• bir ara bi şarkı yapmıştı trtdeki bir çocuk programı için.

bilgisayar
    bi bilgisayar
    bilgisayar
    bi bilgisayar
    çağımızın yeni devi...

o gün korkmuştum ondan. hala da korkarım.
  • -kizim seni ediye vereyim mi?
    -istemiyoruuuuummmm babaaa
    -kizim seni buduye vereyim mi?
    -istemiyoruuuuuuummm babaa
    -kizim seni maykil ceksina veriim mi?
    -vaauuvvv olur,bende veriim.

tadindaki sarkiyla cikis yapan sarkicimizdi. sonra saklambac yari$masi vardi, yanli$ hatirlamiyosam. ya bu, ya da nurseli idiz sunmu$tu.kucuktum,hatirlamiyorum.
  • 'cumartesiden cumartesiye' programinda, partneriyle birlikte 'annenin sozunu dinle, sigaraya ozenme' sarksini soyleyen kadin. bu sarki, donald duck'in can cin cem i haksiz yere suclayip, zorla puro icirdigi bolumden goruntuler kullanan klibiyle hafizalarda yer etmistir.
  • şarkıcılıkta dikiş tutturamayacağını anlamış olsa gerek bir ara çocuk programı sunmuştu trt'de. o zamanlar çocukluktan delikanlılığa hızla dikey geçiş yapan ben ve arkadaşlarım için hatırlamaya değer tek şey, rüya abla'nın (programdaki çocuklar öyle hitap ederdi) 140cm'lik bacakları ve 30cm'lik eteği ile merdivenlere çocukarla birlikte oturup geyik muhabbetleri yapması idi. sürekli "ah ulan o prgramda olsam" diye iç geçirmekten ne dediğini dinlememişimdir bir türlü. herhalde faydalı mesajlar filan veriyordu.
  • bir doksanlar programında daha disko kralı'nda arz-ı endam etmiştir. yıllar nasıl değiştiriyor insanı... 90'larda saklambaç programını sunarken sahip olduğu saç modeli (elbette kızım seni ediye vereyim mi büdüye vereyim mi klibindeki de aynı modeldir) ne kadar hoştu, o yıllarda sahip olduğu fizik ve yüz güzelliği sanırım bugün dizi film ve sinema oyuncularımızın hiçbirinde yok...

ah bir de yengeç burcu kadınıymış kendisi...

ek: yahu evet güzel hala.. ama 90'larda çok çok güzel ve incecik bir insanmış... keşke şarkıcılık-sunuculuk yerine oyunculuğa yönelse ve sinema filmlerinde oynasaymış... ama o dönem bir durgunluk vardı tabi yerli sinemamızda... bizim insanımızda klasik olan evlenip çoluk çocuğa karıştıktan sonra fiziğini koruyamama durumunu o da yaşamış o kadar.. muhtemelen aktif olarak piyasada yer almamasından kaynaklanıyordur bu durum...
  • cem bezeyis ile roxette taklidi bir ikili olu$turup uzun süre türk müzik piyasasını me$gul etmi$ güzel ve sevimli bayan. aktif olarak piyasada bulundukları dönemi düşünürsek roxette'den etkilendiklerini anlamak hiç de zor değil.
  • tayfun gibi igrenc bi $ekilde reenkarne olmamasi umulan $ahis.zira,e$zamanli $arkicilardi.
  • "dersimiz matematik, öğretmenimiz otomatik..." şeklinde sözleri olan bir şarkısı vardı.. ya da seneler önce bi gün çok acaip bi rüya gördüm ben.
  • an itibariyle medya kralı'nda boy göstermektedir. 80'li yılları hatırlamadığını, o zamanlar çok küçük olduğunu ima eden laflar etmiştir ama bana en az 40 göründü yaş olarak. bilemedim ben onu.

şarkı söylemeye(!) başladığında gelen edit: 90'ların figürlerinden kendini kurtaramamış.
  • tutti frutti'de, böyle ürkek, naif aplalar vardı. görünce sanardın ki hayatında hiç soyunmamış, o yüzden ilk soyunmasının şerefine programa çıkıyor. işte rüya ersavcı'nın dans edişinde de aynı bu aplaların tadı var; sanki birazdan 3 kiraz yanyana duracak, biz de elimizde kumanda tedirgin olacağız biri gelecek diye.
    edit: ince ayar.
hesabın var mı? giriş yap