• polis grubu dağıtmak için tazyikli su ve gaz bombası kullanmakta. bir kadın "sık orospu cocuğu sık" diye zevke gelmiştir. helal sana bu yollar!
  • evimin tam önünde polisle eylemcilerin karşı karşıya geldiği yürüyüş. sebebi ise bitişikte ak parti ilçe başkanlığının bulunması. devletin polisi bir siyasi partinin binasını korumak için tam teşekküllü burada saatlerdir. çoğunluğunu üniversiteli gençliğin oluşturduğu kadro da lise öğrencileri de azımsanmayacak kadar fazla idi. hiçbir şey yapmadan slogan atan gruba polis bir kere su sıktı, ikinciye sıktığında eylemciler dayanamadı ve taşlarla karşılık verdiler. kaldı ki bunu polis kışkırtmak için yaptı. bırak gelsinler diyen kıdemli polisi gözlerimle gördüm. ana yol trafiğe kapalı 3 saattir. çok sayıda gaz bombası atıldı. sarı ve gri şapka takan sivil polisler oradan buradan bir hayli kişiyi kaptılar, bazılarını ellerinde limonlarla yardım edelim size bahanesiyle kandırdılar. bütün bunları caddeye bakan dişçinin ön camından gözlemledik. sarı şapka takan polislerin bazılarının ellerinde tahta sopalar var, bir özel harekat polisinin elinde de plastik mermi atan pompalı tüfek bulunuyor. yoldan geçen tomaya orta parmak işareti yapan 3 zararsız kız siviller tarafından anında paketlendi. çok sayıda kızın yakalandığını da gördüm. bazı polisler bomba atarken gülüyorlar. pimli gaz bombası atıp gösterici kovalayan tipler de var. şu an gösteri türk-iş kavşağından gerilere atakent'e doğru polis tarafından püskürtülüyor. gördüğüm kadarıyla yaklaşık 10000 gösterici bulunmakta idi.

bir lise öğrencisi yüzüne maske olarak taktığı türk bayrağıyla polislerin üzerine koşarak bir taş atıp '' vatan-bayrak diyen herkese sıkın mermileri pezevenkler!'' diye bağırdı bir saat önce.

edit: şu an evin arkasında yakaladıklarını arabaya istiflemekle meşguller.
  • dün gece saat 1 sıralarında ellerinde tencerelerle, ıslıklarla yürüyen grup atakum ilçe başkanlığı binası önüne vardı ve tam orada coşku hat safhaya ulaştı. trafikte seyreden araçlardan, kamyonlardan ve tırlardan da kornalarla destek vardı. polis ziraat bankası önünde etten duvar örmüş bekliyordu. eylemciler polisi akp binasına bebek bakıcılığı yaptığı için kınadılar ve yuhaladılar. çok sayıda sivil polis dikkat çekti. kendilerine başka emir verilmiş olsa gerek sadece beklemekle yetindiler. yolun karşı tarafından geçen eylemcilerle polis arasında neredeyse pek bir temas olmadı. dikkatimi çeken bir nokta polislerin yanında bulunan bir gencin göstericilere kocaman bir taşı fırlatması ve polislerin müdahale etmemesi bunun yerine yapma, tamam demekle yetinmesi oldu. ben de buradan kendisinin akp sempatizanı olduğu kanısına vardım yoksa bu çifte standart niyeydi?

sabah gazete almak için evden çıktım. akp binasının önüne kasten polis tarafından yolda bulunan taşlar yığılmış, sanki hepsi binaya atılmışçasına, halbu ki bina da hiçbir hasar yok. yalnızca bir camı içeriden kırılmış, (çift cam) bu da dışarıdan atılan bir cisimle olacak iş değil zaten. bir diğer nokta ise taşların yanına soda şişileri ile eser miktarda bira şişesinin istiflenmiş olması. yarın bunların resimleri gösterilip bakın işte ayyaşlar geldi parti binasına saldırdı denilecek kolayca. gerekli malzemenin toplanması için ayak işlerini polisin yapması ayrıca acınası bir durum.
  • atakum'a doğru ve atakum'dan gelen iki büyük grup söz konusuymuş, telefonda alabildiğim bilgiye göre gayet çoşkulu ve sorunsuz geçiyor an itibariyle. polis ise şimdilik söz konusu bile değilmiş. süper lan!
  • aksam saat 18.00'de atakum sahilde olimpiyat bar'in karsisinda toplanacakla halkla verilecek destek.
  • cadirlari olanlarin cadirli destek vermesini istedigim eylem.
  • gezi parkı'ndaki ağaçlar meselesini çoktan aşmış olan, iktidarın baskıcı uygulamalarına karşı bir başkaldırı niteliği taşıyan ama gezi parkı'ndaki ağaçların kesilmeyeceği, sadece sökülüp başka yere taşınacağı argümanıyla bok atılmaya çalışılan halk hareketi... bir de destekleyenler gerizekalıymış, hey allahım!
  • çok kişiyle yapılan destek. her şey çok güzel giderken polis birden girişti. provakasyon hat safhadaydı. gözaltılar var.

edit: aha da caps:

http://imgur.com/t6qkxw2,dcbgowf,v5my6en#0

http://imgur.com/t6qkxw2,dcbgowf,v5my6en#1

http://imgur.com/t6qkxw2,dcbgowf,v5my6en#2

edit 2: http://www.youtube.com/…3xyhgnsuhw&feature=youtu.be

bu da video. taşkınlık yok.
  • şu an shellin önünde toplandık. oturma eylemi yapıyoruz

edit: an itibariyle cumhuriyet meydanındayiz.
hesabın var mı? giriş yap