• olasılıklar ile oynayabilme gibi fantastik bir mutant gücü vardır, imkansız olayların gerçekleşebilmesine olanak sağlar bu gücü ile... o kadar güçlüdür ki, house of m mini serisinde ve tabi diğer tüm çizgi roman serilerinde işlenen olaylara sebep olur, tüm gerçekliği değiştirerek marvel dünyasını alt üst eder... (gerçi birkaç yılda bir alt üst olmaya alışıktır marvel dünyası... (bkz: onslaught))

en büyük düşmanı "abla şu kupona da bir el atsan?" diyen lotocu ve ganyancılardır...
  • mutant gucunun ne ise yaradigi bilinmeyen avengers uyesi. resmi tanimlamaya gore wanda ablamiz 'probability space' denen zimbirtilara etki etmekte ve en akla gelemeyecek fiziksel ve zamansal fenomenleri gerceklestirmektedir.
    turkcesi, elleri gozden hizlidir ve ustelik bu isi yaparken ellerini kullanmasina
    gerek yoktur seklindedir.
  • gerçeklikle oynayabilme yeteneğine sahip, zaman zaman bu büyük gücünü kontrol etmekte zorlanan marvel evrenin en büyüleyici kadınlarından olan güzel mutant. gücünün kontrolünü kaybettiğinde neyin gerçek neyin kendi yaratısı olduğunu karıştırmaya başlamış; avengers ın dağılmasına ve mutant nüfusunun büyük oranda yok olmasına sebebiyet vermiştir bir zaman diliminde.
  • marvel evreninde en uyuz oldugum karakterlerden. hayır, şahsına lafım yok. vision gibi alemlerin en delikanlı androidi ile evli bir kere. bu kararını çok takdir ediyorum. uyuz olduğum şey, güçleri ve sorumsuz marvel yazarlarının bu güçleri kullanma şekli. avengers hikayelerinde işler çıkılmaz olduğunda bu abla geliyor, hop, olasılıkları büktüm hacılar alın diyip günü kurtarıyor. bildiğin tembel yazarların deux ex machina taktiği.
    house of m iyiydi yalnız bak. orada da bir tuhaflık var gerçi. olasılık manupilasyonu ile geçmiş değiştirilip nasil yeni bir gerçeklik yaratılıyor anlamadım, franklin richards yapsa bunu hadi neyse.
  • end game'de yaptıklarıyla zevkten dört keşe etmiştir tüm izleyenleri. keşke daha uzun sürseydi o sekans.
  • en güçlü avengers karakteri bana göre.

--- spoiler ---

eldiven falan hikaye. endgamede "you took everything from me" sahnesinde dr. strange gemiden gelen yaylım ateşlerini engellemeye çalışsa (ki dalgayı durdurmayı diğerleri de yapabilirdi diye düşünüyorum) eldivene gerek kalmadan thanos mortingen strasse olacaktı. yönetmen ben olsam film 60 dakikada falan son bulurdu. evet, bu yüzdendir ki ben yönetmen değilim*

--- spoiler ---
  • türkçesi kızıl cadı demek olan ve güçleri kaos sihirlerine dayanan bir mutanttır.büyülerini chthon adı verilen bir şeytandan aldığı bilinmektedir.imkansızı gerçekleştirebilmek gibi bir gücü olduğu için canı ne isterse yapar ve buna engel olmaya çalışanların da vay haline...
  • --- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---

kendisinin avengers endgame performansını şu şekilde izledik. takdirimizi kazandı.
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---
  • endgame'deki efsanevi performansi sozluk yazarlarinin nasi gozunden kacmis anlamak mumkun degil.
  • --- spoiler ---

house of m de "mutants, no more" diyerek ömrümüzden yılları çalmıştır.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap