• nostalji olsun diye yaptığı ilkokul* ziyaretinde okulun yeni müdürü tarafından, kendisine asrın ayarı verilmiş şahsiyet.

edit: (#9691150) ayrıca yediği ayar karşısında yaptığı kontr- ayarı o kadar cılız kalmıştır ki müdür amca duymadığı için sesini çıkaramamıştır. ve kendisinin ne kadar saygılı bir insan olduğunu düşünmüştür. ama böyle kötü bitmemeliydi bu ziyaret diyerek servisçilerle* ve güvenlik görevlisiyle iyi ilişkiler kurmuştur. ama maalesef benim yanımdaki sönüklüğü bi türlü geçmemiştir. ama yine de kendisini sever miyiz, çok severiz, ayrıca çok iyi bir dinleyicidir*. benmerkezcilik konusuna gelince... (bkz: sana hiçbir şey demiyorum)
  • yaz okulunu atlatıp stres atmak üzere gittiği altınolukta kendini aşarak, yaptığı atılganlıklarla bizleri* dumurlara uğratmıştır. zira bu yüzden 192742 kez "ciddi misin?" "dalga geçme ulan" gibi şaşkınlık dolu cümlelerle karşı karşıya kalmıştır. ayrıca yellowravenden alıntı yapmak gerekirse; " riemann, maceralarını sms olarak 2222ye gönder hayretlerim cebine gelsin" demek lazım. bu arada bu kadar iyi birinin hala boşta* olması caiz değildir bence, en kısa zamanda helal süt emmiş, iyi kalpli, müzikten, sinemadan anlayan birini bulup mutlu olsun*
  • (bkz: nescafe bile ucu bir arada ben niye yalnizim)
    16 ekimlerin en lanetlesinde başımıza gelmiş bir felaket. bir de satıcıymış sözlük sağolsun onu da öğrendim*. ayrıca scrabbledan zerre anlamayan pek muhterem kişi. soyunun devamını sağlayacak kişileri bulacağım diye kendisine söz vermiş bulunduğumdan her fırsatta başımın etini yiyen insan* *.
  • çekildiği inzivadan bir an önce çıkıp aramıza dönmesini dört gözle beklediğim kişi* .
  • paralel iki doğrunun kesişebileceğini göstermiştir. marcel boll şöyle diyor: "herhangi bir uzaya, insan algısının zorunlu biçimi olduğundan dolayı inanmak düşüncesini artık bir kenara bırakmayı öğrenmiş bulunuyoruz. riemann geometrisi, mutlak uzayın tabutunun son çivisiydi ve 19. yüzyıl fiziğinin mutlak ön yargılarının tabutunun ilk çivisiydi."
  • kayıplara karışmış yazardır. finalleri bitince sözlüğe bomba gibi dönecek olan ilkokuldaşım.
  • - abi naber.. ben belki gelcem sana bi ara.
    - gel..

3 ay sonra..
    - ya abi.. bi türlü ayarlayamadım ama bu haftasonu baskın yapabilirim ona göre.
    - yap. köpeğin olsun..

6 ay sonra.
    - senin yer nerdeydi ya.. 3-5 güne çıkıp gelebilirim ben her an..
    - ... ışıklardan sola dön bik bik bik..

1 sene sonra..
    - ben kapattım. daha doğrusu kuruyemişçiye çevirdim haberin olsun..
    - tamam abi bu haftasonu kesin ordayım. sigara falan alırım icabında. mantı sevmem ben abi zaten.

bugün..:
    elinin körü dedirten adam.

not: gelecek mesajı şimdiden görüyorum; "abi bu hafta kesin geliyorum bak kuran nimet çarpsın.."
  • bilimle uğraşan insanın dostu güzide yazar.
  • ekşi sözlük felsefe kulübü'nün 13 numaralı üyesidir.
  • bugün clay matematik enstitüsü'nün çözene bir milyon dolar vaat ettiği yedi problemden henüz çözülemeyen altı tanesinden biri riemann sanısıdır.

huysuz ve aksi hocası gauss'un yine aksilik yapıp ona hiç beklemediği bir konuyu tez için seçer.
    işte 2016'da karadeliklerin kütleçekim dalgaları ölçüldüyse bunun gauss'un bu muhteşem beyne yaptığı aksiliğe borçluyuz.
hesabın var mı? giriş yap