• -polis kurşunuyla bir genç ölüyor: "polis kurşun sıkmadı"

-türbanlılarla ateistler kol kola girip direniyor ve polis ayrım yapmaksızın türbanlıları da ateistlerle birlikte tartaklıyor: "bunlar benim başörtülü kardeşlerimi dövdüler"

-parka direnişçilerce fidan dikiliyor, çer çöp her gün toplanıyor: "parka işeyip sıçtılar, ağaçları tahrip ettiler"

-cami revire çevrilip tedavi yeri olarak kullanılıyor: "camiye ayakkabılarıyla girip içki içtiler"

-akp, chp, mhp, bdp aradan çekilin, artık halkın sesi konuşacak diyoruz: "bunlar hep cehape'nin işi"

-baskılarınız ve zulmünüz bizi ayaklandırdı diye bas bas bağırıyoruz: "bunların derdi ağaç değil, niyetlerini gizliyorlar. darbe planlıyorlar."

-kendiliğimizden ayaklandık diyoruz: "bunlar hep dış mihrakların işi(cehape yalan oldu)"

-biz halkız, milyonlarız diyoruz: "bunlar marjinal azınlıklar. üç beş çapulcular, terörist bunlar"

tanım: erdoğan'ın bir başka gündelik manipülasyonu.
  • gazın öldürücü olmadığını iddia eden zihniyete ait soru.
    soruya soru ile yanıtımdır: kilolu bir gezi parkı eylemcisinin, günler sonra bir gün, eve gidip dinlenip geri geleyim diyerek evine dönerken bir anda yere düşüp yığılması, ve ölmesi, ve ölüm sebebi olarak, maruz kaldığı gazın vücudundaki yağ dokusunda birikerek, ölüme sebebiyet vermesi şeklinde açıklama duyduğumuzda, hala aynı soruyu sorabilir miyiz?
  • sokaklarda yürüyen, slogan atan, afiş asan; gezi parkı'nda çadır kuran, kitap okuyan, piyano çalan gençler vurulmadıkları için iktidarı takdir etmemiz gerektiğini gösteren cümle. teşekkür ederiz sayın başbakanım, siz olmasaydınız şu aciz kullarınız demokrasi ile tanışamayacaktı.
  • cevabı "evet" olan soru. hatta o yerde şu an insanlar "duruyor".
  • kafaya gaz kapsülü sıkma suretiyle çocuk öldürmeyi meşru kılmaya çalışan bir diktatör tayyip beyanı.

katili tanıyorsunuz.
    (bkz: 11 mart 2014 berkin elvan'ın vefatı)
  • polisin ne sıktığından bihaberin şahsın sorusu..
  • ''ışınla vuruldu amk he'' dedirten saçmalıktır.
  • polislere teşekkür etmemiz gerektiği gerçeğini yüzümüze vuran bir cümledir. ben kendi adıma teşekkürümü ediyim siz de geç kalmayın bence.
    teşekkürler polis , bana kurşun sıkmadığın için . sonuçta sen polissin istesen bana kurşun sıkarsın istesen bir tarafımı kırarsın hapse atarsın işkence edersin ama sen o kadar iyisin ki bunları yapmadın , allah razı olsun .
  • seçim reklamlarında kullansınlar dediğim ifade. yaşlı bir amca görülsün önce. fonda göstermelik, gaz etkisi yaratan sis olsun. sonra eğilip yerden bir gaz kapsülü alsın. sırıtarak '' ben ne sıkıldığına bakarım. oyum ak partiye'' desin.

(bkz: başbakan palavra sıktı kalkıp kurşun mu sıktı)
hesabın var mı? giriş yap