• pamukkalenin urettigi bir sarap. yeryuzunde bunun kadar iyi bir fiyat/performans oranina sahip -sarabi gectim- urun gormedim. boyle guzel bir sarap olamaz. ustelik de 6.50 tele karfurlarda.

bunun yuzunden alkolik olcaz abla kardes, ondan korkuyorum. durmadan fiyati artarsa diye stok yapiyoruz. durmadan stoklar eriyor.
  • 6.5 liradan 30 liraya çıkma öyküsü hazin doludur
  • minimum 20 lira verilen birçok şaraptan iyi olan şaraptır. şimdi ucuz diye itin götüne sokmayalım. öğrencilik dönemimde haftanın her günü içtiğimi hatırlarım. köpek öldüren falan değil, sadece ucuz. o kadar ucuz ki, ben bu paraya nasıl böyle bir performans aldım diye daha da çok içiyorsunuz. cumartesi ile karşılaştırmayalım, üç kat pahalı kokteyl şarabı cumartesi, kaldı ki türler farklı, tatların alakası yok. kanımca cumartesi daha kötü.
  • laikliğin son kalesi olan denizli şarabı.
  • sirkeden hallica falan değil, gayet de güzel bir sofra şarabı.

sanki sabah akşam pinot noir içiyormuş gibi yorum yapmışlar. yemin ediyorum şu zengin görünümlü fakirler kadar tiksinmedim hiç bir şeyden. hem parası yok hem ukala amk. biz de kraliyet soyundan gelmiyoruz ama yiğidin hakkını veriyoruz en azından.

şimdi efenim, bu şarap sadece karfurlar için pamukkale tarafından üretilmekte imiş karfur müdürü bir kardeşimizin söylediğine göre. premium olanı shiraz- kalecik karası ve merlot üzümlerinden yapılmakta. shiraz manyağı olarak fiyatına göre performansı gayet tatmin edici ki an itibari ile 15 küsur tele civarlarında.

bir alt versiyonu da normal sava olaraktan 11 küsur tele civarı merlot ve çalkarası kullanılmış. ben şahsen ikisini de beğendim. sofra şarabı olarak fiyat-perf. oranı muhteşem.

ingiliz dükü ve piremşeşi sözlükçüler beğenmemiş tabi, şaşırdık mı ?

hayır..

not: karfurda çalışan falan değilim lan. ayar vereceğim diye sıvamayın.
  • son aylarda severek içtiğim şaraptır bu.

tüm zamanların en iyi fiyat/performansına sahip ürünlerden birisidir. kaliteli ve içimi güzeldir, köpek öldüren değildir, kalite şaraptır.

fiyatı 6.5 tl olup iki bira parasına satılmaktadır ki iki biraya göre çok çok daha iyi kafa yapar, evde bir miktar sok yapmak ve keyifle içmek gerekir.

için, içirin, tavsiye edin.
  • araba lastiği için fikir almaya geldim. ancak sürekli şarap ile ilgili yorum var. moderatör bu iki başlığı ayırmalı. aşırı derecede bilgi kirliliği var.
  • carrefour' dan 9 tl'ye alınabilen, fiyat/performans açısından tatmin eşiği epey yukarılarda olan şaraptır.

entry yazıldıktan sonra çıkılır carrefour stokları eritilinceye kadar şarap alımı yapılır.

içiniz efenim, şarap içmek kan yapar, can katar...
  • şu sıralar 10.90'dan satılmakta carrefour'da. roze olanı oldukça güzel. fiyatına göre diyemiyorum zira daha kaliteli şarapları içme fırsatı bulabilmiş değilim.
hesabın var mı? giriş yap