• boş bir tip. altı boş havalı laflar satıyor. her yerinden po-mocu faydasızlığı akıyor. iddia ediyorum birilerine ya da bir şeylere saldırmadan üst üste 4 cümle kuramaz.
  • kendisini; sözlüğü hayatının merkezine koyup, nickaltında eleştiriye tahammülü olmayan ve bu yüzden kibirli olduğunu söyledim, bel altı vuruyorsun dedi.

-bilgiçlik tasyalan kelimesi yerine malumatfuruş ibaresi kullandım. bana hakaret ediyorsun bu yüzden sildirdim dedi.

-ben sosyal bilimler hakkında biliyorum bak bu da entrylerim diye yazdıklarını gönderirken, kitaptan kaynak gösterip yazdığı entryleri de dahil etti.

-eleştirileri kaldıramıyorum diye bir şey yok öyle olsa nickaltımda hiç eleştiri olmazdı diyerek gene kendisiyle çelişiyor. görmek istemediğin eleştirileri sildiriyorsun. "saçın olmamış eleştirisi normal ama saçın berbat" denildiğinde sildirmek gibi bir şey bu. >>> nickaltında entrylerini sildirdiğin yazarlar var zaten (bkz: #30987432)

-her türlü laf çarpıtma ve saptırmalara başvurup bana haksızlık yapıyorsun diyerek kendisinin %100 haklı olduğunu iddia eden gene kendisi.

-benim akademik alışmalarım var ben kendimi kanıtladım derken, ülkede her yüksek lisans yapanın her doktorasını bitirenin alanında uzman ya da bilmiş olduğunu söylemek gayet de saçma. yüksek lisansını bitiren, aynı bölümde doktorasını da bitiren iki arkadaşım var. bölümü neticesiyle gel otur konuş, bilgileri seni doyurmaz. çünkü bilgileri sindirilmiş değil. özümsenmemiş.
    o zaman profesör olan burhan kuzu'yu falan örnek verelim. bak o adam profesör kendini kanıtlamış (!)

-entry sildiriyor ve entry sildirmeye uğraşı yüzünden "çamura saplanmış patinaj çeken arabalar gibi" ifadesini dahi hakaret olarak algılayan, algı sorunu yaşayan yine kendisi.

tartışma içerisinde kullanılan bir sıfata dair; ben bu kavram yüzünden sana bu kelimeyi söylüyorum denildiğinde hayır sen bu kavramdan bahsediyorsun diye anlamamazlıktan gelip ya da gerçekten anlamayıp laf çarpıtmalara ilk andan itibaren başlayan gene kendisi.

her türlü tartışmayı manipüle etmeye çalışıp, kendisinin kesinlikle haklı olduğunu merak eden varsa özel mesajda konuştuklarımı sunabilirim. kısa bir cevap-açıklama yerine uzun uzun cümleler kuran birisini görürseniz savunma argümanlarınıza hazırlıklı olun derim.
  • arkasında dev bir feminist ve simp ordusuyla gezen, ortaya fışkırttığı ipe sapa gelmez "şey"leri ordusunun şukulayıp favlaması sonucu arada bir debede falan karşıma çıkarak sinirimi zıplatan bir nefret grubu sözcüsü, sözlüğün celebrity misandristi. ölçüyü kaçırdığı yüzlerce favlı utanç vesikalarını sonradan geri dönüp silmesiyle bilinir.
  • kendisi mesaj yolu ile bana açık ve net bir eleştiri yapmadığım konusunda sitem etti ve benden de günah gitti...
    (#56187343) bu entry neresinden tutsam elimde kalıyor misal. hadi bu entryi yazarın numaralandırma yaptığı şekilde inceleyelim.

1. akademisyen egosu nasıl bir insanın bileğini sıkar falan yazmış yazar arkadaşımız.

öncelikle siz kimsiniz ki bir akademisyenin dersini bişey söylücez girmek zorundayız diyerek "taciz" edebiliyorsunuz siz kimsiniz ki öğrencilerin ders dinleme hakkına "tecavüz" edebiliyorsunuz? size ait olmayan bir zaman dilimini çalmak ne haddinize? akademisyen bu hassas konu için müsade etmeli falan filanmış. siz sınıfın kapısını tıklatıp çok afedersiniz ama önemli bir konu hakkında 2 dakikanızı rica edebilirizmi dediniz de prof falan artık neyse size müsaade etsin her şeyi geçtim cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmende gelirken siz kıçı kırık kadın kolektifleri kimsiniz? ders anlatan abimizin kriz yönetme gibi bir vasfı yoktur o ders anlatır sizin gibi insanlar olmasa bu gibi çirkin bir olayda adı bile geçmezdi.

2. ne desem boş bırakalım herkes kendi cezasını kendi versin salın milleti yargısız infaz yapılsın. siz o öğrenciyi bulup linç edin sonra o öğrenci sizi çekip vursun falan filan bunlar hep hastalıklı düşünceler ve sonuçları. çözüm bu değil.

3. ben ifşa edip açık hedef göstermek yerine hadım ya da ömür boyu hapis cezasını daha efektif buluyorum. ifşa adalet değil intikamdır. intikamın olduğu yerde adalet olmaz. sen adamı ifşa edersin adam seni öldürür bu böyle uzar gider.

4. bize böyle yapıldı bu yüzden biz böyle yaşamayı öğrendik sizde öğrenin demek yerine sorunu çözmek için adım atın sorunu 2 tarafa yaymak çözüm değil. ben sizin hastalıklı kalıplarınız yüzünden tacizci gibi nasıl gözükülmez dersi alamam.

5.kadınların eylemine destek vermeyen her türlü imkanı sağlamayan hoca güvenlik alayı suçluymuş...

dünya sizin etrafınızda dönmüyor özel değilsiniz. kadına şiddet ve taciz ciddi bir sorun olabilir ve öylede -acilen cezai düzenlemeler yapılmalı- ama bu size kimsenin yaşam alanına müdahale etme onu "taciz" etme hakkı vermez. zorbalık yapma hakkı vermez.

en büyük ironi de bizi taciz ediyorlar derken insanları taciz etmek. umarım bir gün buna benzer bir olayın içindeki tacize uğrayan bir insan olurumda size kamera karşısında unutulmaz bir ders veririm. neyse çok ve boş yazdım yine esen kalın.
  • kurtarılamayacak bir yazar. üzgünüm. hatalıyım demek yerine sen iktidarı sorgulamıyorsun bak ben anarşistim sorgulamak ne ki ben bir beyefendinin ders anlattığı sınıfa bile "dalmak" sureti ile girerim çünkü ben iktidarı sorguluyor ve mevcut otoriteleri reddediyorum ama götüm yemediği için en fazla bir sınıfa girerim çünkü ben küçük anarşistim gidip şimdi kim tacizci kovalamak yerine kaçak saraya zorla girecek. gene sert girdim sinirlendim.
  • bu yeni nesil bebelerin internet uzerinde "ahgfhsgfsdshdlfsg" diye gulmelerini huysuz bir ihtiyar olarak uzun sureden beri dehsetle ve icimden "tovbe tovbe" cekerek izliyordum. bugun bu hanfendinin "kaşsızla" diye gulmesine denk gelene kadar.

bir insan evladi nasil random sekilde "kaşsızla" diye gulebilir yahu ?
  • belki iyi bir insan olabilir ama "kadın hıklırını atatürk vırmıdı kıdınlır sıkı sıkı ıldı" diyen kim varsa saygımı yitiriyorum. kusura bakma polly jean kişisel bir mesele değil.
  • entrylerini okurken yer yer hastalıklı bir zihin kokusu aldığım yazar.
    ek olarak kendisi lütfen beni yanlış anlamasın yazılarını okumaktan keyif aldığım bir yazarın fanatizm ve feminizm ayrımı yapamayıp yer yer insani değerleri yoksayan söylemlerde bulunması beni üzdü.
  • açılım zamanında sıkı bir yetmez ama evetçiydi. hdp ile akp birlikte şarkılar söyleyip halaylar çekerken onlara methiyeler düzüyor, hdp, kürtleri temsil ediyormuş gibi bunlara çok şey borçluyuz gibisinden bir şeyler saçmalıyordu. o entry duruyor mu, bilmiyorum.

kendisini ilerici zanneden tipik boş beleş sol- liboş tiplerden biri. yanılmıyorsam, kadın çalıştayı gibi liyakat gerektirmeyen dandik bir bölümde hocalık yapıyor ama ona sorsan cern'de dünyayı değiştirecek bilimsel deneyler üzerinde çalışıyor. kadın ve feminist olmayı meziyet olarak kabul ederseniz aslında başka bir meziyeti de yok. kurban edebiyatıyla, söz oyunlarıyla, manipülasyonlarla, çarpıtılmış verilerle propaganda yapıyor.

şuraya yazdığı şeylerin neresinden tutarsan tut, elinde kalıyor ama gel gör ki feminist, hdpkk ve diğer sol gerici tayfa tarafından göklere çıkartılıyor. sözüm ona kadınları savunuyor ama zorla alıkoyulan, canlı bomba yapılan, örgüt içinde tacize, tecavüze uğrayan, öldürülen kadınlar söz konusu olduğunda ya ölü taklidi yapıyor ya da hakarete başlıyor. tipik iki yüzlü feminist yani.
  • ülkeye akp'nin politikasına uygun şekilde ek paydaş alınmasını savunan insan akplidir.

akplilerle aynısınız yazarken akp politikası savunacak kadar zavallı insanların da aslında akp'den farkınız yok savunması tutunacak son dallarıdır.

89 göçmeni lafıyla mağdur edebiyatı yaptığınızda yerel halkın mağduriyeti değişmiyor. o konuda bilinçsiz kalmışsınız.
hesabın var mı? giriş yap