• bırakın transfer etmeyi çay içmek için bile kulübün kapısından içeri alınmaması gereken ruh hastası.

bakın bu adamın lugano ve melo gibi oyuncularla hiçbir alakası yok. lugano ve melo çirkef ve gaddar oyunculardı ve bu gaddarlıkları ile saha içinde dominasyon sağlarlardı. semedo ise saha içinde içinde değil saha dışında sorunlu bir tip. sorun dediklerim de öyle bileğe basma falan değil tecavüz, adam kaçırma, silahlı soygun falan. bu herif çirkef değil, kriminal.

zaten tecavüz konusunda sorunlu bir coğrafyada yaşıyoruz, siksok muhabbeti olmadan doğru düzgün futbol yorumu okuyamıyoruz. bir de bu denyo 1-2 maç iyi oynadıktan sonra yapılacak tecavüz güzellemelerini hiç çekemem. bizden uzak allaha yakın olsun. 100 küsür yıllık koskoca kulüp başarılı olmak için bu ruh hastasına kaldıysa vuralım kapıya kilidi.
  • sözleşmesi villarreal tarafından feshedilen ve muhtemelen hapse girecek olan futbolcu. bir ara, "villarreal formasıyla çıktığı maç sayısıyla tutuklanma sayısı (3) aynı" şeklinde bir haber okumuştum hakkında. ilk ikisini bilmiyorum ama son vukuatı şu,

barda bir adamla tartışıyor. daha sonra mevzuyu tatlıya bağlıyorlar ve semedo, "gel sana bir imzalı villarreal formamı vereyim" diyerek adamı yanılmıyorsam arabasının yanına götürüyor ve burada kafasına cam şişeyle vuruyor.

böyle bir manyak. muhtemelen futbol kariyeri bitti artık. hapse girmekten bir şekilde kurtulsa bile bu zekâ ve disiplin düzeyiyle profesyonel bir kulüpte barınabileceğini sanmıyorum şahsen. sporting altyapısında yetiş, villarreal'e transfer ol, milleti öldürmeye çalış. muazzam bir kariyer. pü dangalak.
  • - 19-20'li yaşlarında büyük bir yetenek olarak geçiyor. ayı gibi cüssesi, üstüne tekniği, driplingi de var. canavar lakabını alıyor portekiz'de.
    - lizbon'un sıkıntılı bir mahallesinde büyümüş. arkadaş çevresi de sıkıntılı. suçla iç içe büyümüş.
    - akademideyken kendi jenerasyonunun en potansiyelli yeteneği olarak gösteriliyor. fakat saha dışında karıştığı olaylar (soygun, silahlı saldırı, adam kaçırma, cinayete teşebbüs) kariyerine sekte vuruyor.
    - birçok scout'un görüşü: semedo rahatlıkla premier ligde oynar. ama onu anlayacak iyi bir hocanın elinde olması lazım. o zaman bir üst seviyeye çıkar.
    - 2017'de villareal'e transfer oluyor ve saha dışında yaptıklarıyla resmen kariyerine sıçıp batırıyor. (ev basıp adam alıkoymak, beyzbol sopası ile yaralama ve yaraladığı kişiyi tehdit etmek, gece kulübünde silah taşımak) ispanya'da 3 kere tutuklanıyor.
    - cinayete teşebbüs suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılmasının ardından villareal sözleşmesini feshediyor. ceza daha sonra 46 bin euro para cezası ve ispanya topraklarına 8 yıl girme yasağına çevriliyor.
    - 2018'den itibaren ispanya'ya 8 yıl boyunca giriş yasağı var. onu alacak takım, ucl, uefa gibi liglerde ispanyol takımıyla eşleşirse, deplasmanda onu oynatamıyor.
    - oyuncu 2018 sonunda rehabilite oluyor ve 3 yıl boyunca bir daha belaya karışmıyor. futboluna odaklanıyor. bu sırada yükselen performansıyla milli takıma kadar çağrılıyor. ona yeni pepe demeye başlıyorlar.
    - eylül 2021'de olympiakos'tayken barda tanıştığı 17 yaşında bir kızın tecavüze uğradığı iddiasıyla polise şikayette bulunmasıyla gözaltına alınıyor. fakat bunun geçmişi sıkıntılı ve zengin bir futbolcudan para koparmak için kurulmuş bir tuzak olduğu görüşü de var. zaten semedo da iddiaları reddediyor. (kız semedo'ya 19 yaşında olduğunu söylemiş, ardından kızla birlikte evine gitmişler. kız orada başka bir kişiyle beraber - o da semedo'nun menajeri- kendisine tecavüz edildiğini iddia ediyor.) bana da oyuncu biraz çakallık kurbanı olmuş gibi geldi. davanın sonucunu bilmiyorum ama rehabilite olduktan 3 sene sonra, yükselişe geçen bir kariyerle birlikte oyuncunun böyle bir şeye karışması saçma ve anlamsız.
  • ispanya'daki vukuatlarından sonra transfer olduğu yunanistan'da da bu sefer tecavüz iddiasıyla gözaltına alınan futbolcu.

https://twitter.com/…tatus/1432538822680748038?s=19
  • transfermarkt’ta piyasa degeri 1 ocak 2018’de 12.5m pound iken su an 900k pound olan topcu. neden diye sozlukte belki cevap bulurum siye geldim uc kere tutuklandigini gordum. belli ki potansiyelli ama hasta bir tip. gokhan tore’yle cete kurup ek gelir yaratabilirler takima. eved.
  • onun hayatına verdiği çeki düzeni sikerim. tecavüz, dayak abuk subuk bir hayatı var. uzak dursun, siktirsin gitsin nerde oynuyorsa oynasın.
  • türkiye'ye gelirse başakşehir'den başkasına gelmez. kadro yapısı gereği en uyum sağlayacağı takım başakşehir.
  • villerreal'e geldiğinden beri 3.kez gözaltına alınmış ruh hastası portekizli futbolcu. bu ruh hastası herifin son gözaltına alınma sebebine gelecek olursak, ispanyol medyasında yer alan haberlere göre kendisi ev basıp adam alı koymak, beyzbol sopası ile adam yaralamak ve yaraladığı kişiyi parmaklarını kesmek ile tehdit etmekle suçlanmaktaymış. bu arkadaşın vukuatları arasında ayrıca silahlı kavgaya karışmak da bulunuyor. tipine baksan zaten futbolcudan çok 90'lı yılların düşük bütçeli amerikan filmlerindeki madde bağımlısı serserilere benziyor, muhtemelen yakında villarrealden siktiri yer sonra da bu kafayla devam etmesi halinde zamanla o tipe evrilir zaten.
  • rehabilite olup olmadığını bilemem ama eğer olurda fenerbahçe'ye gelirse istanbul'da tahrik edileceği ve üstüne oynanacağı konusunda emin olduğum top tepici.
  • kim'in gidişi sonrası fenerbahçe için adı geçen 3 stoperden biri. diğer ikisi penetra ve rodrigo ciao'yu sadece fm'den tanıyorum ama bu semedo izlediğim ve çok beğendiğim bir stoper. geçen yıl olimpiakos oynatmayıp porto'ya kiralamıştı. sebebini sokratis ve manalos'un gelmesi sanıyordum ama sanırım asıl sebep adının karıştığı tecavüz iddiası. üstteki entry'de okuduğum kadarıyla bayağı sıkıntılı, kriminal bir tip. aslında başlığına kendisini övmeye gelmiştim ama hakkında yazılanları okuyunca bilemedim. vatandaşı jorge jesus kendisini rehabilite edebilirse kim'i aratmayacak adam olabilir yalnız.
hesabın var mı? giriş yap