• bilim tanrı gibidir her yere ulaşır.
  • 2 saate yakin suresi ile once gozumu korkutan, izlemeye basladiktan sonrada buyuk keyif alarak izledigim netflix yapimi film.

film yasadigi koyu kitliktan kurtarmak icin ruzgar turbini insa eden bir cocugun hikayesini anlatmakta
  • orjinal adı the boy who harnessed the wind olan, william kamkwamba tarafından yazılmış, martı yayınlarından çıkmış otobiyografik bir ilk kitap.

(bkz: #37968133)
  • emmanuel emenike ile hakan altun'u baba-oğul rolünde izleyebileceğiniz duygusal netflix yapımı.
  • baba rolündeki abimizi her gördüğümde hakan altuna benzetmek odaklanamadığım film ahahsh
  • suyu neden kovayla çıkarmadıklarını anlmadığım film. ne de olsa ölüm kalım meselesi.
    trt belgeselde ıraklıların suyu köylerine getirmek için kilometeelerce uzunlukta tüneller kazıp bu tünellerin üzerine her elli metrede bir kuyu açtıklariyla ilgili bir belgesel izlemiştim. bunun yanında suyu yukarı taşımak zor olmsa gerek
  • film harikaydı, bir çok şey çıkarılabilir tema olarak.
    izlerken inanılmaz duygulandım. filmde arayabileceğiniz her şey var sizi tatmin etmeyen en ufak bir sahnesi yok, oyunculuklar da çok profesyonel.
  • bir basari oykusudur. bu cocuk ruzgardan elektrik uretip dinamoyu calistirdi ve kuyudan suyu cikardi. bu harika bir olay.

ancak ben mi bir noktayi kaciriyorum anlamadim. bu elektrik uretilmeden once kuyuda su var mi? var gibi duruyor! o kadar yagma yapildi, herkes acliktan kirildi. evde yemek ogunlerini azalttilar. eger yanlissam duzeltin kuyuda su varsa, oradan kova ve ip yardimiyla suyu cikaramazlar miydi? cocugun yaptigi hayati kolaylastirmak ama acliktan olecek olsam, o kuyuya kovayi atarim veya girerim, ve bahcemi sularim.

ben filmi izlemeye basladigim zaman en basta heralde su tulumbasi gibi bir sistem kurdu da, kimsenin aklina gelmeyen bir isi yapti sandim. bu guzel bir icat ama acliktan olen adamlar kova ile suyu neden tasimamislar hala anlamadim.
    lutfen bir aciklamaniz varsa beni bilgilendirin!
  • dinamo deyip geçmemek lazım.. başlık parası olabiliyor..
  • afrika’da yaşanan kıtlık üzerine, kahramanımızın ailesi yemek düzenlerini elllerindeki kaynaklara göre ayarlamaya çalışır. kısaca; sadece bir öğün yemek yeme hakları vardır: kimi sabah kahvaltısı, kimi akşam yemeği yemeyi tercih eder..
    evin kızı bu duruma sitem edercesine bir karar alır, sevdiği adamla evlenip giderse evde bir boğaz eksilecektir ona göre.
    bunun üzerine annesi kendisine şunları söyler:

--- spoiler ---

açlıktan ölmenize müsade edeceğimi mi sanıyorsun ? sen aç kalma diye kolumu kestiğimde.. o zaman benim evladım olduğunu anlarsın..

--- spoiler ---

kıtlığın ,kıranın ortasında dahi anne hep annedir..
    bence dizinin esas teması “ tanrı, rüzgar gibidir, her yere ulaşır” değildi.
    esas tema; anne, rüzgar gibidir.
hesabın var mı? giriş yap