• ozzfest2004 basın toplatısı gibi bi şey....soru gelir:neden bu sene full metal grupları neden alterne rap zamazingolar yok?

sharon osbourne:because that's what ozzfest is about," . "if you want alt, go to other festivals, not ours. we're not gay

rob halford:i am
  • "günümüzde bir metal grubu madison square garden'da headliner olabilir mi?" sorusuna şu cevabı vermiş:

"bugün hangi grup wembley'i doldurabilir ki? insanlar artık farklı müzikler dinliyor. bir kaset takıp sonra oturup yarım saat onu dinleyecek vakitleri yok. 3 dakika şurda, 3 dakika burda takıl, mesajlaş git ınstagram'da bir şeyler laykla... böyleler. umarım bayık bir ihtiyar gibi konuşmuyorumdur ama doğruları söylüyorum. bu soruya ne cevap verebilirim ki; sorunuz yeni metal devinin kim olacağıyla ilgili. hiçbir fikrim yok"

haklısın galiba halford baba.. artık konserlerde devilhorn bile yapmıyo millet. neden? çünkü çıkarıp ayponu video çekmeye çalışıyorlar. anı yaşamak yok. metalcilik yavaş yavaş ölüyor. toplasan 141-142 başız köyde. 2000'den sonra kurulmuş bi tane baba grup gösterin bana. artık o taptığımız adamlar 70 yaşına geldi. üstelik ronnie james dio, a.j. pero, jeff hanneman, lemmy, scott columbu hep öldüler...

ne güzel yazmış murathan mungan
    hani şarkılar bizi bu kadar incitmezken,
    hani körkütük sarhoşken gençliğimizden,
    daha biz kimseye küsmemiş,
    daha kimse ölmemişken,
    eskidendi, çok eskiden.

3 yıl sonra gelen edit: “2000'den sonra kurulmuş bi tane baba grup gösterin bana” demişim ayıp etmişim. öyle demek istememişimdir. ayrıca avenged sevenfold wembley’i üç gece üst üste doldurur.
  • artık yaşını göstermeye başlayan heavy metal efsanesi. aşırı tonton ve sevimli duruyor. özellikle instagram paylaşımlarını gördükçe insanın ağzı kamaşıyor. (oha)

şu yaşında bile, normal bir soliste aylarca konser yasağı konmasına sebep olacak çığlıkları attıktan sonra sahnede sakin sakin yürümesi gördüğüm en karizmatik hareket olabilir.*
  • arada bir, painkiller gibi söylemesi nispeten daha zor parçalarda -1-2 sn de olsa- zorlanıp sesi çatallıyor ya üzülüyorum lan. performansı yinede %80-85' in altında değil. gerçi 62 yaşında ki bir adam için çok çok iyi ama gönül işte
  • ne yazık ki müzikten zerre anlamayan bünyelerin limp bizkit, korn veya slipknot gibi gruplarla karşılaştırmaya çalıştırdığı, heavy metal'in ilerlemesi ve geçirdiği değişimlere ön ayak olmuş, yapı taşı sayılabilecek ender insan ve müzisyenlerden biri.
  • 90'ların ortasından sonra metal artık öldü diyerek hayranlarını kızdıran, daha sonra 180 derece dönüş yaparak özüne dönen, resurrection ve yakın zamanda da crucible albümlerini çıkaran süper sesli insan. gerçek anlamda metal god.
    (haberiniz var mı bilmiyorum ama şu anda dinlediğiniz metal vokalistlerinin %99'unun varlığından bu adam sorumlu)
    ayrıca homo olduğunu kendisi bizzat açıklamıştır.
  • bütün frontmanler götünü parçalarken bu adam sahnede "not a single fuck was given" şeklinde dolaşıyor.
  • kaydedilmis ses araligi d2-b5 kendisinin. (3 oktav + 5 nota)
  • hayvan gibi çığlıklar attıktan sonra sakızını çiğneyip önüne bakan garip dede.

http://www.youtube.com/watch?v=mohdree7ram
  • benim için heavy metalin ronnie james dio ve blackie lawless ile beraber en muhteşem 3 vokalistinden biri.
    ayrıca önemli olan bu adamı kimin dinlediği,dinleyenlerin hangi sınıftan olduğu değildir.kıyaslama yapılacaksa,en iyisi şuna bakmaktır;arabesk yıldızlarımızın müzik kalitesi nedir;bu adamın ve diğer metal tanrılarının müzikalitesi hangi noktadadır.sonra da şuna bakılır ki çok önemlidir;ibrahim harikases ve benzeri türkiye açısından müzik tanrıları halkın ve basının karşısına müzik dışında ne tip tavırlarıyla çıkmaktadır;metal tanrıları hangi sıfatlarla çıkmaktadır.arabesk efsaneleri şarkılarında ne anlatmaktadır,metal tanrıları neleri anlatmaktadır.ikisini ortak paydada buluşturmaktan kimilerinin çok zevk aldığı isyan..neye isyan etmektedir metal tanrıları?kahpe kadere ve giden sevgiliye mi;dünya düzenine ve savaşlara mı?tüm bunlar gözardı edilip halford'la türkiye'nin arabesk starları karşılaştırılırsa komik duruma düşülür.halford 'amerika'nın ferdi tayfuru'dur demek çocukça ve sığ bir yaklaşımdır.şu da var ki benim de çok sevdiğim ve genelde ''eğitimli'' insanlara hitap eden leonard cohen gayet de türkiye'deki arabesk müziğini anımsatan kaybeden edebiyatı yapmaktadır.ama en edebi ve sanatsal şekliyle..ne diyelim leonard cohen ecnebinin arabeski mi?iyi yapıyor işini ama..öyle işte mi?..
    ayrıca benim dinlediğim halford'u emeğini inşaattan çıkaran bir adam da dinliyorsa ben bundan utanç duymam.nitekim sanat anlayışı cebe giren parayla ölçülmez.
hesabın var mı? giriş yap