• ölüm haberini muhtemelen gazetelerde rak starı aşırı dozdan öldü şeklinde alacağımız büyük adam.

çok üzülürüm bak abim ölmüş gibi... yapma sakın.
  • ben bu adamı ara ara ölmüş müydü diye düşünürdüm hep. cobain ve staley'den daha kaçık göründüğü ve son yıllarda pek ortalıkta olmadığı için bazen öldü gibi düşünürdüm. sonra internetten bakıp ölmemiş lan yaşıyor derdim kendimce mutlu olurdum. ama bunu belki en az 5 kere yapmışımdır hayatımda. bana hep overdosedan gidecek stereotype rocker gibi gelirdi. scott weiland overdosedan gitmeyecek de kim gidecek? şimdi bakıyorum da belki de sürekli onu ölmüş gibi farz etmekte haklıymışım. öğrendim ki adam tur otobüsünde uykusunda ölmüş. muhtemelen overdose. insan üzülüyor bir taraftan da şaşırmıyor, weiland için kaçınılmaz son. ya intihar ya overdose. bu adamın eceliyle 70'lerinde öleceğini hiç kurgulayamazdım zaten. stone temple pilots'ı da scott weiland'ı da sayar severdik. tavırları, hareketleri, konuşmaları gerçekten farklı olduğu ve doğal göründüğü için karizma bir adamdı.
    şu video gelsin o zaman.

ilginçtir en sevdiğim grunge gruplarının sıralaması vokalistlerin ölüm sırasına göre gidiyor. bu gidişle 2020'lerde cornell gidici, vedder da bizi bile gömecek poser depresif. milleti üzüyor kendisi hayatını yaşıyor. bir thom yorke da değil hem üz hem üzül samimi ol canımı ye. gerçi cornell da paranın kokusunu aldı bu karizmayla hayatını yaşar.
  • güzel sesli ve gerizekalıdır.
  • alternative rock'i underground muzik olmaktan cikarmis, stadyumlara tasimis stone temple pilots'in efsane solisti. unlulerin olum haberlerini "artik dunya daha az yasanilir bir yer :((" seklinde paylasan birisi degilimdir ama gercekten cok kotu hissettim oldugunu duyunca. lisede grunge'i iliklerimde hissettigim zamanlarda stone temple pilots'a ve scott weiland'a ayri hastaydim. sonra velvet revolver'la iyice gonlume girdi bu adam. zaten cok sevdigim iki grup guns 'n roses ve stone temple pilots all-star kadro kurmus gibiydi. bazen nba'deki all-star maclari keyif vermez. oynayanlar da pek zevk almazlar. ama velvet revolver en iyi all-star maci gibiydi, hem oynayanlarin hem izleyenlerin eglendigi jason kidd'lerin jason williams'larin topla sov yapip, amare stoudamire'larin havada ucustugu efsane all-star maclari gibiydi. bende cok guzel anilar biraktin scott weiland. eminim ki bu entry'yi yukarlarda bi'yerlerden okuyup gulumsuyorsundur. rest in peace.
  • she lives in a bungalow
    she kills him with rosegarden thorns
    she waits for him
    his love is unusual
    ıt's painted with roses and thorns
    with her he's complete

she lives by the wall
    and waits by the door
    she walks in the sun
    to him

visions of mexico seduce him
    ıt goes to him of candles and incense
    and all of these things remember these

she lives by the wall
    and waits by the door
    she walks in the sun
    to him

she comforts him when
    the candles blow out
    the cake has grown mold
    but the memories are sweet
    the laughter's all gone
    but the memories are his
    the mexican princess
    is out of his life

she lives by the wall
    and waits by the door
    she walks in the sun
    to him

bu adamı en güzel atlanta şarkısı anlatır. edebiyatta bukowski ne ise rock müziğinde de scott oydu.
    layne ile beraber yaptığım yanlış ideol tercihlerinden yalnızca biriydi.
  • velvet revolver günlerinde sahnede mick jaggerı taklit edip duran şahıs. axlın muazzam koreografisi yanında yazık.
  • gönül isterdi ki rock star şımarıklığı olsun ama 28 nisan'daki vasoline performansı ile 2016'da helvasını yiyeceğimizin sinyallerini vermiştir : https://www.youtube.com/watch?v=x1wubzbvszk

bu da aaah ah editi : https://www.youtube.com/watch?v=xcsqfxo4cze
  • bu yaşam tarzıyla 48 yaşına kadar iyi bile dayanmıştır. rock star yaşadı, rock star öldü.
  • son röportajı olduğunu düşündüğüm şu kaydını dinleyip tekrardan ağır bir hüzne boğulduğum efsanevi grunge vokalisti. dinlemesi en zor röportaj olabilir, radyocunun aşırı hevesli sorularının ardında tek kelimelik tepkiler ve yeah'lerin arkasındaki ruh hali biraz ortada..
    ölümünün ardından ilk kez yasını tutma fırsatı buldum, açtım eskileri, core'dan purple ve no. 4'a uzanan 2 saatlik müzik ziyafetimin sonunda daha bir dank etti, ne kadar büyük bir kayıp olduğu. yıllardır es geçmişim, 2010 albümünü 3 dinleme sonrası rafa kaldırmışım, ayıp etmişim. özlemişim çok onu farkettim, umarım aradığını bulabilir, staley ve cobain'in yanında..
  • boşluğuma yumruk yemiş gibi hissetmiş olmama sebep olan efsane frontman. kahroldum, ağlıyorum şu an. bana hayatımın en iyi konserlerinden birini yaşatmış, stage dive bile yapmıştı. toprağı bol olsun.

(not: tur otobüsünde ya da otel odasında ölü bulunmak. bu ölüm şekli camiamızda kutsaldır)
hesabın var mı? giriş yap