• yıllarca "scotch bride" diye bildiğim ve bu yüzden beni "hmm, iskoç gelinler hamarat/titiz oluyor da ondan mı markaya bu ismi vermişler?" gibi saçma düşüncelere iten marka.
  • dağ gibin bula$ık korkardı senden
    bi koyuldum ne eser kaldı kirden
    ne de omzumdaki iki melekten [bengücüm, görü$elim canım]
    ömrümde görmedim böyle gelini

gelini gelini iskoç gelini
    bugün gördüm bula$ıkta devrimi

vileda'dan banat'ına savruldum
    hırpalandım, lavaboda çok yoruldum
    kıymetlimiss, aksanına vuruldum

yanımda kal, hiç bırakma elimi

hijyen, ergonomi sende, huzur sende
    bilemedim, bunca yıl kusur bende
    ya bıraktığın o yumu$aklık tende? [laan?]

anlamadım sapık mıyım deli mi?
  • vucut temizliginde tuz ruhundan sonra tercih ettigim ikinci aparat. ozellikle ekstra sert mavi tabanli olanlari kulak arkasi kirini cikarmak icin bire bir. deri diye bir probleminiz kalmaz.
  • ye$il tarafi araba boyasinin tabir caizse amina koyan yarrak bezi.

(yaktin beni airbug)
  • logosundaki kadını yıllardır çakmaktaşlardaki betty'ye benzetirim.

görsel
    görsel
  • bu ürünün adındaki brite; bright (parlak) ve bride'ın (gelin) karmaşmasıyla kulağımıza çalınan bir kelime oyunudur.
    (bkz: scotch bride)
    (bkz: 3m)
  • mikrofiber mop 360 adındaki paspası beni vileda namıyla bilinen püsküllü beladan kurtardığı için sempati duymaya başladığım marka. paspastan soğumuştum o püsküller yüzünden. bi parça saç bi ip bi şey bulsa ordan oraya taşır, zeminle tamamen temas etmez tekrar tekrar geçersin, görünen kiri bile çıkarmaz, ıslak bırakır bilmemne. halkı paspastan soğutmak suçu olsa müebbet yer. neyse püskülsüzünü ararken bu iskoçu buldum. risk budur deyip aldım. pofuduk, minnoş, işe yarar bi şey çıktı. sünger üstüne mikrofiber yabıştırmışlar, kalburabastı usulü sıkmalı, minik bi kovası da var. fayanstan kir çıkardı ya, gözlerim doldu çenem titredi. reklamlardaki o silinen yerin kalın bir çizgi halinde daha parlak ve temiz göründüğü an’ı evde, canlı yaşadım. oradaydım. püsküllüden de daha kısa sürüyor. çünkü işe yaradığını görünce üstünden on kere geçme ihtiyacı duymuyosun, fayans üstüne yapışık maddeyi ahtapot gibi avlama çabasıyla, tam yakalamıştım kovaya giderken kaçtı şu tarafa doğru gitti serzenişiyle de vakit kaybetmiyosun. fiber fiber topluyo siliyo akıllı uslu. kovasının tutturgaçları biraz dandik yalnız, taşırken yerinden çıkmaya meylediyor ama çok inatçı değil, efendi efendi oturuyor sonra yerine. paspas canını senin.
    görsel
  • prilsiz bir halta yaramayan, okunduğu gibi yazılması zevkli olan sünger markası. sıkoç bırayt gibi. emosundan, tikisine, doktorundan mühendisine, mutfakta işi olan herkes bir gün scotch brite kullanacak.
    (bkz: pril)
  • bir zamanlar birlikte çalıştığımız bir arkadaşın lakabı.

adam ne zaman yemeğe gitse, tabaktaki tüm yemeği bitirdikten sonra, bir dilim ekmeği ikiye katlayıp tabakta kalan yemek suyunu sıyırması ile bu lakabı almış, gayet de onurlu bir şekilde halen taşımaktadır.
  • en güvendiğim temizlik malzemesi. şöyle iyi bir ovunsam, günahlarımdan arınırım yeminlen.
hesabın var mı? giriş yap