• direnişin itiraz ettiği en önemli şey "çoğunluğun azınlığa hükmetmesi" değil miydi? nasıl oluyor da istanbul'un merkezindeki bir yeşil alanın yıkılması için referanduma gidiliyor? ülkenin en büyük şehrinin ortasında bir parkın korunmasının istenmesi "temel özgürlük" değil midir? özgürlüklerimizi nasıl referanduma götürürüz?

nerden baksan elde kalan bir karar.

edit: zarar verici dezenformasyon nedeniyle ispiyonlanmış. daha insanların görüşlerini ifade etmesine tahammül edemiyorsunuz, kalkmış referandum istiyorsunuz..
  • su an twitter'dan canlanan hashtag.

sandikta her turlu sahtekarligi yillardir yapanlar, gerekirse tum suriye'yi ve yandaslarini istanbul secmeni yapar, yine kazanir o referandumu. bunun bilincindeyiz. kesinlikle karsisindayiz.

edit: gerizekaliya anlatir gibi anlatiyorum. halen bunu demokrasi zannedenler var. bak arkadasim %51 in %49 icin karar vermesi demokrasi veya esitlik, adalet degildir. akp su an turkiye'deki tum yesil alanlar icin tek tek avm yapacam dese ya da hukumeti protesto eden herkes hapse girsin dese yine %51 alir. referandum fikri basli basina mantiksizdir. bununla ilgili binlerce makale var internette acip okuyun. su demokrasi yalanlarina inanmayi birakin artik. referandum mahkemenin verdigi bir karari sorgulamak icin zaten kullanilamaz herhangi bir hukuk devletinde.
  • mahkemelerin aldığı kararları referanduma götürmenin ne kadar yarrak kürek olduğunu idrak edebilecenlerin canlandırdığı hashtag
  • referandum tam bir plebisiter demokrasi örneğidir. halka güç sahibi olduğunu düşündürtüp manipülasyon yapmayı sağlar.

genel hak ve özgürlükler, insan hakları referanduma götürülemez. evrensel kurallar yeterli. "cinayet serbest olsun" diye referandum olmaz.

daha nasıl anlatmamız gerekiyor bilmiyorum.
  • zaten mahkeme kararı olan bir şey için nasıl referanduma gidilebilir? hakkımda açılmış bir ceza davasından dolayı beraat kararı verilse onu da mı referanduma götürebilecekler? ayrıca yapılan projeler ta yıllar önceden biliniyordu deniliyor, açın o projeleri bakın da görün acaba orada ağaçların sökülmesine dair bir şey var mı? bir başka husus da istanbul'da istanbulluları ilgilendiren bir konuda yozgatlı, gümüşhaneli vb. neden oy versin? ayrıca söylenen onlarca yalan varken (en basitinden valinin parktekilere kesinlikle müdahale etmeyeceğiz deyip çok ağır ve şedit bir biçimde saldırılması) nasıl güvenelim bunlara? bu haliyle referandum olacaksa benim de sarf ettiğim sözdür.

edit: yeri gelmişken, (bkz: plebisiter diktatörlük)
  • akp'ye oy vermeyenler idam edilsin referandumu, "akp'ye karsi yuruyenler hapse girsin" referandumu gibi bir dunya sacma referandum yapilarak %51 oy alinip digerlerinin isi bitirilebilir. ne kadar kolay.
  • hükümete, devlete, valiye, polise güvenmeyen halk bu sistemlerin yürüteceği referandum sonucuna mı güvenecek.

ölen canlar için oluşturulmaya çalışılan tazminat düzenlemesi için referandumu yapılacak mı?
    reyhanlı için referandum yapılacak mı?
    alkol yasası için referandum yapılacak mı?
    petrol yasası için referandum yapılacak mı?
    2b yasası için referandum yapılacak mı?
    .
    .
    .
    .
    .

bence işi esra ceyhana bırakalım, elektrik alabiliyor muyuz bir sorsun seyirciye...
  • seçsis'e güvenen akp'nin son kozudur!

kesinlikle hayır!

orada liseli direnişçiler var, onların oy hakkı ne olacak?
  • çoğunluk da azınlığa, azınlık da çoğunluğa hükmetmeyecek. şehrin içinde el kadar kalmış yeşil alanlardan bir tanesinin korunmasını istemek "temel özgürlüktür" ve referanduma götürülemez.
  • su ana kadar protestolara destek olan veya hak veren asagi yukari herkesin sahip olmasi gereken kani.

cogunlugun diktasina karsi cikanlara karsi, cogunlugun diktasinin aygitini sunmak da ancak boyle bir ulkede mumkun olur herhalde.
hesabın var mı? giriş yap