• fularlı entellere bakmayın, ilk 4 film efsanedir.
  • bu seri (ilk 3 film) tam bir türkçe dublaj harikasıdır.

seriyi orijinal dilinde de daha sonradan netflixte yapılan yeni dublajıyla da izledim ancak asla önceki türkçe dublajların verdiği tadı vermiyor.

karakterlin sesleri o kadar iyi seçilip o kadar iyi seslendirilmiş ki iddia ediyorum orijinalinden kat be kat iyidir. (iyi ki eski tr dublajları hard diskimde saklıyorum)

seri özünde zaten göndermeleriyle, senaryosu ve dalga geçiş tarzıyla bir kült eserdir.
    daha sonradan izlediğim bir sürü eski film için göndermeleri yaş aldıkça keşfediyor ve helal olsun diyorum.
    kesinlikle parody harikası, komedi kültü...
    aaaa bu sürtük bana vurduuu. neyi fırçalıycaksın haaaaaaa
  • teen slasher filmleriyle dalga gecen film. asil adi
    last summer i screamed because halloween fell on friday the 13th
  • bu seride o kadar ofansif espriler vardı ki şuan yayınlanması göt ister.

sjw tayfanın aklına gelirse bir anda vay haline.
  • 2000 yılında yanılmıyorsam iki kez sinemada izlediğim ve baya gülmekten yarıldığım ama biraz önce tv'de denk gelerek izlediğimde hiçbir sahnesine gülmediğim film. zaman benden çok şeyler götürmüş.
  • kanal d nin süper makasları sayesinde hiç bi bok anlamadığımız film. kesip biçilmelere bir de iğrenç dublaj eklenince hiç bir laf esprisine gülünememiştir. alt yazılı ve sansürsüz verilse belki.. bir de şubat ayında kanal d de süper filmler izleyecekmişiz peh.hepsi 3. sınıf gişe filmleri. bu zevksiz film seçimi ve sansür anlayışı varken, kanal d film milm yayınlamasın lütfen. biz cnbce ve download ile idare ederiz.
  • hafızayı kolayca tekrar tekrar sildirmenin bir yolu olsa 3-4 bira alıp şu filmi yeniden izlerdim.
  • (bkz: police academy), (bkz: hot shots!), (bkz: how high) ve (bkz: eurotrip) ile birlikte holy cheesy comedy league'i oluşturan film.

dil çıkaran scream maskesi ile ikonlaşmıştır.
  • gavurların ender komik filmlerinin başında gelir
  • korkunç bir film
hesabın var mı? giriş yap