• ncaa'deki şampiyon takımından* ayrılıp nba'de vasatın oldukça altında bir takıma geçmiş, bu değişikliği hala hazmedememiş oyuncu. kendisinin o zamanki takım arkadaşları sean may, marvin williams ve rashad mccants de aynı durumda zaten.

şu anki istatistikleriyle feci bir draft bust değil belki ama kendisiyle aynı sene draft edilen (ve o zamanlar kendisiyle aynı seviyede olduğu düşünülen) deron williams ve chris paul'un takımı playoff'lara sırtlayabilen seçkin birer oyun kurucuya dönüşmesi bana annemin "bak komşunun oğlu derslerden başını kaldırmıyor sen bütün gün o aletin başındasın..." muhabbetlerini hatırlatmıyor değil.
  • basketbola birkaç aylığına zorunlu olarak ara vermesi onu tanınmaz hale getirmiş...

http://ripcityproject.com/files/2011/11/felton.jpg

robert traylor'ı andırıyor!
  • kendisini geliştirdiği için değil kendisine daha uygun bir takıma geldiği için istatistiklerini geliştiren point guard. charlotte hücumunda top son saniyeye kadar potaya gönderilmez, en uygun adam bulunsa bile daha uygun adam aranır. new york öyle değil, pozisyon buluyor gibi olan yollar şutunu, düşünmeden oynanır new york hücumu. felton da tam olarak düşünmeden hücum edenlerin oyun kurucusu olabilecek bir oyun kurucudur. kesinlikle çok yeteneklidir ama topla ne yapacağını çok fazla düşünmemesi gerekir.
  • mükemmel bir gif'e konu olmuş guard.

https://vine.co/v/m7w5qqfbitz

sanırım onun bu hali new york knicks takımının tüm ruh halini yansıtıyordu.
  • new york knicks ile 2 yıllık 15.8 milyon dolara anlaşmıştır.
  • gümbür gümbür geliyor. zaten sene başından beri gayet iyi oynuyordu, ama son iki maçta, hem de ligin en iyi bir kaç point guard'larından ikisine karşı gösterdiği performanslar apayrı bir seviyede. spurs maçında 28 sayı 7 asist 0 (sıfır!) top kaybıyla oynamıştı tony parker'a karşı. bu akşam da steve nash karşısında triple-double yaptı. donnie walsh bir kaç gün önce wilson chandler'ın kontratını uzatacağını söylemişti, şu iki yıllık kontratı bitmeden de felton'la 5-6 yıllık bir şey imzalasa süper olur.
  • bu adamla ilgili yazılanları okuyunca kısa bir şok geçirdim. onu bir ara mvp adayı olarak görenler bile var. 39 yaşındayım, hiç basketbol oynamadım. ama bu adamı izledikten sonra bu yaşımda kendime güvenim geldi. ve anladım ki selçuk şahin vakasının benzerleri nba'da bile oluyor. bir adamın hiç mi artısı olmaz! tamam basketbolda bazen kazmalara maruz kalabiliyoruz ama onların en azından bir görevi oluyor. eğer bu kazma kişi oyun kurucuysa insan bu oyundan bile nefret ediyor. benim iddiam şu: bir oyun kurucu % 40'ın altında yüzdeyle atıyorsa, bunun yanında asisti 10'un altındaysa, üçlük tehdidi oluşturmuyorsa, ribaundu yoksa, savunmada da dökülüyorsa o takımdan bir açık olmaz. bu sözlerim biraz da rubio'ya, jason terry'e hatta mike conley'e...

bir ara ülker'de de tolga tekinalp diye bir skoda bacak vardı ve o da aynı bu tellak görünümlü adam gibi bütün basketbol keyfimin içine ederdi. mike woodson bu etipuf'u jr smith'le birlikte sepetleyip oyun kurucu rolünü hardaway jr'a verirse sıkıntıdan göğsünde kenetlenip kalan kollarının buzunun çözüleceğinden eminim.
  • bu kadar iyi içeri dalıp bu kadar kötü bitiren başka bir oyun kurucu var mıdır acaba ? resmen turnike atamıyor amk salağı.
  • 11 eylülden sonra new york böyle bir faciayı kaldıramaz. spike bi'şey yap boş boş oturma amk.
  • güle güle baygın bakışlı çocuk. uyuz charlotte hücumundan kurtulduktan sonra coşmuştun ama bu takımın hedefleri daha büyüktü, seni carmelo için piç ettiler halbuki potansiyel olarak ilk girdiğinde bu lige chris paul gibi bişeydi.
hesabın var mı? giriş yap