• esra ceyhan bunu söylerken evde misafir varken çocuğuna kızan anne modundadır.
  • hazerfen ahmet galata'dan uçarken karşı balkonda çamaşır asan esra ceyhan'ın uçmak yerine yerde yuvarlanan sadri bey'e verdiği tepki. sadri bey'in bir anlık motivasyonla uçabileceğine inanması kadar esra ceyhan'ın bu sakin tepkisi de şaşırtıcıdır. kadın neler görüp geçirdiyse artık. orada verilecek en normal tepkiyi götün götün kaçan tarık mengüç veriyor bence. normal bir insan öyle yapar. ama esra ceyhan insanlıktan öte bir yerde artık. burada incelenmesi gereken esra ceyhan. öteki adam "bunu alın dışarıya" deyince bunu alalım deyişinde de var o sakinlik. bence esra ceyhan uzaylı. mustafa topaloğlu'ndan öte. bambaşka bir ruh. o gün bugündür şaşırdığım yerde sadri bey ne yapıyorsunuz? diyorum ben. bana bir hal geldi. kayseri otobüsünde de değilim üstelik.

hatırlayalım:
    http://alkislarlayasiyorum.com/…-ceyhanla-ucan-adam
  • "sabri bey n'apiyosunuz?" diyor aslında. bir de orada dikkatimi çeken, korku içindeki tarık mengüç'e de "tarıkçım gel canım" şeklinde anne edasıyla emir vermesi.
  • beyefendi bir kişilik olan frank rijkaard'ın sahada saçmalayan sabri'ye kibarca seslenişi.

- sabri bey napıyorsunuz?
    - bana bir hal geldi..
  • galatasaray taraftarinin bir dusunup soylemesi gereken soru cumlesi.

mesela dusunun sabri gene super-fantastik vuruslarindan birisini yapmis (sut cekerken tac olmus olabilir, tac yapcakken goz cikarmis olabilir, sut cekip gol atmis olabilir -evet bu sabri icin super-fantastik bir olaydir- vs.),
    bir gs taraftari sinirli ama gayet sakin bir tavirla sahaya inmis, sabri'nin yanina geliyor ve soruyor:

- sabri bey ne yapiyorsunuz?

kabul edin,
    bu soru sadece gs taraftarinin degil,
    sadece turk futbol izleyicisinin degil,
    tum dunyanin yanit aradigi bir soru...

lutfen birisi sorsun artik...
  • dilime donanmış olan soru. biri saçma bir sey yapınca söylemeden edemiyorum bunu.
  • şafak sezer'li vodafone reklamlarına konu olmuş olayın cümlesidir.
  • (bkz: bizimkiler) (bkz: sabri bey)
hesabın var mı? giriş yap