• atatürk'ü en iyi canlandıracak oyuncuydu. or*sp* ç*c*ğu ermeni lobisi nedeniyle yıllardır iyi bir atatürk filmi yapılamadı. ralph abimizin ömrü biter bu ermeni lobisinin bokları bitmez.

makyajsız halleri.
    görsel
    görsel

bu adamın bir de ince bir atatürk makyajı sonrası halini varın siz düşünün. muhteşem oyunculuğuyla nasıl bir tarih yazacağı zaten apayrı bir konu.
  • the grand budapest hotel filmindeki rolüyle oscar adaylığı alamamış olması son zamanlarda şahit olduğum en büyük haksızlıklardan

hayır adam daha ne yapsın amk akademisi?
  • soğuk ama insanın içine işleyen hatta delici bakışlara sahip, ingiliz aksanıyla bütünleşen karşı konulamaz bir çekicilik ve karizma sahibi, hastalıklı hatta takıntılı, tutkulu aşık rollerinin en iyi aktörü.

schindler's list'teki o tam anlamıyla arızalı psikopat ruh hali, yahudi kızına duyduğunu aşkı kendi kendine dahi kabul ettiremezken engel olamadığı aşk dolu bakışlarıyla, the english patient'ta ise çöl renklerinin - kum sarısı, güneşin kızıllığı vs gibi- o uçuşan hafif ketenlerle bütünleşen görüntüsü ve yine sevdiği kadını* bıraktığı mağaradan ölmek üzereyken çıkarırken ki acı dolu yüz ifadesi, ardından gelen gözyaşlarıyla beynime çıkmaz kareler eşliğinde kazındığı yakışıklı ötesi adam!
  • bi gary oldman, bi john turturro, bi steve buscemi, bi peter stormare bi robert downey jr., bi philip seymour hoffman'dır. aktüel sinemanın en mühim oyuncularından ama poster starı olmayanlardan, daha doğrusu robert ile birlikte bu güruhun görece popüler isimlerinden. ayrıca arada öyle bi aksan gösterir ki "sir alec guinness misin mübarek" dedirtir.

not: hepsinden ayrı olarak bu yukarıda saydığım isimlerden 4 tanesini aynı filmde toplayabilen coen biraderlere de insan değilsiniz demek istiyorum.

sorular üzerine edit: bahsi geçen film 1998 yapımı muhteşem the big lebowski'dir efendim. kadroda jeff bridges, john goodman, julianne moore, david thewlis gibi isimler de vardır.

(bkz: oha)
  • en sevdiğim oyuncular listesinde başı çeken, oynadığı her karakterde oyunculuğun büyüsüne beni mütemadiyen inandıran, en sevdiğim ingiliz. böylesine iyi bir oyuncu nasıl olur da oscar alamaz diyorum kendi kendime. hatta son olarak the grand budapest hotel filmindeki rolüyle oscara aday bile gösterilmemiş, haksızlık üstüne haksızlığa uğramıştır kendisi. american sniper'daki rolüyle bradley cooper bile aday olduysa daha ne diyeyim a oscar! cık cıkk cıkkk.. ayıp be ayıp! hiç yakıştıramadım.
  • gary oldman'la beraber yaşlanmaları acayip içime oturan oyuncu. onlara bu kadar koymuyordur, net.
  • ellerini mükemmel kullanan aktördür. her rolde farklı şekillerde ama aynı zariflikte kullanır ellerini. özellikle voldemort karakterinde öyle güzel görürsünüz ki bunu. ayrı bir kişilik katar karaktere.
  • lord voldemort hali english patient'taki halini o kadar animsatmaktadir ki bu film icin yanlis secim diye dusundurttu sahsima. filmi izlemeden evvel voldemort'u oynayan aktor spoilerindan bilhassa kacinip ates kadehinde vucut buldugunu gordugumden beri lord voldemort'a sempati beslememem gerekirdi zira. kizamiyorum simdi. kim bilir ne derdi var.
  • in bruges'de harry karakterini oynamıştır. ziyadesiyle underrated bir aktördür bana kalırsa. aynı yapımlarda yer aldığı bütün usta aktörlerin eline, kendi yazdığı "oyunculuk" kitapçığını vermiştir. yer aldığı filmlerde, ne colin farell, ne liam neeson bu şahsın performansını gölgeleyebilmiştir. yanık british aksanına kurban olduğum fiennes, 2010 yılında liam neeson ile tekrar clash of the titans yapımında buluşacak.
  • red dragon'dan çikip body salonuna gitmemizi sağlayan oyuncu...
hesabın var mı? giriş yap