• daha önceki hayatimda pompa oldugumu kimseye söyliyemedim sevgili sözlük.sen benim tek dostumsun,anliyacagini umuyorum.sultan beyazitin st. germain kontuna hediye ettigi alafranga tuvalet tikandiginda beni icad etmi$ti pierre cardiola.icad etmez olaydi.hergün o fransiz .okunu pompala çikar,pompala çikar.bezdiydim hayattan günlük anliyor musun beni? ama yüce rabbim dil verdi pompaya.geldim yaziyorum buraya.
  • bronxta cuma geceleri cikan ve kisa surede takdir uyandiran grubun ismi degildir bu. cunku bahsi gecen grubun ismi kolpadir. ancak alinan alkol miktariyla grubun isminin akilda dogru kalma yuzdesi ters orantili olabiliyor tabi.` :gülücükler`
  • bi de damper versiyonu vardır bu pompanın..damper artık iyice yoldan çıkmış olanıdır..uzak durun..
  • tekzende gezerken lady markalısını görüp dumur olduğum alet..bir pompaya lady adını vermeyi uygun bulan zihniyeti tebrik ediyorum.
  • otogaza tek seferde 30 kuruş zam!
    türkiye'de en manidar kelimelerden biri "pompa", hakkaten "pompa"...
  • cizgi filmlerde sincaplari, tavsanlari * deliginden cikartmaya yarayan alet. yuzlerine saplandiginda goz, burun agiz ne varsa sokebilir. ayni anda gokdelenlere tirmanma araci olarakta kullanilgidi gorulmustur.
  • iki kişi girilen dükkan elektirikçi değil su pompası bayii çıkar...

1:-ampul yok muydu
    p:yok pompa satıyoruz biz
    2:- e pompa alalım bizozaman (gayri ihtiyari şebeklik yapmaya çalışırken)
    1:... ?
    1:ben almiyim
    1:o da almiycak

alışı da verişi verişi de türkçede ifade edilirken
    çeşitli tehlikelere vesile olabilecek zımbırtı!
  • sucumuzun söylediğine göre, sık değiştirmek gerekirmiş pompayı. yoksa koku yapar, suyun tadını bozarmış. he birde çok yağmur yağınca suyun tadı bozulurmuş, çatı oluğuna kova dayayıp mı dolduruyor? nedir? anlamadım.
  • ergenler panpa der erkeklerse pompa

zarif sağlam ve esnek...
  • peşinden gidilmeyen. çünkü pompa bir sonuçtur. amaç değil.
hesabın var mı? giriş yap