklı bi hayvan. ahan da benim o. saklanıyom eğiliyom falan ama hep de kadrajdayım. bi de işin kötüsü çıkıyo muyum diye baktığım için hep de kameraya bakıyorum. durmuyo allahsızlar en az 20 poz çektiler. şimdi eve geldim intagram'dan #selfie #mcdonalds diye aratıyorum. eğer kızlar internet aleminde popi olurlarsa yandı gülüm keten helva. "mc'donald's da dudağa öpüşen liseli kızlar", "bunu da yaptılar", "mcdonalds müdürü işinden oldu" kim ne bok yiyosa yesin de eğer o arkada benim olduklarımdan biri çıkarsa piyasaya yedi düvele rezil olucam. incicaps'te falan boy boy capslerim dolanacak. iki lepiskanın arasında kolayı höpürdeten eleman, kırmızı şeritte "işte o ezik", "ilişki durumum (temsili)" yazacak. çok korkuyorum sözlük.
  • arkadaş arasında eğlenceli oluyor

https://pbs.twimg.com/media/bfzxvx3cyaaoulw.jpg
  • şimdi moda oldu ya, nerede gerizekalı var facebook'ta, instagram'da, twitter'da orada burada "aşkımla seçim selfiesi", "kankalarla maç selfiesi:)" vs paylaşa paylaşa doymadılar.

kendi kendilerine çekip koymaya utandıkları tüm resimleri paylaşıyorlar, yüz buldular.
hesabın var mı? giriş yap