• geçen hafta son sayısı çıkmış olan efsane dergi.

artık tarih olmuştur.

bugün ise yerine "hürriyet kitap sanat" isimli başka bir ek gelmiştir.
  • cuma günleri hürriyet ile birlikte sadece ankara, istanbul, izmir baskılarında verilecekmiş. diğer 78 ildeki kitapseverlere büyük ayıp edilmiştir.

edit: bu konu ile ilgili olarak hürriyet' e mail attım telefon ile geri dönüş yaptılar, bir senelik hürriyet aboneliği karşılığında adresime eki yollayacaklarını bildirdiler. ben de tirajı düşük radikal' in her hafta tüm illere verebildiği kitap ekinin hürriyet gibi köklü bir gazete tarafından da verilebilmesinin zor olmadığını söyledim. benim açımdan konu kapandı.
  • edebiyat magazini yapmayı deniyor zaman zaman, tam tutturamıyor ölçüyü. yavan kalıyor. çok daha âlâ yapan nice blog var.

kitap eleştirisi olayını hepten unuttular, tanıtımdan hallice bir alanda takılmaya başladılar. hürriyet misin kardeşim diye okuduğum yazılar var.

telif ödemeyi beceremedikleri için döne dolana aynı -nazları geçen- isimlere takılmaya başladılar, bir de yeni yetişmeye hevesli gençler oluyor fakat onlar da daha kendileri cümle kuramazken elalemin kitabını iki dakikada harcamaya teşne oluyorlar. sakin gelseler iyi olacak.

tüm bunlardan daha önemlisi, yönetiminde kendisi de yayıncı olan, o alanda faaliyet gösteren insanlar var. büyük falso, hiç girmiyorum. bilen biliyor zaten.

toplayınca sermaye bu işi beceremiyor diyeceğim geliyor... öyle olsa sabit fikir diye bir şey de olmamalıydı, o bunları daha hakkaniyetli ölçülerde gerçekleştirebiliyor mesela.

yok işe ruhunu katmaksa agos'un kitap eki misler gibi, sadece bu kadar sık çıkamıyor... keşke her hafta olabilse...

aslında keşke buna emek harcayan saygıdeğer isimler bağımsız bir yayında toplansa, ortam iyice coşsa. doğan'la bi' yere kadar işte n'aparsın...
  • bugün 500. sayısı gazete bayilerinde yerini alan kitap eki. 500 sayı, tanıtılan 22.333 kitap. nice 500'lere.
  • istanbul'da anadolu yakasında bulunmayan, daha doğrusu dağıtımı yapılmayan kitap eki.
    demek ki üsküdar'da oturanlar kitap okumaz, okusalar da radikal kitap onlara hitap etmez.
    bugün bizim oradaki gazete bayii ile lafladık. o da bıkmış benim her hafta sorup durmamdan, dağıtımcı ile konuşmuş. onlar söylemişler anadolu yakasına dağıtılmıyor diye.

dağıtımcılar dpp, yaysat filan duymaz, görmez bu yazdığımı. radikal'dekiler artık ilgilenmezler ne de olsa ek hürriyet'e kaydı.
    lakin derviş şentekin ile burcu aktaş size bir çift lafım var. dağıtın la şu dergiyi... ya da kapatın gitsin bizi de uğraştırmayın.
  • hani 27 haziranda hürriyet ile verilecekti? hürriyet aldık yok içinde. kelebek melebek bir sürü kağıt israfı çıktı kitap eki falan yok. umarım vazgeçilmemiştir yayınından.
  • 5 ağustos tarihli radikal kitap ekinde semih gümüş, isim vermeden, elif şafak'a giydirmiş de giydirmiş; işin komik yanı yazının tam karşı sayfasında tam sayfa iskender'in reklamı var; elif şafak'in kitapları ise aynı gruptan, doğan kitap' tan çıkıyor. bilinçli yapılmamışsa tam komedi.
  • 10 yaşında! kendisi için çok güzel bir tanıtım filmi hazırlandı. ilk defa 30. istanbul kitap fuarında gösterilecek. filmde, 4.yıl için hazırlalan önceki film ile şimdiki zamanın karşılaştırılması sahnelendi.
    (gerçi öncesinde ilk defa imc tv'de gösterildi bile.* )
  • en iyi ekibe sahip kitap eki.

(bkz: http://www.medyatava.com/haber.asp?id=68417)
  • 2005 yılında 'amatör' ruhla çekilen tanıtım filminin profesyonellerce 'cover'lanmış ancak ruhunu kaybetmemiş halini 10. yaşgününde yayımlayan kitap eki.
hesabın var mı? giriş yap