1555 entry daha
  • kullanıcılarından allah rızası eşliğinde 160 metre kare eve yetebilecek 15-25 bin arası sağlam bir ürün istiyorum. piyasada o kadar çeşidi ve yorumu var ki hangisini alayım şaşırıyorum.
    dreame d10s plus alacaktım sonra bilinmiyor diye vazgeçtim ama şarj süresi ve emiş gücü çok iyiydi üstüne kameralıydı evde değilken arada evi kontrol etmek istersem işe yarar diye düşünüyorum.

beğendiğimi bir övüyorlar alt yoruma bakıyorum hayvan gibi gömmüşler bunun ortası olan bir süpürge var mıdır?
    şimdiden teşekkürler.

tanım: türkiye'de sağlam bir eleştiri ve önerilerini bulamadığımız alet. binlerce yazı var ama kayda değer güncel yazısı çok az olan ev aleti
  • 10-15 bin civari alinabilecek orta segment robot supurge tavsiyelerinizi bekliyorum.

hayati kolaylastiran icat.
  • philips 3100 serisi aldık, bence güzel yani... beklentim yok kendisinden (süpriye [süpriş]) pek, ev belirli periyotlarla temizleniyor, bu da arada iki geziyor... kedimiz var, onun tüylerini, günlük ufak tefek gübürleri, saçı, kılı, yünü alsa yeter, yetiyor.

kendi halinde bir robot... her gün 1-2 saat dolaşsa zemin hep temiz. eşim için büyük rahatlık, benim için de.
  • (#163769362) bu entry' de roborock q7 max modelinin iki ay kullanım sonrası artı ve eksilerini yazmıştım.
    buraya da aktarayım belki faydası olur birilerine.
    iki aydır kullandığım süpürge.
    niye aldığımızı bilmiyorum bile, bir anlık gaza gelip aldım galiba.
    kullanım sonrası artı ve eksilerinden bahsetmek gerekirse,

artıları,
    * bu ürün gerçekten parasının hakkını veriyor, evi tertemiz yapıyor, halılar sanki yeni yıkanmış gibi parlıyor. toplam 100 m2 temizleme alanı hesapladığı evde ilk kullanimda iki defa çöp haznesini boşalttım. çıkan kiri görünce pislik içinde oturuyormuşuz dedim.
    * haritalaması çok iyi ve hızlı. odaları bölebiliyor, birleştirebiliyor, isimlendirebiliyor, yasaklı alanlar, görünmez duvarlar ekleyebiliyorsunuz.
    buraya bir not düşeyim, haritalandırma yaparken çok katlı seçeneği seçin böylece eski haritayı silmeden yeni yeni odaların haritasıni çıkartabilirsiniz. bu seçenek birden fazla haritaya izin veriyor.
    * sessiz çalışıyor, dengeli seçeneği ile halı ve diğer zeminleri ayırt edip ona göre emiş gücünü ayarlıyor.
    * temizleme seçeneği var ister tüm evi ister bir odayı temizleyin. oda seçeneği ile temizlik yaparsanız, döngü kısmı açılıyor. döngü ile 1x, 2x, 3x seçenekleri var. bu seçenek ile 1x de odayı paralel temizliyor ise, 2x de hem paralel hem de çapraz temizliyor, 3x de paralel, sağdan çapraz, soldan çapraz temizliyor boyleye odaya gusül aldırıyor dokunmadik nokta kadar yer bırakmıyor.
    * sadece belirli bir alanı temizleme seçeneği var, bir yere çağırıp kumanda özelliği ile kendinizin kontrol edebililme ve sağı solu temizleme özelliği var.
    * programlama seçeneği var, istediğiniz günde ve saatte istenilen yeri temizleyebiliyor.
    * asıl önemli olan kurulumu çok kolay, uygulamasi çok sade ve basit, çocuk bile rahatlıkla kullanabilir.

eksileri ise,
    * harita yaparken ve süpürge esnasında boydan ayna varsa evde orayı oda olarak görüyor ve girmek istiyor. evet her seferinde gidip çarpıyor aynaya.
    * yerden kaldırabildiginiz herşeyi kaldırın ki daha iyi bir performans alın. sandalye, küçük sehpa gibi ayaklı şeyleri kaldırmak elzem. masayı kaldırmak imkansız ayaklarinin etrafını dönüyor, ama acısı geniş doğal olarak ayak etrafında birşeyler kalıyor. ve en önemlisi çok vakit harcıyor beş dakikalık yeri 15 dakikada bitiriyor
    * inatçı. doğru duydunuz seninle inatlasiyor. bir odamda ki kanepe yerden 11 cm yüksekte (12 cm ilk yere girebiliyor) ve buraya kanepe altına girmek için uğraşıyorda uğraşıyor. hatta bir seferinde zorla girmiş ve üst tarafında bulunan çıkıntılı yerde çizilmedik yer bırakmamış.
    yasaklı alan olarak işaretledim. kanepenin oraya geldiği zaman duruyor dönüp duruyor, hatta ufaktan ufaktan girmeye çalışıyor.
    * bu alet evi boş olanlar için bulunmaz nimet, bizim gibi türk aile evlerine aslında uygun değil.
    yani heryer dolu, orada sandalye, orada masa, şurada zigon sehpa, köşede saksı, odalarda üçlü beşli kanepe falan filan. iş görüyor ama yinede.
    * halı birleşme yerlerinde ufak tefek şeyler kalıyor veya halıdan sert zemine indiği yerde. odalara rahat gidin çıksın diye kapılar açık tabiki, bu seferde kapı arkalarını almıyor kalıyor.
    * evde halı çoksa ve sert zemin sadece halıların etrafında varsa yani odanın sağında solunda birer karış alan için mop özelliğini kullanmayın derim. hem işlevsiz kalıyor alet hemde halı kenarları ıslanıyor. halıları topla gönder silsin süpürsün.
    * inatçı demiştim değil mi, mutfak halisina çocuk birşey dökmüş, hafif izi kaldı çıkmadı, oraya geldimi leke üzerinden dört beş defa geçiyor.
    sadece leke üzerinden değil tabi döngüsü boydan boya olduğu için o boydan çizgiyi beş metrelik hattı boşu boşuna git gel yapıyor.
    * halı kenarında sökülmüş ip falan aman ha olmasın veya yerde uzun ip. ip önce kenarda ki dönen şeye dolanıyor sonra emiş ile ortada ki dönen aparata dolanıyor ve bir taraftan kenarda ki dönen şey diğer taraftan ortada ki dönen şey asılıyor artık hangisini kirarsa şansınıza nur topu gibi zarar birakiyor.
    ( ben erkenden fark ettim kırmadım ama kıran çok varmış internette görebilirsiniz)
    * hareket ederken mudale etmeyin, havaya kaldırmayın. müdahale lazımsa önce telefondan duraklat deyin dursun sonra kaldırın veya ne gerekiyorsa yapın. duraklatinca yerden kaldırmazsanız konum sıkıntısı yaşamıyor eski gorevine devam ediyor ama hava kaldırırsanız tekrar aynı yere bile koysanız bir etrafını kolacan ediyor neredeyim ben diye, yüzde 99 yerini buluyor ama ben o yüzde 1 e denk geldim ve konumlandırma yapamayıp bir saate yakın boş boş dolaştı, şarj istasyonunu bulamadı, en son duraklatip yanına getirdim ve öyle buldu.

aklıma gelenleri yazdım, başka şeyler olursa da eklerim.

hayırlı olsun alanlara, kullananlara.
  • bugün eşimin sonra pahalanır diye alıp getirdiği şey. ay acayip iyi. ben biraz tasarrufçuyumdur, ne gerek varcıyımdır. oturdum çocuk gibi neşelenerek izledim.
hesabın var mı? giriş yap