• ekşi sözlük'teki gündem bağlantısının üst işvereni gibi bir şey olmuş bağlantı adı. gündem ise her zamanki gibi emekçi statüsünde. bir de debe var ki, adamlar çalınmasın diye kelimeyi tescillemiş. vay amk. sedat'ın kafa zehir gibi çalışıyor.
  • - gündemdeki entryleri ve debe'leri tek çatı altında toplayalım diyorum.
    + isim olarak ne olsun?
    - hmm popüler.
    + çogzel evladım. çok yaratıcı.
  • gundem butonu populer butonu olarak degismis de hala gundem kismindaki basliklarin icindeki yeni entry sayilari buyukten kucuge siralanmiyor. nasil is anlamadim. aylardir boyle.
  • dunya menfaati gözeten, orta malı olmaya hayır demeyen.
  • eskinin gündemi. ki gündem de gayet tazeydi, gerek yoktu yenilemeye bence.
  • sabah gündemdi, akşama ne olur bilinmez
    akşamdan sabaha değişen *
  • vikipedi'deki popüler maddesinin diğer diller bölümünde, ingilizce eşleniği için mainstream maddesine gönderme yapıldığını gördüğümde, kişisel kavramsal sözlüğümü yerle bir eden kelime.

wiki'nin bu göndermesinden hareketle; popülerin sadece "halk arasında tanınırlığı ve kabul görürlüğü en yüksek öğeler" olarak değil, "halka en çok tanıtılan ve gösterilen ve bundan dolayı tanınırlığı en yüksek öğeler" biçiminde genişletilmiş bir tanımla karşılanmasının daha uygun düştüğü ileri sürülebilir.
  • herkesçe bilinen, halka yayılandır. popüler olan konu bu açıdan kuşkusuz güçlü bir memdir.

popülerlik entelektüel çevrelerde irrite edici bir vasıf taşısa da halka ulaşma yeteneğine işaret ettiği için takdir edilesidir aslında. bu bakış açısıyla bakarsak, popülerliğin tu kaka'dan çok daha farklı bakış açılarında değerlendirilmeyi hak ettiğini söyleyebilirim gönül rahatlığıyla.

geçen gün, entelektüel görünümlü bir kişinin sosyal medyadaki paylaşımını gördüm. şu minvalde şeyler diyordu: artık tiksinti geldi, herkes yeni bir keşifmiş gibi carl sagan okuyor, uzaydan bahsediyor. raflarda size ön sırada sunulan popüler şeyleri okuyorsunuz. ıyyy, popüler kültür. bikbik vikvik ve dahası.
    ağzına kürekle vurasım geldi o anda. bu neyin kafasıdır, dedim. bırakın, herkes carl sagan okusun, uzay konuşsun. bilgi toplumun her damarına yayılmışsa bundan güzel olan bir şey olabilir mi? sen herkeslerden önce okudun ettin diye madalya mı bekliyorsun, aferin budalası seni. var git yeni şeyler keşfet sen. bundan da daha güzel şey olabilir mi? herkes elinden geldiğince keşfetmeye baksın evreni-dünyayı. yoksa zeki varlıklar olarak işimiz ne burada. ama sen yok diğerlerine üstbakışlarla bikbikleyeceğim ve egolarımı bu şekilde taze tutacağım diyorsan, sana kötü haberim var. carl sagan halka inmişse, sıra, ona en yakın keşiflerinde olacak. deltayı kapatmak için hadi kolları sıva. hadi cnm. kib öptüm bye
  • artık kimseyi popüler etmeyeceğim, kimi ettiysem sorun oldu. başıma çıkıyorlar ve şımarıyorlar. çok nankör insanlar.
  • gündem'in patronu olmuş buton, altında gündem ile birlikte "dünün en" çalışıyor
    edit: derken "dünün en" kovulmuş yerine "debe" alınmıştır, gündem'in devamlılığı sürmektedir, sağlam tazminatı olacaktır
hesabın var mı? giriş yap