• 2. sezonun 13. bölümünde hot dogcunun türk çıkmasıyla beni dumura uğratan dizi. amerikan yapımı bir dizide, türk dizilerinde bile olmayan gerçeklik ve doğallıkta türkçe konuşan biri olunca şaşkınlıktan bir an duraksadım, inanamadım; geri sarıp tekrar izleyince umut sarıkaya'nın karikatüründeki adam gibi güldüm.

- you sir truly represent the american dream.

+ abla bu kadar kişi bekliyor, acele edin ama ayıp oluyor ha. ya rabbi ya resulallah... (parayı sakala sürter)
  • virgina'nın kocası olan abinin (burt) "i'd rather be in virginia" yazan t-shirt'üyle beni anırta anırta güldüren dizi bu. ayrıca süperden de güzel, yapanın eline sağlık lan, ne güzel olmuş hastasıyım!
  • 3. bölümdeki "istanbul" şarkısından sonra 4. bölümdeki friends göndermesiyle gönlümü daha çok kazanmış dizi.
  • büyükanne maw maw karakterine 1926 doğumlu cloris leachman hayat vermektedir. kendisi, müthiş ince ayar gerektiren bir rolde fevkalade bir performans göstermekte.
  • dünyanın en sevimli ve başka dizi ve filmlere en çok gönderme yapan dizisi olabilir bu. yalnız çevremde benden başka seyreden olmadığı için yaptıkları her göndermede gelen hemen biriyle paylaşmalıyım hevesi her seferinde kursağımda kalıyor.
  • şeker gibi bir sevgililer günü bölümü sunmuş dizi. 14 şubat'ta yayınlanan bölümün 2. sezonun 14. bölümü olması da hoş bir detay olmuş. (02.14)
  • rastgele indirip izlediğim ilk bölümünden sonra, "bunun yapımcısı kesin my name is earl'ün yapımcısıdır" dedim, öyleymiş de. demek ki karakterli dizi yapıyor adam. keyifli bir dizi bu da.
  • 1. sezonunun 18. bölümüyle bugün geri dönmüştür. kıytırık dizilerin deli gibi izlenmesi fakat bu dizinin hak ettiği yeri bulamaması üzücüdür.
  • komedi unusurunu sheldon cooper üzerine kuran tbbt ve barney stinson üzerine kuran himym'dan sonra ilaç gibi gelen, bütün karakterleriyle güldüren dizi.
  • garret dillahunt ın alıp götürdüğü dizi. yakışıklı olması bi yana, aptallığı bile çekici hale getirmesi ve virginia ya olan bağlılığı gerçekten inanılmaz. hepimizin ölüp bayıldığı hope bebeği ise bailey ve riley adında ikizler canlandırıyor. uzak çekimlerde başka bebekler kullanılıyormuş. düşünsenize bu bebeğin bir tanesi bizi mest ederken aslında 2 tane var. ailesi cidden şanslı.
hesabın var mı? giriş yap