• bu şirketin sanatçı ile olan konser sözleşmesi, konsere bilet alanlara dert oluyor. bizim insanımız da bir garip. hakim olmadığı konularda ahkam kesmeye bayılır, oturduğu yerden devleti kurtarır. sanatçı konsere bir gün kala sağlık sebeplerinden dolayı gelemeyeceğini şirkete iletiyor, şirket de açıklama yapıp bilet bedellerini geri ödeyeceğini duyuruyor. e tamam. daha ne istiyorsun? organizasyon şirketi sözleşme gereği mağdursa zaten alacağını alır. sen kendi 100tl'ni geri aldığın halde neyin isyanındasın anlamadım gitti be sayın seyirci. biraz akıllı mantıklı olun, ülkenin sizlere ihtiyacı var.
  • eğer müsait zamanım olursa, bundan sonra sevdiğim bir grubu getirme konusunda anlaştıklarını duyduğum anda, grubun ya da kişinin duyabileceği her türlü sosyal iletişim kanalından kendisine daha önceki rezilliklerini anlatmaya çalışacağım. belki bir işe yarar, bilemiyorum. ama bahsedeceğim konu başlıkları net:

-alkol yok
    -konsere ulaşım, konserden sonra ulaşım eziyeti
    -insanları, konser sonrası tellerden atlayıp kaçmaya çalışacak duruma düşürecek boyuttaki eblehlikleri
    -10 kişilik yere 50 kişi sığdırmaya çalışmaları
    -barkovizyonların temel mantığını çözmekten aciz çalışanları (sahneyle aynı yükseklikte, sahneyi göremeyecek kişilerin göremediği harikulade sistem, ki konser değil, efektli sıkış yayınlıyor bunlar)
    -onbinlerce insana 20 tuvalet kabini sunmaları

sanırım işe yarayacaktır.

misal; sen bir toblerone çikolata almak isterken, bir markette hepsinin paketi yırtılmış olursa, toblerone'un çikolatası ne kadar leziz olursa olsun, "ehh, s.kerler" dersin. toblerone'un da böyle bir şey istememesi lazım gelir. * *
  • eleştirenlerin perspektifinin yanlış olduğu firmadır. adamların hizmetinden memnun değilse, feriştahını getirse gitmeyeceksin adam doğal olarak hizmetini düzeltmek zorunda kalacak; bunu yaptığını da size kanıtlamak durumunda olacak. işte sosyal medyadır şudur budur gibi ortamları kullanarak: "hacı valla düzeldik" diyecek ya da batacak. ama sen saydırıyorsun şimdi, sonra adamlar x grubunu getiriyoruz diyor, hemen şakkadanak ortalamanın üstünde bir bilet parası verip alarak adamları destekliyorsun? e adam kar ediyorsa niye varolan sistemini değiştirsin ki?

türkiye'deki sistem, sektör farketmeksizin, alanın değil satanın memnun olması üstüne kurulu. alanın memnuniyetsizliği satanı da memnun etmemeye başladığında "ha, bir şeyleri değiştirmemiz lazım" deniliyor genelde. yoksa aynı tas aynı hamam devam eder.

kabul, organizasyon düzenlemek zor iş. hacettepe'de okurken rock festivalleri sayesinde az çok gördüm bunu. deli bir planlama gerekiyor ve bu işi kıvırabilecek bir ekibi oluşturmak çok zor ve insan denilen varlık memnuniyetsiz bir şey. her şeyi dört dörtlük yapsan bile, ki imkansız, ortada senin göremediğin bir faktör yüzünden "beğenmedim" diyebilir. al mesela, rhcp konserinde konserden önce içip gelen ve ekşın çıkartan insanlar olmuş, bir organizatör olarak bu duruma ne yapabilirsin ki? güvenlik desen o kalabalığın içerisine girip adamı alıp konser alanının dışına çıkartması mümkün olmayan bir şey, süpermen olsan zor. adamı girişten almasan, adam biletini almış nasıl almıyorsun?
  • o kadar şahane bir sıçışa imza atmışlar ki, herhalde bunun üstüne çıkamazlar. ulan shuttle sırasında 1000'e yakın kişi bekliyordu ve snein 6 otobüsün kalmış ki, bunların 4 tane yarım otobüs idi. nasıl sığdırdılar bilmiyorum ama ben taksiye domalmak zorunda kaldım.

(bkz: arap sen içme sen içince bokunu çıkarıyorsun)

düzelti: pozitif ispiyonlamış lan bunu. yuh! yüzsüzlüğe gel.
  • her yaptığı organizasyon bir öncekinden daha beter olmasına rağmen, inatla bu adamlara güvenip organizasyon yaptıran insanlar var. isterse ac/dc'yi getirsinler yine de gidip dinlemem, dinletmem.

heralde burayı kara para aklama veya paravan bir şirket olması için falan kurdular. yoksa bu kadar para kazanıp bu kadar kötü hizmet vermesi ve hala daha piyasada tutunabilmesi akıl kârı değil...
  • sahnenin görünmemesi ses kalitesizliği organizasyondaki eksiklikler, tuvaletler içecek olmaması vs. müşterilerinin problemidir. bir daha müşterisi olunmaz olur biter. ancak bu kadar sayıda bilet satacakları bu konser için hangi makamdan izin aldıkları kamunun problemidir. eğer böyle bir konser düzenlemek için belli makamlardan izin alınıyorsa, ve bu izinler verildiyse problemimiz bu izinleri verenlerledir. bir stad dolusu insanı acil giriş çıkışı olmayan, hiçbir sağlık güvenlik tedbirinin bulunmadığı bir alana tıkmak, o meskun bölgenin trafiğini (aslında bütün istanbul'un ama konser çevresi arabaların kımıldayamayacağı şekildeydi) saatlerce ambulans ve itfaiye gibi acil durum müdahelelerini imkansız hale getirecek şekilde bloke etmek yasalara göre de suç olmalı. illa bir felaket yaşanınca sorumsuzlukların gündeme gelmesi gerekmiyor. bu sorumsuzluklar yapıldığı anda ceza bulursa ilerideki felaketlerin önüne geçilir.
  • yiyemiyeceği tarağın altına yatan organizasyon firmasıdır. o tarakta uluç dündar'dır.
  • maalesef tekel olmanın bazı avantajlarını süren organizasyon şirketi. sanat adı altında adam kazıklıyorlar, fahiş fiyatlara etkinlik düzenliyorlar.

eğer kendileri büyük işlere kalkışıyorsa gitmiyorum efendim. u2'da da yanılmadım rhcp'de de. tavsiye ederim. herkesi salak sanıyorlar heralde. ulan senin getirdiğin adamların konserine giden kitle zaten az çok biliyordur festival nasıl oluyor. bak gitmiştir demiyorum, ben de bir glastonbury'e gitmedim ama adamın londra olimpiyatları yüzünden seyyar tuvalet sıkıntısı çekilebileceğini hesapladığı için festivali ertelediğini biliyorum mesela. ya da taşıyabildiğin kadar birayı yanında festivale sokmana izin verdiğini. sen ise bir su şişesini bile almıyorsun içeri. ben böylesini ne gördüm, ne duydum.

şunların iki konserine 150şerden 300 lira vericeğime 150 euroya rock werchtere giderim arkadaş, ömrüm boyunca da bunların düzenlediği konsere muhtaç kalmam.

çoluk çocuğa organizasyon yaptırıyorlar, bir grup amatör yönetici oluyor bir de müşterisine siktir git deme hakkını kendinde görüyor. bu kadar amatör, bu kadar kapasitesiz bunlar.
  • hala 11 bin takipçisi olan adamlardır: https://twitter.com/pozitifinfo
    allah rızası için, 40 bine yakın surata iki lob çizebilen bu adamların bu lüksünü ellerinden alın.
  • konser alanının kapasitesinden fazla bilet satmak bu dayıların yeni keşfettiği birşey değil tabi ki. ama bu adamlarin yeni kesfettigi sey duz alana birkac ekran koyarak sahneyi goremeyecek onbinlerce kisiye fazladan bilet satmak.

yani "sahneyi gormesinler, ses boktan olsun, birbirlerini ezsinler; yine de bilet satarim" anlayisindalar.
hesabın var mı? giriş yap