• 2000'lerin ortalarından biraz sonra facebook'un ilk zamanlarında öyle sosyal medya sayfaları yöneten insanlar yoktu. bayağı bayağı ünlü oyuncuların profilleri vardı, gündemle alakalı yorumlarını web cam videosu çekip yayınlıyorlardı, aile fotoğrafları havada uçuşuyordu. samimiyetin dibine vurulmuştu.

o dönem six feet under sevgimden dolayı gerçek babamdan daha çok sevdiğim richard jenkins'in profili bulmuştum ve mesaj atmıştım. oynadığı rollerle akıllarda nasıl baba figürü olarak yer ettiğini anlatan bir yazıydı hatırladığım kadarıyla. o da teşekkürle başlayan bir cevap yazıp "artık yaşlandık, şimdilerde hep dede rolü veriyorlar" gibisinden bayağı uzun ve ilginç şeyler yazmıştı, hatta gösterilen saygıdan çok memnun olduğunu anlatmıştı.

her rolünde "ne kadar samimi bu adam" dedirten bir ustanın gerçekte ne kadar samimi olabileceğini anlamıştım o gün.
  • olmadık filmlerde/dizilerde ortaya çıkarak karizmatik sesiyle kendine hayran bırakan oyuncu. umarım bir gün manevi babam olur kendisi.*
  • o mimik ve yüzle nasıl hiçbir mafya yapımında oynamaz diye düşündüren oyuncu.

six feet under'ın gizli başrolü ve her sahnesi adeta bir ders.
  • ''go jenkins go'' tezahüratı yapasım gelmişti dün gece. ancak çok zor rakipleri vardı. alamadı oscar'ı. artık baska baharlara
  • friends with benefits'teki dylan'ın babası mr. harper rolüyle bence şov yapmıştır.
  • dahmer - monster*de evan peters le beraber müthiş bir oyunculuk gösteren usta.
  • eğer dünyada emekçi diye bir şey varsa, o da richard cenkistir.
    kendisine nefes aldığım her an saygı duyarım; fakat kendisini her gördüğüm yerde sinirim bozulur, ivedilikle kendi kendime "cenkis neaber" derim.
  • berlin station'ın gizli başrol oyuncusu.
  • vatsimin başkanı
hesabın var mı? giriş yap