• yurtdışından gelecek olan çok önemli bir kargomun girişini bir türlü yapmamaları nedeniyle günde 50 kere robot olmadığımı ispat ediyorum.

sağ olsunlar sayelerinde amerikanın tüm dağlarını, tepelerini, trafik ışıklarını, köprülerini, arabalarını, otobüslerini, yaya geçitlerini, palmiye ağaçlarını falan hep ezberledim.

lan rüyamda yangın musluğu görmeye başladım. merdivenlerden düşerek uyanıyorum amk.

canım yanıyor artık ptt. yalvarırım yapın şu işinizi.
  • bi keresinde arkadaşla beraber arjantin'e paket göndermiştik de paketler 2 hafta sonra eve geri gelmişti.. durumu öğrenmeye gittiğimizde kargoyu teslim alan abinin kargo'yu kuzey amerika bölümüne attığını öğrendik. neden böyle çılgınca bi hareket yaptığını sorunca da "ha kuzey ha güney, amerika'da değil mi bu amınagodumun yeri uşaklar, gelin size iki çay ısmarlayayım" diye gönlümüzü almıştı.
  • mafyanın en çok kullandığı kurum. cesedi kutulayıp bunlara veriyorlar, bi daha ne gören oluyor ne de bi haberi olan.
  • 2 gün oldu kargom gelmedi, 4 gün oldu kargom gelmedi diyenlere gülüyorum artık. 8 gün oldu benim kargo hala yok ortalıkta. 8 gündür istanbul avrupa yakasından anadolu yakasına kargo getiremeyen rezalet ötesi kurum.
    kargom 8 gündür arnavutköy şubesinde oturuyor. şube çalışanları da saygısız ve sorumsuz. 2 kere aramama rağmen bırakın sorun çözmeyi, saygı çerçevesinde bile konuşamıyorlar. bugüne kadar konuştuğum en kötü müşteri hizmetlerine sahip kurum.
    yurtiçi kargoya söylediğim bütün sözler için köpek gibi pişmanım, siz alman disiplini ile çalışıyormuşsunuz meğer. ben bilemedim bu lanetli kargo şirketine bulaşana kadar sizin kıymetinizi.
    tanım: dağıtıma çıkmak için gökten vahiy bekleyen kargo firması.
    edit: 9 gün oldu, hala gelmedi.
  • burdurdan istanbul'a gelecek olan kargomun hareketleri.
    1.kabul edildi - burdur(gölhisar)
    04/05/2010 09:05:30
    2.torbaya eklendi - burdur(gölhisar)
    04/05/2010 15:20:37
    3.torbaya eklendi - burdur(burdur)
    04/05/2010 17:51:534.
    gönderinin geliş kaydı yapıldı - ankara(ankara kim)
    05/05/2010 07:29:265.
    torbaya eklendi - ankara(ankara kim)
    05/05/2010 12:29:57
    6.gönderinin geliş kaydı yapıldı - ankara(ankara kim)
    05/05/2010 13:40:29
    7.dağıtıcıya verildi - ankara(ankara kim)
    05/05/2010 14:23:40
    8.haber kağıdı bırakıldı - ankara(ankara kim)
    05/05/2010 17:21:06
    9.ptt işyerine teslim - ankara(ankara kim)
    06/05/2010 17:27:40

görüldüğü gibi istanbul'a gelmesi gereken kargom kah torbaya ekleniyor kah geliş kaydı yapılıyor, zaman zaman da haber kağıdı bırakılıyor. (ne haberiyse artık.) son olarak ankaraya gelmiş kendisi dağıtıcıyla birlikte gezdikten haber kağıdı bırakıp geri dönmüş. şimdi de ptt işyerine teslim yazıyor.
    ulan benim kargoyu eleman gibi çalıştırıyolar galiba inşallah işi istanbula düşer de ben de teslim alırım evrakları.
  • ali express'ten özel durumu olan çocuğumun hevesle seçtiği 1,5 usd lik kol saatini ve birkaç parça ufak oyuncağı 1 yıldır bana ulaştıramamış kargo.
    kimin evindeyse ocağına ateş düşsün.
    başka saat aldım çocuğuma bayburtlu siyahi kardeşlerimizden ama hayal kırıklığı baki kaldı.
    her gün sordu, geldi mi diye. aylar sonra o da umudu kesti.
    benim de kinim baki kaldı.
  • sloganı

'bir gün elbet varacak'

olan kargo şirketi.
  • şaka gibi bir ptt hizmeti. alıcı odemeli kargo hizmeti veriyorlar, ama once parasini oduyorsun, karsi taraf paketi alinca parasini oderse sen gidip postaneden verdigin parayi geri aliyorsun. odemezse alamiyorsun, ikiniz de oderseniz ve parani almayi unutursan ptt iki misli kazaniyor.
  • ilk türk vatandaşının uzaya çıkışını, fiyatlarını uzaya çıkararak kutlamış; devlet mi özel mi olduğu belirsiz, hibrit mutant lojistik devi..

hatta; lojistik deve..!

yakın zamana kadar seksen liraya giden paket 110 liraya gitti bugün.. fakat yaptığı zamla bile hala diğer şirketlerin altında kaldığı için, ayrıca akıllı esnaf gibi bazı faydalı uygulamaları sebebiyle her şeye rağmen alternatifi olmadığından kullanmaya devam ediyoruz işte.. kader utansın..

tıpkı şairin dediği gibi;

paket yap gitmezse kargo utansın.
    adrese varmayan kurye utansın.
    hey gidi postacım unutma bizi,
    seni emekli edip hizmeti taşerona satan petete utansın.
  • son haberlere göre amazon usa sadece kendi dağıtım ağı ile yıllık iki buçuk milyar (2.500.000.000) kargo dağıtıyormuş. günlük 6.8 milyon kargo ediyor ki rush dönemlerde katlanıyordur bu rakam. siz hiç amazon'un kargo şirketi battı çöktü kargom gelmedi kayboldu gibi ağlanmalar gördünüz mü reddit, twitter vs. mecralarda. arnavutköy'de bir milyon kargo varmış da bilmem ne. adamlar günlük 7 katını dağıtıyor onun. amazon > ulusal önemi olan devletin posta ağı bu kadar. perşembe'nin gelişi çarşamba'dan belliydi ona göre eleman alımı, depo düzeni dağıtım ağı planlaması yapılabilirdi. bir aydır, bir buçuk aydır kargosu gelmeyen, kimliği başkasına giden var ayıptır.

edit: @carveola 'nın uyarısı ile' amazon prime' değil 'amazon'un kargo şirketi' olarak düzeltilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap