• (bkz: müziksiz mekanlar)

en çok bayıldığım yanı müziksizliği olan mağaza. avm'nin bangır bangır müziğinden mağazaya bir daldım ki sessizlik. önce elektrik mi kesildi, acaba bir arıza mı var düşüncesi geçti kafamdan. sonra her şey normal görününce sessizliğin güzelliğine bıraktım kendimi. "çok acil bu gürültüden kaçmam lazım" hissiyle dolaşmadığım için de mağazada normalden uzun kalıp bir dünya ürün almış bulundum ama olsun. çıkarken kasa görevlisine sordum "bir arıza mı var yoksa siz hep böyle sessiz misiniz" diye, "mağaza politikamız bu şekilde" dedi. "allah razı olsun" dedim.

(bkz: almanlık ne güzel)
    (bkz: almanlıktan aldığım tadı hiçbir şeyden almadım)

edit: wellness & beauty marka lavanta kokulu vücut spreyi de çok güzel bu arada.
  • müşteri memnuniyetine önem verdiği için bundan sonra ilk tercihim olacak kozmetik mağazası.

bugün acıbadem şubesinden alışveriş yaptım, standında 9.90 etiket fiyatıyla göründüğü için tercih ettiğim bir ürün kasada 19.90 çıktı, mağaza müdürü -o sırada kasada o vardı sanırım tesadüfen- duruma müdahale etti, kontrol etti ve etiketin gerçekten 9.90 olduğunu gördü, müşteriyi mağdur etmemek adına kendi özel indirimini kullanarak ürünü 9.90'a almamı sağladı. ha o ürün çok gerekli miydi? aslında değildi, bırakabilirdim ya da o fiyata da alabilirdim. ama müşteri memnuniyetine verdikleri önem, ve beyefendinin çalışanları daha dikkatli olmaları konusunda kibarca uyarmaları çok hoşuma gitti.

darısı indirim döneminde ne geçirsek kardır modunda etiket fiyatında indirim yapıp kasada farklı fiyat gösteren, ve sorduğunuzda 'alıyoağ musunuağz almıyoğ musunuağz kalabalık zateeğn uğraşamayıaz kasada ne çıkarsa fiyat oduaaar' diyen gratislerin başına.
  • sivilce jeli ürünü synergen bildiğin tüm sivilceleri 3-4 kullanımdan sonra tamamen ortadan kaldırmaktadır.

almanya'ya olan aşkımı bir kez daha körüklemiş olan lazım şeyler marketidir.

6,50tl fiyatı var bu arada...
  • domol marka temizlik ürünleri aşırı iyi olan mağaza. evet sevgililer gününde ev temizliyorum.
  • muadilleri olan gratis, watsons veya pino gibi kozmetikçilere inat uçuk fiyatların aksine uygun fiyata gayet de güzel ürünler satan, artık göz bebeğim olan kozmetikçi. ürün çeşitliliği ve kalite olarak gayet memnun kaldım kendisinden, gratis gerçekten aşırı pahalı, watsons'ı genel olarak çok tercih etmesem de onun da gratis ayarında oldukça pahalı olduğunu düşünüyorum fakat rossmann uygun fiyatları, ürün çeşitliliği ve kalitesiyle kalbimi fethetti, sana puanım 9 rossmann.
  • gratis'in boy ölçüşemeyeceği kadar nazik ve ilgili personellere sahip mağaza.
    ben 300 liralık parfümleri incelerken ''denemek ister misiniz?'' diye sorana, hatta ısrar edene de pek rastlamadım.
  • bir takim serefsizler bunlarin insanlara gayet kaliteli mallari ucuza satmasina bozulmus belli. herseyi engelleyemiyorlar ama gida urunlerinin bir kismini gumrukten gecmesine izin vermiyorlar misal. iycene kudurmuslar deli olmuslar ki ustune bir de e-alışverişe yeni düzenleme yapmislar.
  • mağazaları temiz, özenli ve düzenli; watsons ve gratis gibi anababa günü değil.

watsons ve gratis'lerde ürünler darmadağın; aradığını bulamıyorsun. kozmetik tester'ları kirli ve eski. aradığın ürün bazen hiç yok ya da karşılıklıktan dolayı bulunamıyor. tam bir kaos ortamı...

rossmann'da ise tam bir alman disiplini ve titizliği hakim. ürün çeşitliliği maksimum ve mağazalar düzenli; elinle koymuş gibi buluyorsun aradığını. kendi markaları oldukça kaliteli.

sırf bu nedenle dahi tercihimdir.
  • prokudent adlı diş macunu (eskiden ismi perlodent idi) üzerinden ürünlerindeki fiyat artışlarından bahsedeyim;

bu diş macununun 09.2017 tarihindeki fiyatı 2,19 tl (almanya fiyatı 0,44 euro),
    06.2018 tarihindeki fiyatı 4,99 tl (almanya fiyatı 0,44 euro),
    bugünkü fiyatı ise 8,99 tl (almanya fiyatı 0,45 euro)

bu süre içerisinde bizde 2,19'dan 8,99 tl'ye mi çıktığına mı, almanya'da yine bu süre içerisinde sadece 1 cent zam geldiğine mi, adamların alım gücüne mi (düşünün, ülkenizde 45 kuruşa bu diş macununu aldığınızı) yanayım...
  • kozmetik reyonunda kimse 'yardımcı olabilir miyim?' diyerek yanınıza gelmediği için, dilediğinizce at koşturup tüm ürünleri deneyebilmenizin yanı sıra birçok ürünü piyasanın altında fiyatlarla satmasıyla gönlümüzde taht kurmuş mağaza. ürün çeşitliliğine ise diyecek bir şey bulamıyorum. iyi ki varsın rossmann.
hesabın var mı? giriş yap