• bir arkadaşım şahit olmuş, anlattı...

sene 1994 civarları reha muhtar atina'dan yeni dönmüş, kanal d'de haberleri sunuyor.
    ecevit'in yazdığı bir şiire fena bozulan melih gökçek, kanal d ana haber bültenine bağlanıyor ve olaylar gelişiyor;

melih gökçek - efendim, ecevit, allah'a şirk koşmaktadır, bir şiirinde geçen mısraya bakınız; demiş ki adam: "ben allah olamıyorum ne kadar yaratsam..." tövbe haşaaaa....

reha - e ama tövbe haşa demis ya iste ifinim..

melih gökçek- lan onu ben diyorum....
  • reha, kacirilan ve arabanin bagajina kapatilan bir taksinin soforu ile konusmaktadır:

- efenim olay aninda nerdeydiniz?
    - bagaja kapatmıslardı.
    - peki neler gordunuz, duydunuz?
    - silah sesleri vardi, adamlar bagiriyordu.
    - peki efenim, silah sesleri disaridan mi geliyordu?

benim yanitim su olurdu: "hayir bagajda dort kisiyiz rus ruleti oynuyoz..
  • en hosuma giden sorularindan biri hapishaneden tunel kazarak kacmis elemanlara hararetle sorduu;
    tuneli kacmak icin mi kazdiniz sorusu olmustur...
    hamile bi kadina sorduu cocuk sizden mi gibi bi soru ise bayaa dusundurmustur beni ...
  • abuk subuk büyücü tadında alakasız bi kadını takdir etmemi sağlamış abuk şahsiyet...
    -siz şarlatan mısınız hanfendi?
    -sizin kadar değil reha bey...
    (bkz: hislerine tercüman olmak)
  • eskilerin ilginç haber sunucusu.

hakkında ilginç bir anekdot:

show tv'deki ateş hattı programında reha muhtar prens charles'ın müslüman olduğu yönündeki söylentileri eleştirmektedir. konuyu diyanet işleri başkanıyla tartışmaktadır:

-efenim prens charles'ın müslüman olduğunu söylüyorlar. peki ama öyle bir adamdan müslüman olur mu?
    -olur tabi neden olmasın?
    -ama efenim nasıl olur?
    -reha bey siz müslüman mısınız?
    -tabi müslümanım efendim.
    -siz namaz kılıyor musunuz?
    -hayır.
    -oruç tutuyor musunuz?
    -hayır.
    -içki içiyor musunuz?
    -evet.
    -e sizden nasıl müslüman oluyorsa, ondan da en az sizin kadar müslüman olur.

kaynak: milliyet galeri
  • nilüfer ve deniz uğur 'a art arda kanser teşhisi konduğu için artık kanserojen bir etkisi olduğuna düşündüğüm kişidir.
  • iphone'da beceremediği her şeyi "güvenlik açığı" olarak nitelendirdiği şarap gibi bir yazısı var. yıllar geçtikçe değerlenecek:

http://haber.gazetevatan.com/haber/465946/1/gundem
  • 1993'te devlet televizyonu trt'de yaptığı son "ateş hattı" programında uğur mumcu'nun katili diye sahte bir itirafçıyı ekrana çıkararak cinayeti çözdüğünü iddia etmiştir.

"duvar" a " tıfar " diyen bir şahıs saatlerce devlet televizyonunda cinayeti nasıl işlediğini, bombayı arabaya nasıl yerleştirdiğini, "tıfar" ın arkasına nasıl saklandığını ve uğur mumcu'yu nasıl katlettiğini kendi aksanıyla anlatarak hepimizin nefretini kazanmıştı. hayret ve dehşet içerisindeydik. devletin güvenlik güçleri asker- polis dört bir koldan katili arayıp birşey bulamazken devlet televizyonunda uğur mumcu'nun katili ifşa ediliyordu. katil olduğunu iddia edilen kişinin olayla uzaktan yakından ilgisi olmadığı birkaç gün içinde ortaya çıktı.

programdan sonra reha muhtar meclis araştırma komisyonunda ifade verdi ancak herhangi bir ceza almadı.

işin daha acı tarafı bu olaydan 10 yıl sonra ibrahim tatlıses ile girdiği sıradan bir tartışma üzerine ekrana uğur mumcu'nun ve çetin emeç'in resimlerini koyarak "ne ibrahim tatlıses'ten ne de başka kimseden korkmuyorum. gerekirse uğur mumcu gibi basın şehidi bile olurum" deme cesaretini(!) göstermiştir.
  • kendisini bir sürü güzel hatun öpmüş olmasına rağmen hala prens olamamış kişi.
  • alparslan türkeş'in cenaze töreninin olduğu gün
    -cenaze töreninde sayıları on binin üzerinde yedi bin güvenlik görevlisi vardı.
hesabın var mı? giriş yap