• amerika dışında çöp alet falan değildir. önemli olan ne tip içeriklere erişmek istediğiniz.

eğer ileri seviyede ingilizceniz var ve amerika içinden yayın yapan içeriklere erişmek istiyorsanız öncelikle bir smart dns edinmelisiniz. unlocator bu konuda oldukça mahir.

smart dns sayesinde roku'dan hizmet veren neredeyse tüm uygulamalar sizi amerika sınırları dahilinde zannedecek böylece içerik sınırlamasına takılmayacaksınız.

aylık üye olarak hulu'nun devasa arşivine erişmek, canlı canlı amerikan kanallarını seyretmek, ne zamandan beri çöp içerik denebilir ki? bu arada normalde hulu'ya ücretli üyelik yalnızca amerikan kredi kartlarıyla sağlanabiliyor. oysa ki smart dns'iniz ile birlikte abd üzerinden bir roku hesabı açtığınızda, hulu'nun ödemesini de amerika kredi kartı gerekmeden roku üzerinden yapabiliyorsunuz.

onun dışında sadece smart dns gerekmeden, sadece netflix üyeliğiniz ve youtube videoları için bile bu alet alınabilir. plex sayesinde de bilgisayarınızdaki tüm filmleri oldukça kaliteli şekilde roku'ya aktarıp televizyondan kablosuz olarak izleyebileceğinizi söylemiş miydim?

kısacası bu alet tam bir fiyat performans canavarı. eğer amerikan içeriklerine de merakınız varsa hakikaten cnet'in de dediği gibi tam bir "king of streaming".
  • primevideo için (ve diğer geo-lokasyon bazında içerik sınırlandırmayan ama roku kanal listesine türkiyede olduğunuz için eklenemeyen içerik sağlayıcılar için)

- amerika ip range sahip bir vpn baglanıp roku hesabını açıyorsunuz

-roku cihazında mevcutsa aktif hesap mevcutsa silmek için fabrika ayarlarına geri döndürüp yeni hesapla tekrar giriş yapıyorsunuz
  • oldukça hızlı ve akıcı çalışan sorunsuz bir multimedya platformudur. 2012 model bir samsung smart tv'miz var ama sadece adı smart kaldı. bütün yazılım desteğini çektikleri için ne netflix var ne youtube. düz televizyon gibi takılıyor son yıllarda. bu cihaz smart tv olmayan cihazları smart tv'ye dönüştürdüğü için entry'nin devamını smart tv'si olanlar okumasa da olur.

yaklaşık 10 gündür kullanıyoruz, ailem için almıştım. türkçe dil desteği yok, keşke olsaydı baya iyi olurdu. ama yine de ara yüzünün son derece sade olması yaşlılar için kullanımı rahat kılıyor.

internete bağlanışında bi sorun yok içerikleri evdeki internetin izin verdiği ölçüde hızlıca yüklüyor, videoları hızlıca açıyor kapatıyor baya seri. kumandası minimal ve gereksiz tuş kalabalığı yok. altında netflix, apple tv falan gibi hızlı kısayol tuşları var. biri youtube olsa iyi olurmuş aslında.

onun ötesinde çok fazla söyleyecek bir şey yok. amazon fire tv stick, mi box falan bunların hiçbirini kullanmadım ama hepsi roku'dan daha pahalıydı. 15 euroluk bir cihaz için 9/10 memnunum diyebilirim. tek kırdığım nokta dikkatli incelemezseniz marketing olarak amazon prime var gibi gösteriyor ama aslında yok. amazon for your consideration tarzı saçma bi şey var tam anlamadım da zaten, amerika'da olan bi muhabbet sanırım. bi de gönül türkçe olsun isterdi yaşlılar için ama bunu bilerek aldığımdan ötürü bundan puan kırmak mantıksız olur.

kısacası annem babamın can sıkıntısından saçma sapan türk dizilerine her gece 3 saat gömmelerinin ötesine geçmiş bulunmaktadır. açıyorlar netflix'ten our planet, ya da dizi film falan mutlu mutlu izliyorlar.

ailesinin canı kanallardaki dizilerden sıkılan ama başka seçenek yok gibi hisseden herkese tavsiye ederim.
  • artik bir kereligine $50 dolar vererek tum bu servislerden yararlanabiliyorsun. mor olan minik rokularini aninda yollayiveriyorlar. en gelismis rokunun sahip oldugu bir takim ozellikler bu minik mor rokuda yok, ama ben goruntu kalitesi olsun, herseyinden memnunum.

netflix harika, amazon prime'a uyeysen o da muhtesem; bu iki uygulamanin tum filmlerini dizilerini, bilgisayari televizyona baglama derdi olmadan gayet yuksek cozunurlukte izleyebiliyorsun. benim tek sikayetim, *bedava* canli televizyon seceneklerinin cok sinirli olmasi. sadece cnn ve cnn international var bildigim kadariyla. diger televizyon kanallari (abc,nbc gibi gibi) kendi sectikleri klipleri koyuyorlar. dolayisiyla televizonu acayim, o sirada evde is yapayim, bir yandan da haberleri dinleyeyim gibi bir gercek televizyon deneyimini henuz yasayamiyoruz. ustvnow diye ozel br kanal, kanallarin canli yayinlarini veriyor ama o da aylik uyelik gerektiyor.

hadi canli yayin hayallerimi bir yana birakayim. benim roku hakkindaki en fantastik fantezim, dizi izle, canli dizi, diziizleyin vb... gibi websayfalarindan herhangi birinin rokuya ozel kanal yapmasi. iste bu gercekten muhtesem olur.. hatta ben bu websayfalarinin eksideki sayfalarina birer yorum birakayim, belki yapabilecek biri okur da ruyalarim gercek olur.
  • izmir'de kordon'a açılmış suşi mekanı. sıra sıra balıkçının arasına farklılık katması açısından gelişi iyi olmuştur. fiyatları pahalı, fakat bunu nispeten kalitesiyle kapamakta. kendisine lokasyon bakımından yakın sayılan sushico ise onun rakibi sayılmaz, çünkü aralarında bariz sınıf farkı var.
  • aang'in daha önceki avatar bedenlenmesindeki ismi. ` : avatar the last airbender `
  • bir cihaz bu kadar mı güzel, bu kadar mı muhteşem olur? kesinlikle parasının değerini sonuna kadar hak ediyor.

ustvnow üzerinden amerikan kanallarını seyrediyorum.
    youtube'la istediğim şarkıyı ya da videoyu bilgisayar ya da telefonumdan yansıtabiliyorum.

öncesinde kodi kullanıyordum. kodi'den sonra bana ilaç gibi geldi. keşke türkiye'de doğrudan satışı olsa, bu nimeti herkes kullansa.
  • içindeki plex uygulaması plex pass üyeleri için sağlam bir update görmüş ve tadından yenmez hâle gelmiş.

roku'nun türkiye'deki tek anlamı plex. ha bir de benim kendime özel yazdığım tivibu istemcisi var.
  • google'ın içeriklerini çektiği multimedya platformu

https://www.theverge.com/…-lg-vizio-youtube-support
  • smart olmayan tviniz varsa youtube,netflix (tr de çalışan başka şeyler de var radyo dinleme gibi) işimi görür diyorsanız hiç başka birşeye bakmayın. (aldığım model) . ne donma ne takılma. telefona kurduğunuz uygulama ile telefon kulaklığından ses alma süper olsada sesin ara ara kesilmesi hevesinizi kursağınızda bırakıyor. onun dışında iphone a bir program kurarak telefon tarayıcısında açılan herhangi bir videoyu roku aracılığıyla süper bir şekilde stream edebiliyor. android için de benzer bir uygulama var.

uzun süre android box baktım birçoğunda kronik sorunlar bir ay sonra dondu şu bu gibi yorumlar midemi bulandırdı iyi ki bunu almışım. fiyatı da daha makul 30 dolar gibi bir fiyata işinizi görüyorsunuz
hesabın var mı? giriş yap