• bulgarın torkusu lan bu. viskisini ve votkasını içmiştim. dün tekilasını da denedim. yağ gibi gidiyor. bizimkiler gofret, kek, abur cubur üretsin daha. helal sana komşu.
  • bir harman bulgar viskisi. yıllandırma olarak meşe fıçılarda en genci 3 yıllık olan bir harman olduğu belirtiliyor.

malum içki fiyatlarından sonra bir yakınının ikramı ile içtim. daha önce bulgar viskisi olarak black ram içmiştim ve çok damak tadıma uygun gelmemişti.

savoy çok daha iyi ve içimi black ram markasına göre oldukça kaliteli.

koku ve tadımda alkol maalesef hissediliyor ancak hoş bir vanilya kokusu ve tadı ile bunu kapatmaya çalışıyor sonrasında. bitişi de kalitesi ve fiyatına göre oldukça iyi.

piyasadaki yüksek fiyatlara fena sayılmayacak bir alternatif diyebilirim.

diğer viski yorumları için : (bkz: #60703155)

slainte
  • italyanın targaryenleridir.çizmedeki tüm dükalık,prenslik hatta papalık topraklarını bile ele geçirerek italyayı tek bayrak altında toplamış olan hanedandır.merkezleri torinodur.
  • (bkz: savoie)
  • dünyanın buyuk kentlerinde bes yildizli oteller isleten bir oteller grubu.
  • (bkz: villa savoye)
  • bulgar'da içki üreten bir firma..

savoy vodka deniyorum.. içimi yerli votkalara göre mükemmel derecede hafif, ama vurucu etkisi epey iyi. binboğa ile kıyaslamak zor ama öbür yerli votkaları geçer.. sağlam.
  • ankara'nın konur sokak'ta bulunan gay cafe'si. eskiden pavyon gibiydi şimdi netflix gibi, türbanlılar, zenciler, ibneler var.
  • sabah uyandığında baş ağrısı yapmayan bulgar viskisi
  • bulgaristan'dan gelen bir arkadaşımın hediye ettiği ve daha önce hakkında hiç bir hede duymadığım bir viski. litrelik, böyle eşşek gibi bir şişesi var. ne bilim ilk bakışta viskinin öküz öldüreni gibi geldi bana.

malum ramazan ayındayız. şimdilik evdeki büfede dinleniyor kendisi.

henüz hakkında internet araması da yapmadım. getiren arkadaş da içmemiş. sadece savoy'un her türlü alkollü içecek üretimi yapan bir firma olduğunu söyledi. sanırım votkası çok tutuluyormuş. içen falan varsa yeşillendirirse sevinirim. eğer kalite bi tadı yoksa bayramda okutmayı düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap