• 6 haziran 1947 doğumlu abd'li aktör. çocukluğumuzda elm sokağında kabus serisi ve ziyaretçiler ile tanıdık.

öğrenci filmlerinde oynaması hoşuma gidiyor. nerede hevesli genç var. film çekecek olsa aklına robert englund geliyor. bela lugosi'ye de bu yüzden hastaydım, ilk dönem dr. who da aynı şekilde, yaman veteranlar bunlar.

bir dönem abd'de vidyo için dandirik korku filmleri çeken tiplerle ahbap olmuştum facebook'tan. rob zombie kafaları işte. danny trejo, don coscarelli, sid haig, bruce campbell, hususi etkinlikler, gösterimler, etli butlu hatunlar, gündüz burger yapıp akşam vampir filmi çeken tipler falan. hah işte robert reyiz de bu ortamların kralı. hey gidi abd be. çocukken aklını alan adamı filminde oynatma imkanı. *
  • öldü mü, kaldı mı, hali nicedir diye bir bakayım dedim, 70'ine merdiven dayamış kendisi. yaşlandığımı hissettim resmen. karizmasi hala baki yalnız.
  • bugün 74 yaşına girmiş amerikalı oyuncu ve seslendirme sanatçısı.
    iyiki doğdun freddy kruger
    görsel
  • çocukluğumuzun kabusu freddy krueger karakterine hayat veren oyuncu. aslında komedi rollerinin oyuncusu olarak oyuncu olmaya karar verse de elm sokağında kabus filmindeki rolü ile büyük bir performansa imza atmıştır, hatta bu rol oyuncunun üstüne yapışmıştır. serinin ilk filminin ardından yapımcılar freddy rolü için sıradan bir dublör ile anlaşmışlar fakat dublör, robert'in perfomansını yakalayamayınca devam filmi için daha fazla ücret isteyen oyuncu ile anlaşmak zorunda kalmışlardır.
  • stranger things'in dördüncü sezonunda karşıma çıkmasıyla "freddy hala yaşıyor mu?" sorusunu sorduğum 75 yaşındaki hollywood emektarı.
  • bütün korku filmlerinde görbilecegimiz sahsiyet. eger 8-9 yaslarinda izlenirse rüyalara bile girebilir*
  • türkçe baskılı tişörtle poz vermiş efsane... yalnız posterdeki "fredy rolünde" ve "şahin" detayları gözden kaçmış sanki.
  • elm sokaginda kabus'un ba$rol oyuncusu, freddy krueger .
  • (bkz: fear clinic)
  • tiyatro oyuncusu olarak egitim aldiktan sonra sinemaya yonelmis ve iyi de etmis bir insandir. nightmare on elm street serisinde yarattigi karakter sayesinde amerikadad b movie sevenlerin bir ikon olarak baktigi bu adam, gorundugunun 8-10 kati daha sevecen ve iyi huyludur. indianadaki bir festivalde giydigim tshirti begenip "cok guzel bana satsana" gibilerinden takilmisligi vardir. sonra tshirtu imzalamisti, gotum tavana vurmustu.
hesabın var mı? giriş yap