• tr. araf

dante alighieri'ye ve hıristiyan inancına göre günahkar ruhların cennete girmeden önce günahlarinin bedelini ödeyerek arındıkları yerdir. sözkonusu mekan dante tarafindan birçok eserinde ayrıntılı şekilde tasvir edilmiş olup ilahi komedya'da cehenneme ve arafa ilişkin açıklamalar bulunabilir.

ayrıca altıncı nesil bir yazardır kendileri..

edit: kozmetik düzeltmeler
  • mavi gözlü dev. kendi kadar da kalbi var, nah bööle, mangal gibi, kocaman. dev gibi işte. ultra mütevazı bi de. teşekkür etmeyi beceremiyor insan. iyi ki var. saolsun, hep olsun...
  • şahsıma abla diye hitap etmekte olmasına rağmen, beni cebine bile koyabilecek bi şahıstır efendim. dev gibi bi adam bu*. gulliver haltetmiş. kucağında kedi varken, kedi bunun burnuyla kulağıyla filan aynı büyüklükte, öyle söyliim, anlayın siz. bi de koca fender elinde mandolin kadar kalıyor. gelgelelim pek yufka yürekli, pek yumuşak huylu, pek sevgi dolu, bi de efendi, bi de hürmetli, bi de yardımsever. çok büyük adam olacak, bak dediydi dersiniz.
  • gercekten cok guzel bir iron maiden $arkisi. "please take me away" bolumundeki vokal de arkadaki melodik gitarlar da birbirinden guzeldir. lakin steve harris biraz arka planda kalmi$ bu $ark...

$aka len $aka! bilgisayar dunyasinin yaran coderi. elinden gelmeyen kod yoktur. bi genetik kod gelmez elinden, onu da istese benden iyi yapar ya..* ayni zamanda yakinda birlikte infilak edecegimiz patlamaya hazir bomba. bir sure daha bu $ekilde devam edersek uyumamaya, ya en cok bo$ vakti olanlar kategorisinde biryerlere gelecegiz, ya da -en azindan benim- beyin damarlarimdan birisi firlayacak. acaba kolasina uyku ilaci mi atsam? sus lan duyacak! tamam be!

kendisinden vaktini daha eglenceli $eylere ayirmasini diliyoruz ve bu hafta gostermi$ oldugu toplam 18 saatlik uyku performansina bir adet zorttirik hediye ediyoruz. guzel gunlerde zortlattirin efenim..
  • "please take me away" kısmına paul di'anno ile eşlik etmek, sanki wacken'da binlerce kalabalığın önünde iron maiden'in vokalisti senmişsin gibi bir his verir insana. *
  • iron maidenın sevdiğim şarkılarından biri, iyidir güzeldir.
  • ağaç...

ve hatta ent diyelim, öyle olsun. sığmıyor efenim. hiç bi yere sığmıyor. hayatı zor bunun. ayağa kalkarken zaman geçiyor, otururken zaman geçiyor. yaşamaya fazla vakti kalmıyor çok hareket ederse. bi de nissan micralara küçük diyenler, tekrar sorgulasınlar yargılarını. bu hiç bi yere sığmayan purgatory sığdı micraya. kurban olunsun... *
  • iron maiden - purgatory

thinking of an age old dream, places i have never seen,
    fantasies lived times before.
    i split my brain, melt through the floor.

over clouds my mind will fly,
    forever now i can't think why.
    my body tries to leave my soul.
    or is it me, i just don't know.
    mem'ries rising from the past,
    the future's shaddow overcast.
    something's clutching at my head,
    through the darkness i'll be led.

oh another time, another place.
    oh another smile on another face.
    when you see me floating up beside you,
    you get the feeling that all my love's inside of you.

please take me away, take me away, so far away.

thinking of an age old dream, places i have never seen,
    fantasies lived times before.
    i split my brain, melt through the floor.

over clouds my mind will fly, forever now i can't think why.
    my body tries to leave my soul.
    or is it me, i just don't know.
    mem'ries rising from the past,
    the future's shaddow overcast.
    something's clutching at my head,
    through the darkness i'll be led.

oh another time, another place.
    oh another smile on another face.
    when you see me walking up beside you,
    you get the feeling that all my love's inside of you.

• iron maiden'nın killers albümünde "prodigal son"dan sonra "drifter"(re-released albümlerde "twilight zone")dan önce yer alan 3:20 süreye sahip harika bir steve harris parçası.elimde bulunan grubun the first ten years setinin ilk single'nda parçanın konser versiyonu var,tam anlamıyla mukemmel.
  • the megalomalistest guitarists of all time listesinde 2. seçilmesinden sonra bütün dikkatleri üzerine çekmiştir. komitede hıncal uluç'un olmayışı değerlendirmenin kabul edilebilirliğini azaltmışsa da, bu duruma şaşırmamış nice gitar üstadı, ulusa sesleniş konuşmalarında tüm iyi dilekleriyle kendisini tokatlamak istediklerini dile getirmişlerdir. (tercümeleri parantez içinde verilmiştir.)

ritchie blacmore

"he's the same bullshit, no more, no less!" (kendisinin 2. seçilmesine şaşırmadım, zira sololarını yakından takip ediyordum.)

jimmy page

"who? is that the guy on the first block, selling muffins?" (tekniği gerçekten inanılmaz. keman yaylarını gitar üzerinde denemesi bana büyük esin kaynağı olmuştur.)

david gilmour

"hell freezes over, and i still won't give a damn about him!" (çaldığı riff'ler ateşten bir parça olmuş, yüreklerimizi yakıyor.)

gary moore

"he still got the greeens, hah hah hah haaa!" (benden bile güzel bend yapıyor. inanamıyorum.)

adrian smith

"eerrrmmmm. i don't know what the hell you talkin about!" (çok akıcı çalıyor. tasavvuf alanında daha güzel işler yapmasını bekliyorum.)

steve morse

"and this is called chicken picking." (bilhassa highway star soloları gitar tekniğimi etkilemiştir. ritchie'nin kötüne koyim, hah hah.)

kendisinin bir an önce siyah stüdyolara dönmesini diliyor, aynı zamanda ıslattığımız elimizi sağ yanağına şakkadanak çarparak kendisine gelmesini sağlıyoruz. ne olur ne olmaz diye de "abi bokunu yiyem, ben öyle demek istememiştim" diyoruz. düğmeye basar mısınız, yağcılarda ineceğim. şöför bey! iki kilo domateslerim suratınızda pekmez olsun e mi?

edit: ironiden anlamayan purgatory'ye aşina değiliz.
hesabın var mı? giriş yap