• efendim, pişiği önlemek olmuş bir pişiği geçirmeye çalışmaktan çok daha kolaydır. şimdi size pişiği önlemek için oluşturulan kısa ve uzun vadeli çözümleri anlatacağım. konumuz, bir zamanlar benim de çok muzdarip olduğum apış arası pişiğidir.

uzun vadeli çözüm: zayıflayın efendim. baldırlarınız ince olursa birbirlerine sürtmeyecek ve dolayısıyla pişmeyecektir.

kısa vadeli çözüm: bu çözümü her fırsatta tekrarlamalısınız. unutmayın ki ne kadar sık tekrarlarsanız o kadar etkili olur.

1) malum bölgeyi sabunla ve bol suyla yıkayın ve en ufak bir ıslaklık kalmayıncaya kadar kurulayın.

2) marketlerde bebe reyonlarında satılan bir adet "pişik önleyici krem" alın. burada önleyici vurgusu gerçekten önemli. şimdiye kadar nivea ve dalin marka bu tip ürünler kullandım, başka markalar da vardır mutlaka. yıkanmış ve kurulanmış apış arası bölgenize (hem sağ hem de sol bacağınıza) bu üründen bol bol sürün, pintilik etmeyin. unutmayın, kutu 3 - 5 gün fazla idare edecek diye acı çektiğinize değmez.

3) şöyle avcunuzun içine sığabilecek büyüklükte bir pamuk parçası alın ve apış arası bölgenize yerleştirin. pamuk hem sürtünmeyi engelleyecek hem de terinizi emecek ve böylece pişiği engelleme konusunda 2. sırada anlattığımız pişik önleyici krem ile mükemmel bir takım arkadaşı olacaktır. bu konuda erkekseniz ciddi bir avantaj sahibisiniz, zira taşaklarınız pamuğu stabilize etmek konusunda önemli bir rol üstlenecektir. ama unutmayın ki pamuk her an apış aranızdan kurtulup pantolon paçanızdan pörtleyebilir. bu yüzden avcunuzun içine alabileceğiniz büyüklükte bir pamuk kullanın. düştüğünü ve paçalarınıza doğru ilerlemekte olduğunu zaten hissedeceksiniz, hemen paçanızdan avcunuzun içine alıp kamufle edin. zira taşaklarınıza pamuk koyan bir tip imajı çizmeniz çok hoş olmaz. ama imaj hiçbirşeydir, pişikten kurtulmak her şey diyorum. paçanızdan pörtlemiş olan pamuğu bulduğunuz ilk umumi tuvalete girerek yeniden aynı yere yerleştirin. ya da yanınızda varsa yeni pamuk yerleştirin.

4) yıkanmış ve temiz durumda bir boxer don giyin. pişik derdiniz varsa slip donu unutun.

bu dört aşamayı gerçekleştirdiniz mi? eğer cevap evet ise, pişik denen illeti kendi açınızdan tarihe gömmüş olmanın huzuruyla hayatınıza devam edin. ister bisiklete binin, ister trekking yapın. haydin hayırlı traşlar.

not: geyik bir üslupla yazmış olduğuma bakmayın. yazdıklarım %100 gerçektir. 2 yazdır bunu uyguluyorum, eni boyuna yakın bir insan olduğum halde neredeyse pişik kelimesinin anlamını unutmuş durumdayım.
  • bu halt, bebeklere özgü bişi zannedilir. ama şişmanlarda da olur. yani yaz aylarında hem şişman hem kadınsanız, memelerinizin altı yahut arası pişik olabilir. etek giyince sürtünmeden bacaklarınızın arası da pişik olabilir. ama profesyonel şişmanlar bu sorunlara çözümler üretmişlerdir. selpaksız, efenime söyliyim etek altına tayt giymeden pek dışarı çıkmazlar. bazen, hijyenik pedler de insanı tahriş ve pişik edebilir. özellikle üst yüzeyi pamuklu olmayan ama piyasa lideri olan adını anmayacağım bi ped markası insanı çok pis pişik ediyor. insan nasıl oturacağını şaşırıyor yahu! bunun önlemi de yok. pamuklu yüzey ped bulamazsan, ananem usulü kumaş bezlere talim edeceksin. yok kumaşla yapamam diyorsan, bir güzel pişiğini olacaksın.

pişiğin en güzel geçme yolu, bölgeyi havalandırmaktır arkadaşım, meme altı yahut bacak arasında ise, kendini yayıp klima/vantilatör karşısına geçeceksin. tabii öncesinde undo talk pudrayı iyice sürmek koşuluyla. bir günde eski haline dönüyor. üç gün tekrarlayınca hiç olmamış gibi oluyor. ama pudra yokluğunda kolonya denemeyin. yanıyor hacılar, yanıyor.... ama işin garibi, geçiriyor da.
  • dışardaysanız ama pişik sebebiyle ölümcül bir şekilde acı çekmekteyseniz, yakınlarda da pudra alıcak bir eczane yoksa hemen en yakın büfeye gidilir , yara bandı ve selpak alınır, bir tuvalete girilir ve pişigin üstü selpakla kapatıldıktan sonra yara bandıyla bacağa tutturulur. bu tekniğim çok canlar kurtarmıştır.
  • erkeklerin yanlarında çanta taşımaları için bir sebep daha.

şimdi efenim:

1) boxer vaad ettiği havalandırmayı sağlamaz.
    2) boxer vaad ettiği kadar ter emmez.
    3) pişiği hızlandıran nemli çamaşırdır.

bir çanta edinip içine iki tane temiz slip don atıyorsunuz. metrobüste sucuk gibi terledikten sonra, işe vardığınızda vakit geçirmeden tuvalet gidiyor ve çamaşırınızı değiştiriyorsunuz. işte o kuruluk hissi var ya anlatılmaz yaşanır.
  • sisman ya da zayif her halimle her yaz basima gelen illet. verdigi aci yuzunden allahin sicaginda efil efil elbiseler giyip gezme zevkimden mahrum kaliyorum. kendimce bulabildigim tek onleyici yontem ise elbise giyecegim zaman alta lise yillarimizdaki gibi kisa tayt giymek.
  • eğer yaptığınız iş yürümeyi, daha doğrusu koşuşturmayı ve bunu sürekli, saatlerce yapmayı gerektiriyorsa çekilmez acılara götürür insanı. öyle ki bir rüyada koşmanız gereken bir yerde koşamamak gibi. fakat o tip rüyalarda içinize çöken derin sıkıntının yerini aynı derinlikte bir acı alır. bir süre sonra yığılır kalırsınız bir yere.

bol giyin, iç çamaşırının kumaşına dikkat et falan denilir çözüm olarak. ama şalvarda giyseniz, bokunu çıkarıp iç çamaşırsız etek dahi giyseniz koca bir götünüz olduğu sürece o etler birbirine sürtecek, o bölge terleyecek ve siz yine hayata isyan edeceksinizdir. en iyisi yanınızda bu iş için bir krem taşıyıp 10 dakikalık ihtiyaç molalarında (ki ihtiyaç molası yakıştırmasının tam anlamıyla yerini bulduğu bir olaydır bu) bir selpakla bu kremi malum yere yedirmenizdir.

insana o acı anlarda bir iğne gibi batan "ne o lan yine bacaklar açık yürüyorsun. çok mu kalındı? üzülme lan alışırsın bundan sonrakilerde zevk alırsın. nihahahah" türünden hayvanlıklara ise prim verilmemeli, es geçilmelidir.
  • son birkac gundur lokum gibi beyaz tozlar doke doke yurumeme sebebiyet veren a$inti. bu pudralarin hindistan cevizi gibi olani ciksa olduk mu sana cezerye, afiyet olsun
  • "yürüyemiyorum, yürüyemiyorum... yürüyünce, kasıklarım çok acıyor. dayanamıyorum."

ilhan irem
  • tuhaf bir cilt rahatsızlığı. bacak aralarında oluştuğunda kişi kendini penguen gibi hissetmeye başlıyor. yürümek acı verdiği için, asfalta karın üstü atlayıp kaya kaya gidesi geliyor insanın. ilaç sektörü bunun için bir sürü krem, pudura vs. üretmiş ama hiç biri ilgili bölgeyi sabunla yıkamak kadar etkili değil. bir saatte geçiyor moderatörler seni inandırsın.
  • yazın denize girince çok çabuk iyileşen;fakat çok acı çektiren yara çeşidi.
hesabın var mı? giriş yap