• bu marka çantayı vb ürünleri alanların kafa yapıları araştırılırsa, beymen'den aynı çantayı 25.998 tl'ye alanların kafalarına göre daha az darbe aldığı anlaşılabilir.

adam 15 liralık çanta için kafa yapısına girmiş. olm yırtılsa delinse üzülmem, ver bi sipariş bi daha gelsin.
  • ekşi sözlükte olumsuz yorum almamış ender markalardan
  • (bkz: keçuva)
  • istisnasız her dört kişiden üçünde görülebilecek küçük sırt çantasının markası.
  • kar botları fiyat - performans ürünü değil doğrudan performans ürünüdür. fiyat - performans ürünü tanımı, fiyatına göre makul performans sunan ürünler için geçerlidir. oysa bu markanın kar botlarından aldığınız performansı alabilmek için 2000 tl dolaylarında bir para bayılmanız gerekebilir.
    arkadaşlar tatava yapmaya gerek yok, north face'inden merrell'ine, solomon'undan jack wolfskin'ine tüm outdoor markaların o çirkin kar botlarını en bi gore-texlisine kadar denemiş biri olarak konuşuyorum bu markanın kar botları, 4 te 1 fiyatına rağmen hepsinden 4 kat iyidir.
    alın, aldırın.
  • bisiklet üstündeyken soğuk kış günlerini elleriniz üşümeden atlattığınız eldivenlere sahip firma. fiyatına göre çok kaliteli diyebiliriz.

anaa kayak eldiveniymiş bu.
  • eğer bir insan olsaydı, her karnınız acıktığında 'kanka oraya para verme, şurada şahane bir esnaf lokantası var acayip ucuz ve kaliteli' diye bütçenizi kollayan, ders seçimi yapmanız gereken bir durumda 'kanka bak şu derslerin müfredatı aynı ama şu iki kredi fazla tutuyor, vizesi de kolay' diye asgari yatırımla azami kazanç elde etmenizi sağlayan, sıkıntıya düştüğünüzde 'yau bende malzeme var, al işin görülsün birader' diye derdinize derman olan on numara bir insan olurdu. öyle bir marka kendisi.

neredeyse on yıl önce aldığım polarları, pantolonları hâlâ oldukça iyi durumdalar. zamanında 'ucuzmuş alayım, bulunsun yedek yaparım' diyerek aldığım birçok ürünü columbia'larımın önünde asılı duruyor, yıllardır tepe tepe kullanıyorum.
    aha, hatta şöyle bir anımız da vardır: birkaç yıl önce italya'ya tatile gitmeye kalktık. çok gezilir, hassas ayaklarım rahat etsin diye giydiğim skechers'lar ilk günün akşamında tabanlarımı mahvetti. assassin's creed'den öğrendiğim tüm italyanca küfürleri saya saya ne yapacağım diye dolanıyorum, ayakta durmak işkence. gelgelelim mekan italya, ayakkabılar iki yüz euro'dan başlıyor. deridir, el işçiliğidir tamam da biz de mayışlı çalışan insanlarız. ayakkabı yerine içine koymaya sert taban gibi bir şey ararken yakın mevkide bir decathlon olduğumu gördük, daldık hevesle. aha, 9 euro'ya bir çift 'doğa yürüyüşü ayakkabısı' duruyor ilk rafta. aldım, dokuz gün it gibi gezdim. o ayakkabı bile kaç yıldır dolabımda duruyor. salona mı girmedim üstünde doksan kilo squat deadlift mi yapmadım, toza toprağa girdim çamurda mı gezmedim, canavar gibi maşallah. eşime aldık orta seviye kışlık ayakkabısından, yıllardır ne karda buzda kayar ne üşütür ne su geçirir. ilk alışverişim olan poları gece vardiyalarında sahada giyiyorum, eksi 30 dereceyi gördü bana mısın demedi.
    aha şu entry'yi yazarken bile üstümde beş yıllık filan bir polar ceketi var. helal olsun sana, isminin nasıl okunduğunu asla tam bilemediğim güzel marka.
    kışlık ayakkabı konusunda fiyat performans olarak en yakın rakibi scooter olur diye düşünüyorum. giyim konusunda ise tek geçerim.
  • geçtiğimiz temmuz ayında 55 liralık pabucundan aldım, pis bir fakir olduğumdan ve sadece 1 adet pabucum olduğundan her gün giymeme rağmen pek şukela biçimde formu bile bozulmadan kullanıyorum. halbuse benim ayak baş parmaklarım kocamandır, ayaklarım adeta bir yaratık ayağına benzer, ayakkabıda iz yapar ama bunda yapmadı.

bence boşa adidas'a falan düdüklenmeyin, adam olun, akıllı olun.

edit: yaklaşık 1,5 yıl sonra tarih itibarı ile hakkın rahmetine kavuştu (topuk kısmı tabandan ayrılmaya başladı). 55 liralık pabuç için iyi performans. bu arada üst formu hala bozulmadı.
  • türkçe ile çok benzerlikleri olduğu iddia edilen güney amerika dili. inkalara aitmiş sanırsam.
  • bu markanın sunduğu bir ürüne ihtiyacı olup da başka marka ürün bakan, satın alan, giyen hakkında ciddi soru işaretleri taşırım.

öyle hastasıyım, öyle bebişimdir.
hesabın var mı? giriş yap