• 2000 nüfuslu köyüne 550 bin euro'ya hastane, 250 bin euro'ya da okul yaptırmış. her aileye ayda 70 euro ödeme yapıyormuş. köyüne 4g internet getirmiş, benzinlik ve postane yaptırıyormuş. köyün lisesinde derslerinde başarılı olan öğrencilere laptop ve 350 euro harçlık veriyormuş. çocuklara eşofman vs.. dağıtıyormuş. köyünü bir şehire çevirmek istiyormuş.

umarım bayern'de başarılı olur ve çok daha fazla kazanır.
  • foto

liverpool'dan yıllık ortalama 5.200.000 sterlin, 5 yılda 26.000.000 sterlin alacağı bir sözleşme imzaladı.her hafta 100.000 sterlin kazanıyor. yani 800.000 tl.
    gösterişten uzak bir hayat yaşıyor.
    bir röportajında "neden on ferrari, yirmi elmas taşlı saat,
    ya da iki uçağa parayı harcıyayım ki? bu nesneler benim ve dünya için ne yapacak ve işe yarıyacak? okullar inşa ettik, bir stadyum inşa ettik, aşırı yoksulluktaki insanlar için kıyafetler, ayakkabılar, yiyecekler sunuyoruz.senegal'in çok fakirlerin olduğu,bir bölgesinde, ailelerinin ekonomisine katkıda bulunan herkese ayda 70 euro veriyorum. lüks arabalar, lüks evler, seyahatler ve hatta uçaklar alıp bunları sergilememe gerek yok ki. insanlarımın, hayatımın bana ikram ettiğinden az bir şeyler almalarını,
    paylaşmalarını tercih ediyorum."
  • yukarıdaki bir entryde 30 milyonda 2-3 milyon fazla değil iması yapılmış. işte bu kodugumun dünyası böyle

10 senede kazandığın paranın 10'da birini dağıtıyorsun bildiğin dağıtıyorsun ama bunu beğenmiyorlar.

bu adam zaten fakirim demiyor. kaldı ki türkiyede bile yıllık 2 milyon euro alan adamlar maaşlarına zam istiyor aldıkları paraları da israf ediyorlar.

ama işte insanoğlu çiğ süt emmiş. belki de türk futbolcular doğru olanı yapıyordur. bu insanlar hiçbir şey hak etmiyor çünkü
  • van dijk’in kamp sirasinda takim arkadaslarina kendileri icin ozel hazirlanmis fifa 20 paketlerini dagittigi bir video var.

sira mane’ye gelince bu ne diyor, fifa 20 oyunu diyorlar, ben de var miyim oyunda diye soruyor, guluyorlar varsin diyorlar tesekkur ediyor.

tertemiz, aceyle yikanmis bir cocuk.
  • kazandığı parayla en büyük değişiklikleri yapan oyunculardan birisi. africa fact zone'un twitiyle köyü bambaly'i şehre dönüştürmesi tekrar gündeme geldi. 2019'da wijnaldum'un hediye ettiği ve halen ekranı kırık olan iphone 11 kullandığı ortaya çıkmıştı. çok paran var neden bunu kullanıyorsun sorusuna "niye 20 ferrari, elmas saatler ve iki tane özel jet isteyeyim ki? bunun dünya'ya ne yararı olacak? aç kaldım, tarlalarda çalıştım, çıplak ayakla maç yaptım ve okula gidemedim. şimdi ise insanlara yardım edebilirim. okullar yapmayı ve fakir insanlara yemek ve giyecek sağlamayı tercih ediyorum." demişti.

şu ana kadar yaptıkları:
    455 000 pound değerinde bir hastane, 250 000 euroya bir okul yaptırmış.
    köye, 4g internet bağlantısı sağlayıp, bir posta ofisi ve akaryakıt istasyonu inşaa ettirmiş.
    ailelere 70 euro aylık yardım sağlamış.
    okulda başarılı olan öğrencilere aylık 350 euro burs sağlamış.
    ayrıca okuldaki bütün öğrencilerin kıyafetleri ve kırtasiye dediğimiz okul ihtiyaçlarını da kendi cebinden veriyormuş.

dünya bu gibi adamların yüzü suyu hürmetine dönüyor.
  • 4-2 kazandıkları 1 mayıs 2016 southampton manchester city maçında yaptığı hat-trick'in ardından topu eve götürmek üzere öperken hakem andre marriner tarafından trollenmiştir. hakemin mimikleri en iyi yardımcı oyuncu dalında oscar'a aday olabilir.

mane
  • red bull salzburg'un sol kanat mevkiisinde oynayan 1992 doğumlu, 1,75 boyunda futbolcusu.

hareketlidir, adam geçer, teknik kapasitesi yüksek, çift ayaklıdır. geçtiğimiz sezon kanat oyuncusu olmasına rağmen 32 maçta 20 gol atıp 10 asist yaptı.

31 temmuz 2013 red bull salzburg fenerbahçe maçında mehmet topuz veya bekir irtegün'ün başına bela olması muhtemel.
  • 176 saniyede yaptığı hattrick:

1 - 0

2 - 0

3 - 0

daha önceki premiere league rekoru 273 saniye ile robbie fowler'a aitmiş.
  • tabii ki de sözlükte küçümsenecekti yaptıkları

yukarıdaki gibi gerizekalılar umarım köyünde yoktur da nankörlük etmiyorlardır.

vefalı topçu
  • dolaptan bira, tezgahtan çerez alıp gelene kadar 3 gol atan topçu..
hesabın var mı? giriş yap