• gary oldman'ın halefi.
  • saturday night live sunucusu olduğunda açılışı

"ismim sam rockwell ama siz muhtemelen beni 'şu filmdeki adam' olarak tanıyorsunuz. neyden bahsettiğimi biliyorsunuz, ana karakter değil, diğeri. gördüğünüzde 'aa bu adam! bu adamı beğeniyorum, baya iyi.' diyorsunuz. eh teşekkürler, o benim."

diyerek yapmış aktör.

neyse ki altın küre, critics choice, sag ve bafta'dan sonra yakında oscar'ı da kapıp şeytanın bacağını gerçekten kırmış olacak. bu sene onun senesi.

edit: kazandı ve mükemmel bir konuşma yaptı. bu ödülü 10 sene evvel hak etmişti zaten ama olsun, artık anlı şanlı oscar winner actor kendileri.*
  • yeryüzünde tek aktör bu adam kalsa ve tüm yapımlarda oynuyor olsa, geberene dek izlerim, hiç sıkılmam, hoh bile demem. yeminle.
  • dünyanın en sempatik kötü adam rollerini oynamış seksi şey.

(bkz: green mile)

(bkz: charlie's angels)

(bkz: matchstick men)
  • underrated kavramını daha fazla karşılayan bir aktör daha yok şu anda benim için hollywood'ta. moon'daki inanılmaz performansının göz ardı edilmesine şaşırılmamalı böylesine vasat bir oscar senesinde. en iyi performanslar hep göz ardı edildi zira bu sene. moon'u bırak, adam everybody's fine'daki kısacık rolüyle bile harikalar yaratmış bana kalırsa. charlie's angels gibi bir filmde bile olağanüstü bir kötü adam portresi çizdi ya, daha ötesi yok benim için. iron man 2'de tekrar kötü adam rolünde görmek için sabırsızlanıyorum.
  • yetenekli ve son derece karizmatik bir aktör. özellikle confessions of a dangerous mind da "her anlamda" gözüme girmiştir.
  • choke'ta victor mancini rolünü hakkıyla yerine getirebilecek nadir oyunculardan biri. film hakkında beklentileri arttıran insan.
  • kendisini ilk defa green mile da izlemiş canlandırdığı baş belası mahkum karakterinden tiksinmekle beraber oyunculuğunu takdir etmiştim.
    sonra charlie nin meleklerinde önce güvendik sonra "vayy ipneeee" çektik ama amacı belli bir film olduğundan oyunculuk açısından değerlendiremedim pek.
    son olarak the assassination of jesse james filminde charley ford olarak gördüm ve "helal olsun" dedim "bu kadar mı güzel oynanır?"

--- spoiler ---
    filmde cahil ama sadık, kafası entrikaya pek çalışmasa da olanlardan haberdar olup yine de jesse nin korkusundan ses çıkaramayan gariban çarliyi öyle güzel oynamış ki film sonunda hissettiğim acıma duygusunun tek müsebbibi oldu.(hayır acımadım robert a filan)
    --- spoiler ---

bilmiyorum bu güzel oyunundan ötürü mü oldu ama cast te de ismi en sonra yer almış.bence pek de şık olmuş.
  • hep yan rollere mahkum kalacak korkusu yaşatsa da türlü çeşit kılıkla, arzulanan her rolde beliriverecek bir adam rockwell, ağam rockwell, paşam rockwell.
    derim ki the assassination of jesse james by the coward robert ford 'u izleyiniz. film güzel, brad pitt dehşet, casey affleck harikulade, sam rockwell çok iyi...

"sikimsoningly stunning falaning"
    empire gömpire
  • box of moonlight ve çayır köpekleri gibi bağımsız filmlerden sonra ilk defa green mile'daki psikopat mahkum rolü ile karşımıza çıkan 68 doğumlu genç aktör. 30 yaşında olmasına rağmen istediği zaman 15 yaşında görünebilen bu nadide kişiliği yeniden iyi bir rolde görmek benim için mutluluk verici olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap