• emlakcı mevhumundan bihaber olduğum yıllarda, beni derin düşüncelere itmiş sıfat."nası yani?" dedim yıllarca. "birileri başkalarının evini mi satacak ki, sahibinden yazıyor"
  • komisyonsuz alış veriş imkanı tanır.

ayrıca...

sahibinden
    temiz... bir dayak yemek istemiyorsanız.
    o arabanın yanından hemen ayrılın .
  • kendini uyanık sanan keriz dolu site. özellikle cep telefonu ilanları ayrı komedi. adam acil paraya ihtiyacım var yoksa satılacak telefon değil demiş sonrada takas olabilir yazmış.

gelin bunları inceleyelim :

telefon arızalı telefoncuya gösterdim x liraya yapılır dedi uğraşmak istemediğimden bu fiyata veriyorum. :
    sahibindencesi : e amk malı bi sen uyanıksın zaten. telefoncu bu cihaz siksen düzelmez siktir et dediğinden satıyor olabilir misin ?

telefonun kutusunu deneme amaçlı açtım :
    sahibindencesi : telefonu mallık edip tonla para verip aldım ama bok gibi çıktı sıfır fiyatına geçirecek keriz arıyorum.

araba ilanlarındaki çakalları ayrı bir gün inceleriz.
  • bilen bilmeyen herkes sallıyor. gercekgundem.com adlı tuvalet kağıdı, demek ki yukarıdaki ilk hayvan'dan danışmanlık alıyor olsa gerek, kocaman haber yapmış "sahibinden.com alan adı network solutions adlı amerikalı şirket tarafından boşa düşünce satın alındı" gibi absürt ve cehalet dolu bir yazı yazmıştı. sahibinden.com'dan yalanlama geldi diye düzeltmişler tekrar.

abi siz geri zekalı mısınız bilip bilmeden her konuda ahkam kesiyorsunuz? yukarıdaki son hayvan da her yere bakınız verip duruyor bir bok biliyormuş gibi.

network solutions dünyanın önde gelen alan adı kayıt kuruluşlarından birisi. sahibinden.com bu kuruluş üzerinden kaydedilmiş. ödemesini geciktirince de alan adı askıya alınmış. kimsenin kimseyi satın aldığı yok. boşa düşünce çöktüğü yok. alan adı dediğiniz şey öyle 3 günde boşa düşmez. ödemesi yapılmadığı için hizmete kapanmış o kadar. kaldı ki bu hizmete kapanma olayı genelde belirli bir gecikme süresi içinde otomatik yapılır. alan adının son ödeme tarihi 30 aralık olduğuna göre ödemeyi en az 3 gün geciktirmişler.

sahibinden.com da ayrı üçkağıtçı, ulan bal gibi ödemeyi geciktirmişsin işte, network solutions sistemlerinde hata olsa dahi koskoca şirketin ödemesini son güne bırakmışsın. hala daha hatalarını başkalarının sırtına yıkma derdindeler.

yemin ediyorum, ülke sahtekar ve cahil dolu bir bataklığa döndü...
  • elindeki ikinci el ürünleri satmayı bilmeyen mallarla dolmuş bir sitedir kendisi. adam 3-4 ay önce,4.500 tl'ye eskimiş ürününü eklemiş siteye. diyorsun ki nakit 4'e ver alayım, nuh diyor fiyatı inmiyor, teklif edilen rakamı beğenmiyor ama hem elindeki ürünün teknolojisi eskiyor hem de istediği rakam ve teklif edilen rakam, enflasyon karşısında eriyor. olması gereken; ikinci el siteye ürününü koyarsın, gelen teklifler içinde en makul olanını kabul eder, ürünü paraya çevirir, degerlendirirsin. bunlar kafalarındaki hayali rakamı alabilmek için aylarca sitede tutuyorlar ürünlerini. enteresan insanlar gerçekten.
  • emlak ilanı vermek o kadar pahalı olmuştur ki artık sahibinden çok "emlakçıdan" denmesi gereken sitedir.
  • satış fiyatı 1300 lira olan ürüne 350 lira teklif veren garip insanların cirit attığı site
    kutuya hıyar koyup göndereceksin
    öyle dolandırılmaz böyle dolandırılır diyerekten
  • bu ülkenin ikinci el satıcıları gerçekten ruhsal problemli.

adam apple'ın sitesinden sıfırını 1100 liraya alabildiğim magic trackpad space grey'i 950-1000-1099tl'ye satışa koyuyor.

ulan gerizekalı.
    ben bu trackpad'i apple'dan alsam, %18 kdv, %22 kurumlar vergisinden düşüş sağlayacağım.

üstüne bir de 2 sene boyunca apple garantisi nedeniyle kafam rahat olacak.

ikinci el piyasası denen şey bu ülkedeki gibi bir şey değil.
    1100 liraya sıfırı olan ürünü ikinci el olarak taş çatlasın 700 liraya koyabilirsin, o da garanti süresi 1 sene falansa. ruh hastası bu adamlar. 4-5 aydır ilan açık duruyor, adam gerçekten bunu satabilme ümidiyle orada tutuyor ürünü.
  • (bkz: memurdan) (bkz: ralliciden)
    (bkz: doktordan) (bkz: bayandan) (bkz: subaydan)
hesabın var mı? giriş yap