• gergin bir arkadaşımız. klavyenin yanına bir şişe passiflora koysun, hayatı değişecek.
  • #26592692 nolu entryi girmeyi başarmış bir yazarcan. ogün samast diyor; adam fenerbahçeli. ismail türüt adını öne atıyor trabzonlu olduğunu sanarak; adam rizeli.. ima yoluyla rize'de yaşayanların trabzonsporlu olduğunu iddia ediyor; bilinir ki rize'nin çoğu fenerbahçe veya galatasaray taraftarıdır ve birkaç yıl öncesine kadar trabzonspor'dan nefret eden bir kitlenin yaşadığı ildi. bu kadar ağır saçmalamasına ve bölge hakkında ufak bir bilgisi olmadığını ortaya dökmesine rağmen bir ili rahatlıkla itham edebilecek bir beyne sahip.

savcı filan diye devam etmiş ama beni ilgilendirmiyor. bilmeden atıp tutmada çığır açmış birine ortada olan şeyleri ilk okul çocuğuna anlatır gibi anlatmak istemiyorum.
  • hamsi, karalahana ve saat 12. söylemleri bunlar bu arkadaşın. fazla söze gerek yok. kısmetse anaokulunu bu sene bitirecek!
  • linux hakkında okuduğumu anlamadığım gerekçesiyle köküyle beraber aldığı ayar ertesinde şahsıma "pezevenk" buyurmuş.

(bkz: linux/@prologue)

savunduğum şey ise linux'u eleştirenlere hakaret edilmesinin yanlış olduğuydu.

zamanında ben linux'u savunduğu için de küfür yemiş adamım. bana koymaz. onun geçtiği yollardan daha evvelden geçenleri de gördük. büyüsün; adam olsun da gelsin.
  • 'başlangıç, ön belirti' anlamlarına gelen, genelde hastalıkların başlangıç dönemini anlatmak için kullanılan terim.
  • küfür ederek kepaze ettiğini zanneden şey, ha bir de adammış kendisi öyle diyor,konu ile ilgili henüz bize ipucu veremedi. yazdıkları kendisine yedirildiğinde cevap vermek yerine konuyu değiştirip "köpek" diyen şey.
  • çırpındıkça batan ve artık komik durumlara düşen kişi. dün geceyi bir futbol takımı muhabbetinde hamsi, saat 12 gibi bir bölgeye karşı ırkçı söylemlere varan kelimelerle geçiren zat-ı muhterem bu yüzüne vurulduğunda da beyaz bere muhabbeti yapıyor. evet şaka gibi gerçekten. trabzon'da maalesef ki beyaz bere takarak ırkçı ve faşist tutum sergileyenler olmuştur. bu lanetlenecek bir durumdur. lakin ırkçılığın her türlüsü kötüdür. trabzon tribünlerinde ırkçılık yapan bir grup varsa bu sana ırkçı söylemde bulunma hakkı vermez. ırkçılığa karşıysan her türlüsüne karşı olacaksın. bütün bir kenti bütün bir bölgeyi yaftalayamazsın. o şehirde beyaz bere takan ve aklı sıra bir şeylere destek olduğunu sanan ırkçı faşist güruh var maalesef. ama o şehir hrant katledildiğinde ailesine koşa koşa taziye ziyaretine giden şenol güneş'i çıkarmıştır. sunay akın'ı, fuat saka'yı, kudret emiroğlu'nu çıkardığı gibi. ırkçılığa karşıysan bir futbol muhabbetinde bir bölge insanını hamsi, saat 12, laz aklı gibi söylemlerle aşağılamayacaksın. ondan sonra beyaz bere giyenden farkın kalmaz. komik durumlara da düşersin.
  • kontrolü tamamen yitirerek komik durumlara düşen kişi. vah yazık. hadi şimdi hamsi, saat 12, karalahana filan demeye devam. bu hızla giderse anaokulunu da bitirecek.
  • ağlak troll olmaktan öteye gidemeyen ezik.

bir bölgede yaşayan insanların;

-yedikleri
    -içtikleri
    -yaşam tarzları
    -endemik hastalıkları
    ...

ile dalga geçmenin ırkçılık olduğunu bilmesine rağmen bu yarayı kaşıyan biri. bu yaptığı iğrençliği kürtlere, ermenilere yapsaydı hümanist sözlük yazarlarımız ortalığı yıkardı, ama olay trabzon ve yöresi olunca sadece biz tepki veriyoruz. bunun yaptıklarını hoş görüp de başka etnik kökenler ve bölge insanları hakkında hümanist ayağı yapan ekşi sözlük üyelerinin de samimiyeti hakkında güzel fikirler veriyor böyle adamlar.

bu adam en azından anlamını bilmeden çağrışım yaptığından karaktersizliğin karşılığını yapabilecek bir nick almış ve kendini farkında olmadan deşifre edebilmiş, ya siz?
  • işi gücü apple ürünlerine bok atmak olan yazar. sanırım küçükken apple inşaatına topu kaçmış.
hesabın var mı? giriş yap