• 2017 canada yapımı 87 dakikalık film.
    ben hiç fena bulmadım ama izlediğiniz şey giriş, gelişme, sonuç bölümlerini tam anlamıyla doldursun istiyorsanız bu anlamda biraz havada kalıyor ki ben bu kısmı da pek sorun etmedim. bu konuda referans olması açısından (bkz: the age of adaline)'e benziyor diyebilirim. aslında böyle bir tür var. olayın neden başladığından çok nerelere gittiğiyle ilgileniyor. e yıldırım düşmüş ve olaylar gelişmiş işte. aynı mantıkla kaç yıllık spiderman'in de tam olarak nasıl bir etkileşim sonucu özel güçlere kavuştuğunu bilmiyoruz ama kimse de bunla ilgilenmiyor. eğer filmin bu kısmı aşılırsa bence olay örgüsü gayet başarılı olmuş. flashbackler oldukça dozunda ve azar azar geliyor. kayıp kız ve mistik mevzu başarılı bir şekilde çakıştırılmış. e sonuç olarak gayet de kendini izletiyor. tahminim aman aman bir para da harcanmamış. yani fiyat performans açıcından başarılı bir film diyebilirim.
  • yaricap.. radii'nin tekili..
  • beklentim düşük olduğu için mi bilmiyorum ama çok beğendiğim bağımsız film.

konu orijinal , anlatım güzel. sana puanım 7/10 kanka.
  • konusu ilgi çekici olsa da izleyip izlememe konusunda emin değildim ama fragmanında turbo kid'in yapımcılarından ifadesini görünce şans vermeye karar verdim.

sürükleyiciliğini her zaman koruyamasa da kötü bir film değil. yazacak bir teziniz ve yapacak onlarca ödeviniz varsa izlemek için şans verebilirsiniz.

http://www.imdb.com/title/tt6097798/
    https://www.youtube.com/watch?v=nexqmxrrm64
  • remote authentication dial-in user service. isplerde kullanılan, kim bağlanıcak, ne kadar bağlanıcak, ne kadar bağlandı vs.vs. kontrolünü yapan bir yazlım türü.

ayrıca (bkz: tacacs)
  • sponsorsuz şekilde tekrar gösterimlerinin canlandırılması düşünülen "cuma bilimkurgu gecesi"nde izlenmiş, düşük bütçesine rağmen, an be an - fransızların suspense dediği - gerilimi çok güzel tutan, tüm o gerilimin yanına bir de sonlara konmak için konduğu aşikâr "twist" ile seyirlik film.

--- spoiler ---

başlığından da anlaşılacağı üzere belirli bir çap dâhiline girenlere bir şey olacağını ales'ten 80 alanların pek kolay anlayacağı aşikârsa da bunun ne olabileceğine dair gerilimi tırmandırmakta başarılı yapım. elbette yeşillik bir alanda kapkara bir çember ile dünya-dışı varlıklara işaret ederken, bu karanlık dairenin aslında bir "kader" ve belki de "ikinci şans" olduğunu pek iyi işlemese de anlatan film.

ortalıkta uzaylı namına hiç kimsenin olmadığı, herkesin ağır katarakttan yıkılıverdiği bir küçük kuzey amerika kasabasında, bir seri kâtil ve bu katilce önce kardeşi katledilmiş sırada olan bir kadının hayatının bir yıldırım ile nasıl değişebileceğinin hikâyesi. bu yıldırımın ucuz ve çiğ veçhile "ikinci şans" alegorisi olarak seri kâtilin geçmişine pişmanlık ile yeni bir diriliş arayışı ve katledilen kadınların son temsilcisi olarak, kurban kadının da affedebilmeyetisini simgelese de izleyiciyle empati raddesine gelmekten uzak ve sığ şekilde işlendiği aşikâr olsa gerek.

her ne kadar yazar ve yönetmen derinlikli bir hikâyeye bağlayacaklarını düşündülerse de, bu hâliyle katil ve kurbanı arasındaki - bir çemberin iki ucundan uzaklaşamayacak kadar - yakın hesaplaşmayı irdelemek isteseler de ne yazık ki, bunun "ehe, herkes uzaylı beklerken biz orta yere göklerden gelen bir nur koyalım adını da kader koyarız, hem izleyiciyi de şaşırtırız"dan öteye varamamasıyla gökten dolu gibi karga yağdıran film.

göklerden gelen bir nurun saçma olduğu ammavelakin o gariban koyundan ne istediği anlaşılmayan yapım.

--- spoiler ---
  • anatomide ön kol kemiği olarak geçer. bugün kırdım kendisini intikam olarak ağrıdan ağzımı yüzümü sikmekle meşgul.
  • ön kolu oluşturan iki kemikten biri.
    (bkz: ulna)
  • radius'un çeşitli şekillerde kırıkları olabilir.

galeazzi kırıklı çıkığı: radius alt 1/3'ünde transvers kırık ve radio-ulnar çıkık.

monteggia kırığı: ulna kırığı+ radius uç çıkığıdır. posterior interosseoz sinir etkilenebilir.

colles kırığı: avuç içi düşmeler sonucu görülür. distal uç radius kırıklarıdır. ekstansör kırıkları da denir. burada çatal sırtı deformitesi oluşur.

smith kırığı: el sırtına düşme sonrası oluşan distal radius kırıklarıdır.
  • az önce izlediğim harika film. gişe endişesi olmayan filmler gerçekten farklı oluyor. yani zehir panzerhir olayı ayrı bir filmin konusu olacakken filme sadece güzel bir baharat olmuş. onun yerine kadınla adam kelepçeli olsaydı film hafıza kaybı üzerinden yürüseydi yine aynı olurdu ama bu hali sci fi severler için çok daha güzel. aslında bu bir dram filmi çok da güzel bir dram filmi. herkese öneririm.
hesabın var mı? giriş yap